wmaraci reklam
lidertakipci

Sağlık sitesi nasıl devam etmeliyim?

13 Mesajlar 1.960 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

saglikrehberiniz saglikrehberiniz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek memur
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 2 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Sağlıkla ilgili güncel ve bilimsel haberlerin olduğu sitemle ilgili profesyonel fikir ve görüşlere ihtiyacım var. Site 4 aydır açık ve blogger üzerinden yapmaya çalıştım. Asıl mesleğim doktorluk ve sağlıkla ilgili bilgi ve becerim yüksek olsada iş webmasterlık olunca elimden gelenler sitede gördükleriniz. Herşeyi internetten araştırarak yapmaya çalıştım ancak forumda bu işle uğraşanların 4 ayda hit konusunda normal olarak beni katladıklarını gördüm. İçerik konusunda sorunum yok. Yurtdışındaki sağlık haber ve makalelerini zaten mesleğim gereği takip ediyorum. Ek olarak bunları türkçeleştirerek özetleyip blogger üzerinden giriyorum. Henüz fazla içerik yok ama sonuçta tamamı özgün ve artmaya devam ediyor. Bundan sonra neler yapılabilir, ben ne yapmalıyım tam olarak karar veremedim. Mesela WP yada Joomla tabanlı bir site yaptırmak ya da bu şekilde devan edip seo desteği almak ya da sosyal medyadaki hesaplara yüklenip takipçi artırmak. Görüşleriniz önemli. Şimdiden teşekkürler
www.medikalinfo.com

wmaraci
reklam

aercan aercan IT Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek PHP
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 25 / 87
  • Ticaret 17, (%94)
Merhaba,
Kişisel görüşüm ;
Meslek olarak sınırsız ve özgün bilginiz var zaten. En önemli kısım da bu. Google için de en değerli şey içerik. Bence güzel bir medikal wordpress tema satın alıp, seo eklentisi ile düzgün linkleme ve seo uyumlu içerik ekleyerek birkaç ay içerisinde çok iyi yerlere gelebilirsiniz. İhtiyaç duyulduğu yerde ara ara tanıtım yazısı ile desteklerseniz anahtar kelime bazlı da çıkış yaparsınız.
Hit arttırmak için de dikkat çekici ve arama hacmi yüksek başlıklar seçmek önemli.
İlk olarak bloggerdan wpye geçişle başlayın hocam.

Php Developer & Network Admin.

• Üyelik 20.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek memur
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 2 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
teşekkür ederim

60423 60423 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)
Hocam eklerseniz size yardımcı olmayı çok isterim.

wmaraci
wmaraci

YazilimDahisi YazilimDahisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazilim
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 38 / 44
  • Ticaret 4, (%75)
Merhaba,

Öncelikle bende bir sağlık projecisi olarak, size tavsiyem özel bir yazılım ile devam edin. İnanın kim ne derse desin wordpressi övselerde bir çok testten geçirdim ozel yazılım ile wordpress arasında ki farkı. Sonuç kendi yazdığım Scriptim wordpressin 3 günde yaptığını 1 günde yapıyor. www.doktordr.com inceleye bilirsiniz.

http://prntscr.com/auwo9j

Sitenin 2. günün deki farkı :)
saglikrehberiniz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek memur
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 2 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba,

Öncelikle bende bir sağlık projecisi olarak, size tavsiyem özel bir yazılım ile devam edin.İnanın kim ne derse desin wordpressi övselerde bir çok testten geçirdim ozel yazılım ile wordpress arasında ki farkı. Sonuç kendi yazdığım Scriptim wordpressin 3 günde yaptığını 1 günde yapıyor. www.doktordr.com inceleye bilirsiniz.
Özel yazılım konusunda haklı olabilirisiniz. Ancak sorun şu ki benim yazılım konusunda hiç bir bilgim yok ve bu yazılımı da birisine yaptırdığımda, aslında siteyi de bu kişiye teslim etmiş oluyorum. Mesela sizin yazdığınız özel scriptleri başkasının çözmesi ve tam anlamıyla kullanabilmesi zor. Ancak WP veya Joomla gibi CMS'lerde birçok kişinin bilgisi var ve ben bu konuda kişi bağımlı olmamayı tercih ederim. Tabi ilerde site biyerlere gelirse dediğinizi düşünebilirim.
Ayrıca sizin sitenizi de biraz inceledim. Kendimde bir doktor olarak söyleyebilirim ki, bu sitelere genellikle özel hastanerlerde çalışan hekimler yatırım yapıyor. Ancak bildiğim kadarı ile hastaları belirli doktorlara yönlendirmek TR'de suç teşkil ediyor ve doktortakvimi (eski eniyihekim) sitesine bu konuda mahkeme ceza verdi. Siteniz mutlaka iş yapacaktır ama bence bu konuda doktor üzerinden gitmek yanlış. Bu konuda bunda 10 yıl kadar önce bir projeye başlamıştım ve 2 ayda epey populer olmuştu ama ben o zaman asistan olduğum için devam edemedim. Şimdiye kadar hala benim o zaman yaptığımı yapan birisi çıkmadı ilgilenirseniz özelden bu konuda konuşabiliriz. Tavsiyeleriniz için teşekkürler
YazilimDahisi

