fiyatını 2800 civarına çekebiliyorsan monster abra a5 şu anda o civarlarda. monsterlar güzel f/p ürünleridir ama memnunsuz kalanlar da yok değil tabi

yukardaki ürünlerin hiç birini tavsiye etmem, alacağın laptop en az 1920x1080 çözünürlükte olmalı. video izlerken, oyun oynarken vb. çok dua edersin. 2500 liraya da o çözünürlükte bir makine bulabilirsin mutlaka, en olmadı freedos falan satılanları araştır 150-200 tl ordan kurtarırsın

bir sürü farklı markada laptop kullandım şu an asus kullanıyorum, küçük bir asus laptop, 2 defa hp, bir defa lenovo, geçici olarak sony kullanmıştım

her markanın kusurları olabiliyor, çok fazla marka takıntısı yapmaya gerek yok. genel olarak toshiba, asus, sony bunların yorumları iyi ama örneğin benim şu an kullandığım asus laptop kendi kendini patates etti 2 senede çok temiz kullandım. kendi kendine klavyesi kısmi bozuldu, ara ara gereksiz kapanmaları oldu, usb ile bağlanan cihazlar delirdi vb.

buna karşılık herkesin nefret ettiği hp laptopum aşağı yukarı 7 sene gık demeden çalıştı, sadece bir kere tamire götürmüştüm o kadar. ondan sonra bir oyunda çok sinirlenip yumruk attım, hddsi biraz delirdi ama çalışmaya devam etti. şu an 8 senelik ve hala çalışıyor :) (ha kullanmıyorum orası ayrı)

tabi bunlar benim düşüncelerim, haksız da olabilirim :)