wmaraci reklam
lidertakipci

AMD nasıl bir işlemci sizce ?

22 Mesajlar 3.395 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

NETEOR NETEOR neteor.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1103
  • Beğeniler 630 / 380
  • Ticaret 14, (%100)
şu anki laptopımda amd a4 micro-6400t 1.00 ghz 4 çekirdek işlemci kullanmaktayım, 2 gb ramim var, win 8.1 64 bit işletim sistemi kullanıyorum. arkada oyun, chrome, office programları açık olsun sıkıntı çıkarmıyor. işimi görüyor en azından. amd kötülenecek bir işlemci değil. fakat o bilgisayarın fiyatı bana fazla gibi geldi. o paraya daha iyi 2. el bilgisayarlar var.
hsynnr

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Kozba Kozba SEO ve Editörlük Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 594
  • Beğeniler 6 / 174
  • Ticaret 12, (%100)
Amd kötü bir marka değildir.
Amd işlemcilerin çok ısındığı şehir efsanesidir veya yanlış kullanımdır.
10 yıldır Amd kullanıcısıyım, yüksüz durumda 30'u geçtiğini bilmem.
hsynnr

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Bahsettiğin işlemciyi bilmiyorum fakat 600-700 liraya i3 işlemcili güzel bir 2.el laptop alırsın.

Şu cihazdan kullanmıştım mükemmel performansı vardı : https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-inspiron-n5010-i3-4gb-ram-64bit-tertemiz-291905043/detay

Amd kötüdür lafı da şehir efsanesidir, insanlar yarı parasına aynı işi yapan bir donanım olabileceğine inanamadıklarından kusur arıyorlar. Amd fx 8320 işlemciyi masa üstümde kullanıyorum çok da memnumun fakat laptopta bir çok işlemci denedim aralarında en memnun kaldığım i3 oldu, ilginçtir i5 bile i3 kadar stabil değildi her iki pc de aynı marka sıra modeller olduğu halde i3 daha iyiydi :) Bence bu paraya compaq yerine dell n5010 al ( i3 bu modelde hangi seri kullandıysa o işlemciler mükemmel ötesi çalışıyor) , pazarlıkla aynı paralara (500-700) alınır ve temizini alırsan piyasada 1500 2000 liraya satılan cihazların performansını verir. i3 seviyesinin altına düşmemeye çalış, dandik işlemci dandik donanımlı laptop 30dk sonra insanı hayattan soğutur. Bunun sıkıntısını çok yaşadım, laptopa kızıp işi gücü bırakıyordum, rv511 sağolsun takılmaktan işlem yapmaya fırsat bulamıyordu :)

Bir de ticareti kesinlikle elden yap, kargo margo havale kapora olaylarına girme. Ortak bi noktada buluş, 15-20 dk yüke vur çalıştır, çalıştırırken hareket ettir haffiften salla cihazı öyle satın al.
hsynnr

kişi bu mesajı beğendi.

osmanfurkanaydin osmanfurkanaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Profesyonel Mobil Yazılımcı
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 113 / 116
  • Ticaret 70, (%100)
biraz paraya kiyip AMD A10 islemcili APU sistemli alin omur boyu kullabirsiniz
hsynnr

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

hsynnr hsynnr SEO Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 350 / 216
  • Ticaret 64, (%100)
@osmanfurkanaydin
Onun için işlemeciliği alıp değiştirmek mi gerekiyor birde fiyatı ne kadar oluyor

Ek Olarak:

LikeSend adlı üyeden alıntı

Bahsettiğin işlemciyi bilmiyorum fakat 600-700 liraya i3 işlemcili güzel bir 2.el laptop alırsın.

