wmaraci reklam
lidertakipci

Sizce Hangisi Tutar?

10 Mesajlar 962 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Aykut Aykut Yaşa Mustafa Kemal Paşa Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
Merhaba saygıdeğer arkadaşlar. Envato'da satılan scriptlerden birisini alıp kaliteli bir site kurmayı amaçlıyorum. Aklımda 2 proje var;

1- Şarkı dinleme üzerine bir site yabancı ya da yerli. Düşündüğüm script;

http://codecanyon.net/item/youtubify-youtube-music-engine/full_screen_preview/13616699

2- Soru-Cevap scripti alıp değişik kategorilerde bilgi paylaşım sitesi. Script bu;

http://themeforest.net/item/ask-me-responsive-questions-answers-wordpress/full_screen_preview/7935874

Önerileriniz nelerdir? Ayrıca bunların dışında önerebileceğiniz ve iş yapacak bir script ya da başka bir proje öneriniz var mı?
dtmuratcan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

PavluS PavluS Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Tarih Akademisyeni, Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 17 / 17
  • Ticaret 5, (%100)
Bence 2. proje çok iyi, tutar yani...
Tema da çok kaliteli.
Aykut

kişi bu mesajı beğendi.

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
Spotify scripti çok hoşuma gitti benim ama soru cevap web üzerinde daha çok tutar.Çünkü spotify zaten var ve masaüstü uygulamalı.
Aykut

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
narinhosting Spotify scripti dediğiniz nedir hocam? Bulamadım Envato'da?

wmaraci
wmaraci

dtmuratcan dtmuratcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 487 / 104
  • Ticaret 10, (%100)
fizy'de çalışırken en büyük rakiplerimizden biriydi spotify ve tr piyasasına yatırımları başlamadan hemen önce de yurtdışında gayet iyi konumdaydılar. Zaman içerisinde vodafone ile anlaşmalarını tr üzerine yansıtmalarıyla da gün geçtikçe dijital müzik piyasasında daha önemli bir noktaya gelmeye başladılar.

Neyse gelelim sizin sorunuza, öncelikle az bir reklam bile müzik dinleme sitesini uçuruyor. fizy'nin kuruluşundan bu yana son 2 yılı hariç hep içindeydim. Kuran kişilerden Orkun da arkadaşım zaten. Biz bu siteyi 10-20 arkadaş arasında youtube yasaklanıp dururken dinlemek için kullanıyorduk ama zaman içerisinde iyi idare edilememe ve hazırlıksız yakalanmak kurumsal satışlara yöneltti.

Özellikle son dönemde turkcell müzik, ***** müzik gibi dijital müzik platformlarının telif başvuruları fizy ve spotify gibi siteleri canından bezdirdi. Zira 2013 rakamlarıyla fizy üzerinden yılda 1.5 milyar şarkı dinletiliyordu.

Diyeceğim o ki müzik piyasası buraya kadar kolay. Ancak bugünün devleri sizi hemen şikayet edebiliyor ve inanmazsınız ama hızlı da sonuç olabiliyor. Telif bugünün koşullarında ciddi bir ağırlık, o nedenle müzik işine girmemenizi öneririm.
Aykut

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
dtmuratcan Tam da bu dediğiniz telif olayı beni korkutuyordu. Fakat yotube'de yayınlanan şarkıları siteye koyduğumuzda nasıl bir yaptırım olabiliyor? Sonuçta orada yayınlanan şarkılar telife tabii değil mi?

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
renpeli İlk attığınız script Spotify'ın yandan çakması ondan bahsettim yani :)
Aykut

kişi bu mesajı beğendi.

Ronins Ronins Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 442
  • Beğeniler 30 / 74
  • Ticaret 0, (%0)
Özellikle müzik teması çok hoş. Tutabilir diye düşünüyorum
Aykut

kişi bu mesajı beğendi.

dtmuratcan dtmuratcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 487 / 104
  • Ticaret 10, (%100)

renpeli adlı üyeden alıntı

dtmuratcan Tam da bu dediğiniz telif olayı beni korkutuyordu. Fakat yotube'de yayınlanan şarkıları siteye koyduğumuzda nasıl bir yaptırım olabiliyor? Sonuçta orada yayınlanan şarkılar telife tabii değil mi?

Şarkıların telif hakları Sony Music, Müyap ve bunun gibi kuruluşlarla anlaşmalara bağlı. İnternet sitelerinde -kişisel bloglar ve dernek siteleri hariç tutulmak üzere ki derneklerde de kampanya müziği olarak kullanılacaklar hariç- bu parçaları paylaşmak sıkıntı olacaktır ki fizy olarak bizler dahi hukuki süreçlere maruz kaldık.

Şunu söylemeye çalışıyorum, tüm telif ödeyen müzik siteleri inanılmaz ödemeler yapıyorlar, gerçekten tahmin dahi edilemez düzeyde ve bu şarkıların çoğu ücretsiz üyeliklerle dinleniyor. Zaten gerek spotify gerek fizy gerekse diğer bu işi yapan şirketler son dönemde bu yüzden premium üyelikleri gündeme getirerek pazarlama yapma yoluna girdiler. Hatta sony, apple gibi firmalarla görüşerek uygulamalarının telefon içerisinde hazır olarak gelmesi için anlaşmaya çalışıyorlar. Sanıyorum son 1 yılda spotify en sonunda vodafone ile böyle bir anlaşmayı sağladı.

Belirli bir hit alana kadar bu durum çok fazla dikkat çekmeyecektir ancak yavaş yavaş duyulmaya başladığınızda telif nedeniyle başınız çok ciddi şekilde derde girebilir.

Çözüm ve tavsiye boyutunda bu sarmaldan kaçmak için sunucu, domain vesaire bilgilerinizin tamamını yurtdışında ve sahte hesaplarda bulundurun. Ancak yine de uluslararası anlaşmaların da olduğu düşünülürse bu süreç her ihtimalde sıkıntı yaratacak bir süreç oluyor.
Aykut

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
Peki başka önerisi olan arkadaşlar yok mu? Önerebileceğiniz ve tutacak bir script ya da proje?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al