kişi bu mesajı beğendi.

YazilimDahisi YazilimDahisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazilim
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 38 / 44
  • Ticaret 4, (%75)

saglikrehberiniz adlı üyeden alıntı

Özel yazılım konusunda haklı olabilirisiniz. Ancak sorun şu ki benim yazılım konusunda hiç bir bilgim yok ve bu yazılımı da birisine yaptırdığımda, aslında siteyi de bu kişiye teslim etmiş oluyorum. Mesela sizin yazdığınız özel scriptleri başkasının çözmesi ve tam anlamıyla kullanabilmesi zor. Ancak WP veya Joomla gibi CMS'lerde birçok kişinin bilgisi var ve ben bu konuda kişi bağımlı olmamayı tercih ederim. Tabi ilerde site biyerlere gelirse dediğinizi düşünebilirim.
Ayrıca sizin sitenizi de biraz inceledim. Kendimde bir doktor olarak söyleyebilirim ki, bu sitelere genellikle özel hastanerlerde çalışan hekimler yatırım yapıyor. Ancak bildiğim kadarı ile hastaları belirli doktorlara yönlendirmek TR'de suç teşkil ediyor ve doktortakvimi (eski eniyihekim) sitesine bu konuda mahkeme ceza verdi. Siteniz mutlaka iş yapacaktır ama bence bu konuda doktor üzerinden gitmek yanlış. Bu konuda bunda 10 yıl kadar önce bir projeye başlamıştım ve 2 ayda epey populer olmuştu ama ben o zaman asistan olduğum için devam edemedim. Şimdiye kadar hala benim o zaman yaptığımı yapan birisi çıkmadı ilgilenirseniz özelden bu konuda konuşabiliriz. Tavsiyeleriniz için teşekkürler

Hem doktortakvimi hemde doktorsitesi . (com) sitelerini çok iyi biliyorum. Söz konusu iki sitede ceza almadı. Yanlışınız var, kulaktan duyma şeylere itimat etmeyin lütfen. Her iki sitedede yazılımcı olarak çalışan arkadaşlarım var. Herşey usulüne uygun :) Projenizi özelden yazabilirsiniz. Ayrıca bahsettiğiniz gibi wordpress kullanmak ne kadar basitse özel yazılımı kullanmakta çok basit. En azından kendi yazılımlarım da panellerim için diye bilirim :)

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba saglikrehberiniz,
Umarim siteyi istediginiz yerlere getirirsiniz.

Nacizane olarak tavsiyelerim olacak. Tum dunya capinda kullanilan, hergun aciklari kapatilan, surekli guncellenen, bakim yonetimi kolay gelsin, cuzi fiyatlara eklenti/tema gibi bulunan bir sistemi tercih edin. Benim tavsiyem Wordpress olacaktir.

http://www.wpbeginner.com/showcase/40-most-notable-big-name-brands-that-are-using-wordpress/

https://vip.wordpress.com/clients/

http://www.ttb.org.tr/index.php/Haberler/hukuk-5993.html

SonYazilim SonYazilim www.sonyazilim.net Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek cad/cam/cae
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 298 / 299
  • Ticaret 61, (%98)
Hocam eğer dilerseniz size site yapımı için wp de kusursuz bir site kurarım para istemem ayarlar veririm. Düşünürseniz özel mesaj atınız hocam.

gndz gndz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İş Geliştirme Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 69 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
siteniz tasarım olarak vasat geliştirilmesi lazım. sıradan sitelerden öne çıkmalısınız. görsellik sitelerde önemlidir. zaten doktor olduğunuz için içerik açısından zengin olacağı kesin. o yüzden siz içerik beslemesini yaparken sitenin tasarımına da dikkat etmelisiniz. :)

İş Geliştirme, Hukuk ve Danışmanlık
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al