wmaraci reklam
lidertakipci

ASUS X550VX-XX147D F/P canavarı Laptop geliyor

9 Mesajlar 5.962 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Extreme Extreme WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilişim Sektörü
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 9 / 17
  • Ticaret 5, (%100)

Asus un X550 serisinde 6. nesil işlemcili ve ddr4 ramli yeni modeli olan X550VX-XX147D özellikleri ve fiyatı belli olmaya başladı.

İşlemci : Intel Core i7-6700HQ Quad Core (2.6GHz Turbo ile 3.5GHz 6MB Cache)
Ekran Boyutu : 15.6" HD 1366x768 16:9 LED Back-lit, Slim 200nits, Glare
Ekran Kartı : Nvidia GeForce GTX 950M GDDR5 4GB
sistem Belleği : 4GB DDR4 2133 Mhz
Disk Kapasitesi : 1TB 7200 RPM
İşletim Sistemi (Yazılım) : FreeDos

burada 6. nesil i7 HQ serisi işlemci ve DDR4 ramler öne çıkıyor. Bir önceki model olan X550JX-XX171D ürününün yerini alacak olan laptop Mayıs 2016 başlarında stoklarda olması bekleniyor.

ASUS-X550VX-XX147D.jpeg

Mesaj 1 defa düzenlendi. Son düzenleyen: Extreme (23.02.2023 13:58)

wmaraci
reklam

ovelibudak ovelibudak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ------
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 384 / 265
  • Ticaret 2, (%100)
Hadi mhzsi yüksek olduğu için ram'i anlarım da o çözünürlüğü yakıştıramadım. :)

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
ince bir bilgisayar, herşeyi geçtim tek fanlı isterse gtx 980 koysun ısınacaktır bozulacaktır, zaten asus un çoğu laptop kapsamındaki ürünleri sıkıntılı yani çöp, zamanında 3 kere problem yaşadım bir dahada asus almadım

Tatars Tatars Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Elektrik Elektronik Teknikeri
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 0 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
nova bilgisayar çok sağlam sistem toplamakta öneririm daha çok üst düzey sistem toplamakta.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilişim Sektörü
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 9 / 17
  • Ticaret 5, (%100)

darkthepro adlı üyeden alıntı

ince bir bilgisayar, herşeyi geçtim tek fanlı isterse gtx 980 koysun ısınacaktır bozulacaktır, zaten asus un çoğu laptop kapsamındaki ürünleri sıkıntılı yani çöp, zamanında 3 kere problem yaşadım bir dahada asus almadım

birz desteksiz sallamışsın, bunun bir önceki 4. nesil işlemcili verdiyonu olan ASUS X550JX-XX171D peynir ekmek gibi satıldı ve problem çıkartma oranı çok düşüktü. Aynı ekran kartı onda da vardı bunda da GTX 950 var ve ısınma sorunundan bahsedeni hiç görmedim zaten aluminyum alaşımlı kasa olduğu için ısınmıyor.
Asus servisi de şuan Türkiyede en kaliteli hizmet veren servislerden biridir bunu da herkes bilir, ha senin gibi 3-5 sorun yaşayan olmuş olabilir bunlar da istisnadır elbet.

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
Extreme daha yorumunuzda hiç birşeyi bilmediğinizi kanıtlamışsınız, forumu azıcık deştiğinizde asus hizmetlerinden madur olduğu hatta çoğu laptop ta arıza olduğu azıcık teknoloji bilginiz olsa ki 0 olduğundan eminim bu tarz ekran kartı ve işlemcisi olan bir laptop kalın aluminyum kalın kasa ve tek fan olacaksa bakır kablo ile desteklenmiş eğer daha fazla olacaksa 1 cpu, 1 gpu 3. Fan ise ortada bulunarak sıcak ortam şartlarında ısınmasını engeller standart kasa hava akışında iyi değildir turbo modu olması bile şüpheli ucuz diye asus alan arkadaşım düşük ayarlarda 80 decereye ulaşan yaz ayları sıcaktan oynanmayan kısacası performans bilgisayarında mevsim, fan yapısı, kasa yapısı , fan sayısı, kasa materyali önemlidir bunu bilmeyen zaten teknoloji ile uğraşmasın ona bakılırsa hiç bir özelliğine bakmadan alan insanlar çok gerek android gerek ios telefonda yani satın alınması bir şeyi ifade etmez 2 bin küsürat sizi mağdur edecekse bi işe yaramaz

