mustix adlı üyeden alıntı

Yaşadığım olayı anlatayım size.

İndirmek istediğim bir dosya ad.fly isimli link kısatlma servisine link vermişti. linke tıkladığımda adfly sitesi açıldı ki linke tıklamadan önce kesinlikle link yolunu kontrol ederim, yani linkin adfly sitesine yönlendiğine eminim. link açıldıktan sonra ben hiçbir şey yapmadan otomatik olarak bir dosya indi ve sistemimi yeniden başlattı. sistemim açıldığında bütün sistemimi şifreleyen "ransomware" isimli yeni nesil virüs sistemimde bütün dosyaları şifrelemeye koyulmuştu bile. 1 saat içinde sistemim tamamen kullanılamaz haldeydi. en küçük wordpad dosyasından bile en büyük iso veya video dosyalarına kadar her şey ama her şey şifreliydi.

Buradaki arkadaş indirme yapmış ama ben indirmeyi yapmadım. Siteye girince otomatik başladı ki bu gayet basit bir işlemdir.

Nette "ransomware" olarak araştırma yaparsanız Bill Gates in ruhunun aslında aramızda olduğunu görürsünüz. :)

Hocam indirmeyi otomatik yapmak basit bir işlem ancak o dosyanın otomatik başlamasının güncel işletim sistemlerinde mümkün olduğunu sanmıyorum. Kullandığınız işletim sistemi neydi?