wmaraci reklam

Metrica Artık İşime Yaramıyor

7 Mesajlar 906 Okunma
wmaraci reklam

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Yeni sürümüne geçmiş olan Metrica, ziyaretçilerin en çok giriş yaptığı saatleri eski sürümünde bizlere tablo olarak göstermekte idi. Ancak yeni sürümde bu yok. Grafik olarak dakikalar dahi veriliyor; ama bu bizler için, en azından benim için hiç de pratik değil...

Bu nedenle, old. eklenmiş URL ile servisin eski sürümünü kullanıyordum; ancak bugün itibari ile, bunu kullanamayacağımız bizlere bir kaç ay öncesinden mesaj olarak belirtilmeye başlanmıştı. Hatta konu hakkında Yandex'e mail de attım. Bana, biraz önce de belirttiğim, dakikaları gösteren grafiğin, aynı işi yaptığı söylendi.

Ama bugün itibari ile eski sürümün kullanımdan kalkması sonrasında, istediğim tabloya ulaşamadığımdan dolayı, artık Yandex Metrica verilerini almama da gerek kaldığını düşünmüyorum. Tabi bu benim kişisel fikrim, ve sizlerle de paylaşmak istedim, belki el ele verip, tablomuzu geri alabiliriz; ya da eski sürümü kullanmaya devam edebilir... miyiz acaba?

wmaraci
reklam

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
İstatistiklerimizi herkese açık bir hale getirdiğinden dolayı kısa bir süre kullandıktan sonra kullanmamaya başladım. Eğer Analytics bilginizi geliştirirseniz ve eklentileri güzel kullanırsanız, ondan daha güzel. Metrica'daki en büyük güzellik, ziyaretçinin hareketlerini canlı olarak izleyebilmemdi.

Yandex'in aslında görseller gibi bazı özellikleri, Google'dan çok daha iyi ve güzel fakat yandex hep kendi ayağına sıkmakla meşgul.

Durgun sular derin akar.

Tolgac Tolgac Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 236
  • Beğeniler 14 / 49
  • Ticaret 0, (%0)
Metrikayı daha önce bir deniyeyim dedim. Alışkanlıktan mıdır bilmiyorum ama analytics in beta sürümü gibi geldi gözüme :)

portal portal https://portalciyiz.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 101 / 288
  • Ticaret 14, (%100)
sorueki Sayaç oluştururken oradaki "Bilgi sağlayıcı" tikini kaldırırsanız kimse görmüyor kim girmiş kim çıkmış
sorueki

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

sorueki adlı üyeden alıntı

İstatistiklerimizi herkese açık bir hale getirdiğinden dolayı kısa bir süre kullandıktan sonra kullanmamaya başladım. Eğer Analytics bilginizi geliştirirseniz ve eklentileri güzel kullanırsanız, ondan daha güzel. Metrica'daki en büyük güzellik, ziyaretçinin hareketlerini canlı olarak izleyebilmemdi.

Yandex'in aslında görseller gibi bazı özellikleri, Google'dan çok daha iyi ve güzel fakat yandex hep kendi ayağına sıkmakla meşgul.

Analytics kullandım bir ara, ama belki de çok üstüne düşmediğimden, beni sarmadı. Kullandığım farklı, ve ihtiyaçlarımı karşılayan sayaçlar var, ama Metrica tablo görünümü bakımından iyiydi. Hadi yeni sürüme geçtin, eski sürüm hizmetini de bugüne kadar devam ettirdin, neden eskiyi kullananların elinden aldın be kardeşim?

Boş bir zamanım olduğunda ilk işim, sitelerimde bulunan Metrica'ları kaldırmak olacak.

dem dem Durma çalış ! Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik Mühendisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 76 / 110
  • Ticaret 13, (%100)
Sürekli mobilden ve pcden hem rakiplerimin hemde sitelerimin anlık olarak ziyaretçi sayısını izliyordum.Bugün kaldırılınca kendimi boşlukta hissettim bu nedenle yandexin kodlarını sitemden anında kaldırdım.
berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

tashift00 tashift00 WebYapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek SEO & Grafik
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1447
  • Beğeniler 188 / 280
  • Ticaret 62, (%100)
Analitik kullanabilirsiniz. Daha detaylı ve kullanışlı. Başlarda karışık gelebilir :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al