freelance iş ilanları

Arama motoru projesi için tasarım

26 Mesajlar 2.831 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

phrase phrase Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 0 / 174
  • Ticaret 2, (%100)
Selam arkadaşlar, Sizden bir konuda fikirlerinizi öğrenmek istiyorum başlıktanda anlaşılacağı üzere bu fikir arama motorları hakkında KONUYLA ALAKASIZ CEVAPLAR YAZILMASIN. Tek istediğim sadece siz bir arama motoru kursanız nasıl bir tasarım yapardınız diğer arama motorlarından farklı olması açısından ve birde ülkemizde tercih edilmesi açısından nasıl bir arayüz tercih ederdiniz yani kısaca kafanızda neler canlanıyor?

Ek Olarak: Tasarımı hazırladım şu konudan bakabilirsiniz. https://wmaraci.com/forum/grafik-tasarim-genel/hazirladigim-arama-motoru-tasarimi-337972.html

wmaraci
reklam

demircanuzer demircanuzer Yazılım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 1320
  • Beğeniler 270 / 414
  • Ticaret 24, (%100)
Kurmazdım :)
halilozcevik

kişi bu mesajı beğendi.

Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı: Demircan Uzer - demircanuzer.com

• Üyelik 18.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 0 / 174
  • Ticaret 2, (%100)
demircanuzer hocam bu tarz cevaplar gelebileceğini tahmin ettiğim için orda büyük harflerle "KONUYLA ALAKASIZ CEVAPLAR YAZILMASIN. Tek istediğim sadece siz bir arama motoru kursanız nasıl bir tasarım yapardınız" ben burda size kurarmısınız, kurmazmısınız demiyorum ki tasarım konusunda fikir istiyorum sadece konu kategoriside beyin fırtınası zaten. Düşünce belirtme değil.
nettebugun joduska

kişi bu mesajı beğendi.

ufukozdemir ufukozdemir Biraz Vicdan Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 72 / 160
  • Ticaret 17, (%100)
Gözümüz hep sade ve klasige alisti artik hocam , bunun yerine en çok arananlar sağ altta twitter tarzi gündem gibi olabilir , renk uyumu bakimindan turkuaz ,kırmızı ve beyaz olabilir.

wmaraci
wmaraci

nettebugun nettebugun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Doktora öğrencisi.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 798
  • Beğeniler 386 / 218
  • Ticaret 16, (%100)
Hocam bu işten anlamıyorum; ama şu sorulara yanıt verilerek dolaylı bir yanıt alabiliriz aslında:
1) Bing, neden Türkiye'de tutmadı? Webmasterlar dışında o ismi anan fazla tanıdığım yok.
2) Yandex, nasıl pazardaki payını arttırdı? Sadece reklamlar mı, yoksa tasarımının / kullanılabilir olmasının etkisi oldu mu?
Bu ikisini aradığınız soru üstünden yanıtlamaya çalışırsanız faydası olabilir belki...

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Google'ın tasarımında bir eksik görmedim hocam veya diğerlerinin.

demircanuzer demircanuzer Yazılım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 1320
  • Beğeniler 270 / 414
  • Ticaret 24, (%100)
phrase Hocam google'ı saymıyorum zatende bing yandex yahoo gibi arama motorlarından geriye hiçbişey kalmıyor.
Eğer gerçekten yapıcam dersenizde ciddi bi öneri yapıyım ayıp olmasın sizede;
Arama motoru açıldığında 5 tane kutucuk olur hepsinin üstünde örneğin haber arıyacaksa o kutucuktan film arıyacaksa digerinden vs şeklinde olur belki ilgi çeker.
Benim çok düşünüp bulduğum en güzel fikirdi.
Başarılar dilerim, kırdıysam kusura bakmayın amacım o değildi.

Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı: Demircan Uzer - demircanuzer.com

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
Ülkeye hitap eden bir proje düşünüyorsanız çok detaylı olarak tarihimizi araştırmanızı, tüm günler için ayrı birer tasarım kullanmanızı öneririm.

Örneğin Google sadece sayılı günler için doodle koyuyor. 23 Nisan, 29 Ekim gibi. Ama siz tüm tüm günler için önemli bir şey bularak koyarsanız ülkede ilgi toplayabilirsiniz.

Örneğin bugün 12 nisan.

"12 Nisan 1993 - Türkiye İnternet'e bağlandı."

Bununla alakalı farklı bir giriş sayfası koyabilirsiniz.

• Üyelik 18.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 0 / 174
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar hepinize tek tek cevap yazmak istiyordum ki bir anda birden fazla mesaj gelince hepsine yetişemedim ve bu cevabı cevap yazan arkadaşların hepsine hitaben yazmak istiyorum hepiniz düşüncelerinizi belirtmişsiniz sağolun, teşekkürler aslında bizim aklımızda bir tasarım var fakat biz yinede siz değerli webmaster dostlarımızın görüşlerini öğrenmek istedik.

Hepinize manevi desteğiniz için teşekkürler biz şimdi kafamızda oluşan tasarımı bir resim halinde çizip sizlere sunacağız tabi bu kişiden kişiye değişir beğenip beğenmemek zevk konusudur bizde özgünlük, farklılık sadelik tüm bunları bir araya getirip aklımızdaki tasarımı önce bir taslak halinde çizip paylaşmayı düşünüyoruz umarım başarılı olur herkese iyi çalışmalar.

Ek Olarak: demircanuzer ufukozdemir nettebugun [impjix ttw tasarımı hazırladım hocam buyrun şu konudan bakabilirsiniz. https://wmaraci.com/forum/grafik-tasarim-genel/hazirladigim-arama-motoru-tasarimi-337972.html

Neoyun Neoyun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnternet girişimcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 126 / 350
  • Ticaret 30, (%100)
Bak dostum, sana bir kaç tavsiye vereceğim fakat önce 1-2 şey söylemek istiyorum.
Hazırladığın tasarımı gördüm, tecrübesiz olduğun gayet net bir şekilde ortada. Bir girişim yapmadan önce, kendi zayıf noktalarını ve güçlü noktalarını tespit et.
Maalesef buna girişim yada proje demek pek mantıklı değil o yüzden "beyin fırtınası" başlığı altında bunları konuşmak daha uygun olur.

Gelelim tavsiyelere;
Yapman gereken bilinen arama motorlarının dışında, diğer arama motorları girişimlerine bakmak. Türkiye'de kullanılmaz ama kullanıcıların arama verilerini kaydetmeyen Duckduckgo isimli bir arama motoru bulunmakta. Bunun diğerlerinden farkı gizlilik. Gayet çılgın ziyaretçisi var ve alexa global değeri 700 lerde. Bu tarz girişimleri bulup, yaptıkları hataları ve doğruları yakalayıp, kendi projene işlemen. Eğer bu işi cidden yapmak istiyorsan, şimdi yapma. Başka bir projeye giriş, daha ufak bir projeye. Kendini geliştir, ondan sonra ben piştim dediğinde, asıl yemeğini hazırla ve pazara sun.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al