Günde yarım paket sigara içiyordum ailemin haberi yoktu bir ara ailem öğrendi bana içme filan dediler bir baktım günde 1 paket oldu içtiği sigara meğer ailem öğrendikten sonra iyice rahatlıyıp sigara sayımı arttırmışım bu böyle olmayacak dedim 1.5 aydır içmiyorum. İnsan ben bunu yapacağım dedimi kafasında buna karar verdimi kimse onu durduramaz. Sigara içmeyeceğim artık de paketi yırt at çöpe mümkün olduğunca sigara içilen ortamlardan uzak dur kendini meşgul edebileceğin özellikle işine veya okuluna verirsen hem başarın artar hemde sigaradan uzak durursun. Biliyorum sigara içerken sigarayı çöpe atmak kolay değil bende atarken elim ilk önce gitmedi çöpe sonra kontrol bende elimde değil dedim çöpe attım :) umarım yazdıklarımın bir faydası olur. Bu arada sigara bıraktırma ilaçları kilo verdirme ilaçları gibidir. Sen kilo vermek istiyorsan ilaç alma yemeyi içmeyi bırakacaksın en aza indireceksin, hem yemeğe verdiğin paranın bir kısmı cebine kalıyor hem ilaç parası kalıyor hemde ilacın içindeki kimyasallara maruz kalmıyorsun. Sigara içinde böyle at sigarayı bir daha içmeyecem de kendini meşgul et eminim göreceksin sigarasız günlerin biraz daha güzel ve hızlı geçiyor.