lostyazilim

Youtube kanalımı nasıl daha iyi tanıtabilirim?

9 Mesajlar 1.484 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

beyyin beyyin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 13 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, biraz beyin fırtınası olsun diye açtım konuyu :)

www.youtube.com/beyyin

(tıklamaya üşendiyseniz: oyun geliştirme ve programlama üzerine bir kanal. özgün içerikli)

diye bir youtube kanalım var. tanıtmak için çok fazla bir girişimde bulunmuyorum, sadece takip ettiğim forumlarda konu açıp onları takip ediyorum ve ara sıra gruplara videoların linklerini atıyorum.

sizin fikirlerinizi de merak ettim, kanalı daha iyi tanıtmak (veya web sitemi daha aktif bir şekilde kullanıp onun aracılığıyla kanalımı tanıtmak) için neler yapılabilir?

maksat beyin fırtınası olsun, muhabbet dönsün :)

wmaraci
reklam

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
beyyin Aynı dert bende de var forumlar anlık hit sağlıyor 15 20 görüntülenme gelip kalıyor. Ben videoyu güzel etkilerler ile güzel öne çıkarılmış görseller ile süslüyorum bir süre sonra yavaş yavaş hit gelmeye başlıyor başka çözüm bulamadım ben :)

• Üyelik 01.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 13 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
ebagcuvan öyle hocam.

çok da dert olduğundan değil gerçi. amacım sadece daha çok insana fayda sağlamak, geribildirim almak ve bu sayede öğretirken öğrenebilmek :)

ZomPir ZomPir Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 24 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
hocam şimdi kitleyle alakalı yani oyun geliştirme ve programlama herkezin aradığı gündemde olan bir konu olmadığından gelişmeniz zor olacaktır anahtar kelime gibi düşünün gündemdeki kelimeler ile ilgili makaleler daha çabuk gelişir

wmaraci
wmaraci

mahsum mahsum Taklitler Aslını YÜCELTİR Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafiker, İnternet Girşimcisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1029
  • Beğeniler 318 / 313
  • Ticaret 8, (%100)
Kardeşim özgün anahtar kelime diyorum başka da birşey söylemiyorum.
Ornek : zahmet olmazsa yeni sekmede googleye " en iyi 10 uploud siteleri " yazar mısın ve hafif aşağı kaydır sayfayı videolar çıkacak ilk sıradaki video benim sırrım ise anahtar kelimeleri iyi analiz etme :) sana kolay gelsin eğer videoyu acarsan hayrına reklama tıkla :) :) :D
beyyin

kişi bu mesajı beğendi.

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)

beyyin adlı üyeden alıntı

ebagcuvan öyle hocam.

çok da dert olduğundan değil gerçi. amacım sadece daha çok insana fayda sağlamak, geribildirim almak ve bu sayede öğretirken öğrenebilmek :)

Aynen öyle :D bende de aynı dert var, Hocam şey yapabilirsiniz öne çıkarılmış görsellerde unity den ekran görüntüsü alıp onun üstüne yazı koyun daha ilgi çekici olur , içeriği tam anlatan bol etiket kullanın açıklama kısmını mümkün olduğu kadar yazı ile anlatın ayrıca videoda çeviri kısmını kullanın ingilizce ve almanca çeviriler ekleyin faydasını göreceksiniz en azından ben gördüm :)
beyyin

kişi bu mesajı beğendi.

Newjack Newjack Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)
Merhaba; öncelikle kanalına iyi bir arayüz tasarımı ile başlamalısın. Unutma ki kanalın, insanlara görünen yüzündür.

• Samimi ve daha yumuşak renk tonlarını önerebilirim, siyah ve yeşil konseptine uygun olsada pek kullanılmayan gözü yoran renkler arasındadır.
• Ayrıca küçük resimlerine eğitimini verdiğin programların ikonlarını koyarak ve yazı puntosunu biraz daha büyük tutarak, ilginç başlıklar ile videolarına dikkat çekmeyi başarabilirsin.
• Sosyal hesaplarını oluşturarak kanalının "Bağlantıları düzenle" bölümünden eklemeni öneririm, insanların dikkat ettiği önemli konulardan birisidir. (Belirli bir kitle her ne kadar youtube'da video izlesede aboneliğini iyi kullanmayabilir, bu kullanıcıyı diğer sosyal hesaplarından takibe götürür.)
• Kanalına uygun bir kapak fotoğrafı kullanman insanların akıllarında oluşturacağın ilk algı için önemlidir. Oyun kanalının kapak fotoğrafında bir oyun fotoğrafı ile algı yaratabiliyorsun, buna göre seninde konuna yönelik bir kapak fotoğrafı yapman veyahut yaptırman gerekiyor. Eğitimini verdiğin programların logolarının bulunduğu, kısa bir açıklama ya da sloganın olduğu gibi...
• Youtube'da kanallar 2'ye ayrılır; 1. Her zaman izlenebilecek kanallar, 2. Aramaya yönelik izlenebilecek kanallar. Senin kanalın 2. kategoriye giriyor, bu durumda izleyici kitlenin bulunduğu alanlarda sıkı bir reklam ve tanıtım çalışmasına gitmen gerek. Bunlar; oyun programlama forumları, siteleri vs. gibi yerlerde videolarını konu şeklinde paylaşabilirsin. Her video izleyicisi, potansiyel bir abonedir.