• Üyelik 05.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilişim Sektörü
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 9 / 17
  • Ticaret 5, (%100)
Ona bakır kablo ile desteklenmiş denmez, işlemci ve ekran kartı soğutma bloğu her zaman bakır malzeme ile desteklenir (Asus markasının bütün x550 serisi laptoplarında bu bakır bloğu var) zaten kasa da hafif ve serin olsun diye aluminyum malzemeden yapılır.
Kimin ne kadar cahil olduğu zaten bu cümlelerin ile ortaya çıkıyor.

belki anlamazsın diye sana videosunu da buldum 1:25 de sonra görülüyor bahsettiğim soğutma bloğu
https://www.youtube.com/watch?v=U9A7Os3NWkg

ayrıca bu da fotosu

http://forum.donanimhaber.com/m_107649365/tm.htm

burada kullanıcı incelemesi var ve 2 gün oyun oynamış ısınmadı diyor.

HP, Acer, Casper ve Lenovo gibi markaların arıza çıkarma oranı ve müşteriyi mağdur etme oranı Asus a göre en az 10 kat daha fazladır bunu 15 yıldır bu sektörü takip eden birisi olarak rahatlıkla söyleyebilirim.

Sana öğretecek bir şeyim yok bundan sonra konu ile ilgili sana cevap da vemem ama sırf bu konuyu okuyupda bilmeyenler varsa onları yanlış yönlendirme diye yazıyorum. Sen gidip yukarda bahsettiğim danük markalardan hangisini istersne labilirsin oyun oynamak için.

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
Bakır desteği denemle ben üzerine geçtiğini bilerek ima ettim burada kendinizi haklı gösterecek 1 durum bile yok herşeyi geçtim konuda vx anlatıyorsunuz jx konusundan örnekler vermişsiniz bir modelin bile değişmesi bir çok şeyi değiştirebilir performans kelimesinin anlamı ı bilmediğiniz açıkça ortada 7 yıllık laptop bile cs go açabilir ki bende samsung 7 yıllık laptop açıyor ısınmıyor bile bende 3 tane msi laptop var ve biri 4 yaşında diğeri 2 sonuncu bir tek fan olanda var ama materyali aynı sonuç? 3 fanlı en en fazla devire sahip kalın laptop daha avantajlı şimdi sizin konuki adam yazmış csgo dota ısınmıyor diğer oyunda ısınmalar var diye neyin yalanındasınız? bu sistemle ultra yada iyi ayarla efsanevi oyunlar oynanmayacaksa 500 tl lik laptopta iş görür , msi, origin, monster gibi bilgisayarlar performans canavarıdır madem para vermişsindir ultrada dark souls 3 oynarsın battlefield hardline oynarsın gidip mario oynamazsın gidip monster 2700 tl pc almak varken gidip ısınacak bozulacak pc niye alınır tartışmadan da korkuyorsanız düşüncenizi açıklamayacak kadar acizsiniz demektir net

furkan021 furkan021 Zambak Ajans Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 136 / 138
  • Ticaret 11, (%100)
ne yalan söyleyeyim far cry 3 oynarken çok deli ısınıyor. Fana elimi dayadığımda elim yanıyor 171d modeli için söyliyorum sistem özellikleri 4 gb ram

TURKCLOUDS.COM | HOSTİNG, DOMAİN, RESELLER, SUNUCU | UYGUN FİYAT GARANTİSİ | 7/24 MÜŞTERİ DESTEĞİ
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al