Şu cihazdan kullanmıştım mükemmel performansı vardı : https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-inspiron-n5010-i3-4gb-ram-64bit-tertemiz-291905043/detay

Amd kötüdür lafı da şehir efsanesidir, insanlar yarı parasına aynı işi yapan bir donanım olabileceğine inanamadıklarından kusur arıyorlar. Amd fx 8320 işlemciyi masa üstümde kullanıyorum çok da memnumun fakat laptopta bir çok işlemci denedim aralarında en memnun kaldığım i3 oldu, ilginçtir i5 bile i3 kadar stabil değildi her iki pc de aynı marka sıra modeller olduğu halde i3 daha iyiydi :) Bence bu paraya compaq yerine dell n5010 al ( i3 bu modelde hangi seri kullandıysa o işlemciler mükemmel ötesi çalışıyor) , pazarlıkla aynı paralara (500-700) alınır ve temizini alırsan piyasada 1500 2000 liraya satılan cihazların performansını verir. i3 seviyesinin altına düşmemeye çalış, dandik işlemci dandik donanımlı laptop 30dk sonra insanı hayattan soğutur. Bunun sıkıntısını çok yaşadım, laptopa kızıp işi gücü bırakıyordum, rv511 sağolsun takılmaktan işlem yapmaya fırsat bulamıyordu :)

Bir de ticareti kesinlikle elden yap, kargo margo havale kapora olaylarına girme. Ortak bi noktada buluş, 15-20 dk yüke vur çalıştır, çalıştırırken hareket ettir haffiften salla cihazı öyle satın al.

Hocam yardımın için çok sagol zaten pc tanıdık alacağım ve, aöjşma felan kontrol edeceğim yalnız temiz bir cihaz çizik felan yok bir de arkadaşa olduğu. İçin daha detaylı araştırıyorum

Ek Olarak:

D3M1R adlı üyeden alıntı

şu anki laptopımda amd a4 micro-6400t 1.00 ghz 4 çekirdek işlemci kullanmaktayım, 2 gb ramim var, win 8.1 64 bit işletim sistemi kullanıyorum. arkada oyun, chrome, office programları açık olsun sıkıntı çıkarmıyor. işimi görüyor en azından. amd kötülenecek bir işlemci değil. fakat o bilgisayarın fiyatı bana fazla gibi geldi. o paraya daha iyi 2. el bilgisayarlar var.

Hocam fiyat konusunda aynen o yüzden vazgectik
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

SEO 

ovelibudak ovelibudak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ------
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 384 / 265
  • Ticaret 2, (%100)
Kış için güzel bir seçim ancak yaz geliyor. Arkadaşınıza söyleyin almasın. :D
hsynnr

kişi bu mesajı beğendi.

RosenCruz RosenCruz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Pazarlama ve iletişim uzmanı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 43 / 74
  • Ticaret 0, (%0)
Isınma olayı tam bir şehir efsanesi. Ben de AMD A8 3870K APU var. Stok fan ile kullanıyorum. Oyun da oynarım 15 tab açıp nette de gezerim. Nasıl ısıtmayı başarıyorlar anlamıyorum. Bütçenize ve ihtiyacınıza uygun ne varsa onu alınız. AMD kötüleyenlere bakmayın. AMD biterse Intel i3'leri 1000 TL'dan dayar millete. Tüm dünyanın gözü AMD'de. Batması bilişim sektörü için sıkıntı doğurur.
hsynnr

kişi bu mesajı beğendi.

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
AMD E-350 işlemcili laptobu 9 sene kullandım.AMD kötüymüş çok ısınırmış....2 sunucumda AMD Opteron işlemci verimerkezinden çıkıpta sunucu çok terledi demiyorlar :)
hsynnr

kişi bu mesajı beğendi.

Newjack Newjack Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)
Amd, profesyonel işidir. Alayını tek geçer derim, tavsiye de ederim...
hsynnr

kişi bu mesajı beğendi.

Kozba Kozba SEO ve Editörlük Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 594
  • Beğeniler 6 / 174
  • Ticaret 12, (%100)

Newjack adlı üyeden alıntı

Amd, profesyonel işidir. Alayını tek geçer derim, tavsiye de ederim...

Katılıyorum hocam AMD tabanlı sistem topladım şuan evin içi gerçekten sıcak olmasına rağmen stok fan ile yüksüz durumda 25 Derece de çalışmakta.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al