Önemli! Bu benim kendi önerim, videolarında insanları kanalıma abone olun, abone ol vb. gibi resimler, seslendirmeler ile sıkmanı önermiyorum. Gerçekten faydalandığını hisseden birisi zaten abone ol'a tıklıyor...

Başarılar dilerim...
beyyin

kişi bu mesajı beğendi.

ZomPir ZomPir Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 24 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

mahsum adlı üyeden alıntı

Kardeşim özgün anahtar kelime diyorum başka da birşey söylemiyorum.
Ornek : zahmet olmazsa yeni sekmede googleye " en iyi 10 uploud siteleri " yazar mısın ve hafif aşağı kaydır sayfayı videolar çıkacak ilk sıradaki video benim sırrım ise anahtar kelimeleri iyi analiz etme :) sana kolay gelsin eğer videoyu acarsan hayrına reklama tıkla :) :) :D

hocam bahsettiğim o değil en iyi 10 uploud siteleri günde kaç kişi tarafından aranıyor sanıyorsun ?

• Üyelik 01.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 13 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

Newjack adlı üyeden alıntı

Merhaba; öncelikle kanalına iyi bir arayüz tasarımı ile başlamalısın. Unutma ki kanalın, insanlara görünen yüzündür.

� Samimi ve daha yumuşak renk tonlarını önerebilirim, siyah ve yeşil konseptine uygun olsada pek kullanılmayan gözü yoran renkler arasındadır.
� Ayrıca küçük resimlerine eğitimini verdiğin programların ikonlarını koyarak ve yazı puntosunu biraz daha büyük tutarak, ilginç başlıklar ile videolarına dikkat çekmeyi başarabilirsin.
� Sosyal hesaplarını oluşturarak kanalının "Bağlantıları düzenle" bölümünden eklemeni öneririm, insanların dikkat ettiği önemli konulardan birisidir. (Belirli bir kitle her ne kadar youtube'da video izlesede aboneliğini iyi kullanmayabilir, bu kullanıcıyı diğer sosyal hesaplarından takibe götürür.)
� Kanalına uygun bir kapak fotoğrafı kullanman insanların akıllarında oluşturacağın ilk algı için önemlidir. Oyun kanalının kapak fotoğrafında bir oyun fotoğrafı ile algı yaratabiliyorsun, buna göre seninde konuna yönelik bir kapak fotoğrafı yapman veyahut yaptırman gerekiyor. Eğitimini verdiğin programların logolarının bulunduğu, kısa bir açıklama ya da sloganın olduğu gibi...
� Youtube'da kanallar 2'ye ayrılır; 1. Her zaman izlenebilecek kanallar, 2. Aramaya yönelik izlenebilecek kanallar. Senin kanalın 2. kategoriye giriyor, bu durumda izleyici kitlenin bulunduğu alanlarda sıkı bir reklam ve tanıtım çalışmasına gitmen gerek. Bunlar; oyun programlama forumları, siteleri vs. gibi yerlerde videolarını konu şeklinde paylaşabilirsin. Her video izleyicisi, potansiyel bir abonedir.

Önemli! Bu benim kendi önerim, videolarında insanları kanalıma abone olun, abone ol vb. gibi resimler, seslendirmeler ile sıkmanı önermiyorum. Gerçekten faydalandığını hisseden birisi zaten abone ol'a tıklıyor...

Başarılar dilerim...

Tesekkurler yorum icin, eve gecince tekrar gozden geciricem bu mesaji. Postunu gormedigim arkadaslar varsa onlara da tesekkurler, mobildeyim takip edemiyorum

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al