freelance iş ilanları

Nereden Nereye Geldim? Ne oldu? Neler bitti?

27 Mesajlar 3.916 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

EditorumORG EditorumORG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yok
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 740 / 271
  • Ticaret 76, (%87)
Ne olamadım?

- Adam olamadım.
- Zengin olamadım.
- Arabam olmadı.
- Evim yok.
- Askere gitmedim.
- Evlenmedim.
- Cebimde sadece beni geçindirebilecek para var.
- Hayatım halen düzene binmedi.

Nelere sahip oldum? Neyim var?

- Şükürler olsun iyisiyle kötüsüyle bir hayatım var.
- Allah'tan başka kimseye muhtaç değilim.
- Instagram üzerinde 150 bini aşkın takipçili bir profilim var.
- Evin elektriğini ödedim, suyunu aldım, ekmeğini aldım.
- Bilinen bir editör haline geldim.
- İnsanların az çokta olsa güvenini kazandım.
- Buradan dost edindim.
- İki yüzlü insanlar tanıdım.
- Şu yaşımda büyük paralar görüp hepsini çar çur ettim.
- Şu zamana kadar 6 binin üzerinde makale yazdım.
- Sayamayacağım kadar kurumsal firmayla çalıştım.
- 300'den fazla müşterim oldu.
- Hakkın olan paranın istenmesinin suç olduğunu öğrendim.

Buraya nasıl geldim? Çok parayı nasıl gördüm?

- Çok parayı burası sayesinde gördüm. Yeri geldi günlük 1500 lira kazandım yeri geldi 50 ₺ fakat elde hiç bir şey yok. Her zaman riske girip bu iş tutar niyetiyle farklı bir işe yöneldim ve sonuç hüsran. Burası sayesinde faturamı ödedim, borçlarımı ödedim. Anneme para verdim, yüzünü güldürebildim. En iyi yaptığım şeyde buydu zaten benim ona para vermem zira bu hayatta yapabileceğim başka hiç bir şey yok. Hatta hastane masrafımı dahi buradan karşıladım.

WMAraci gerçekten bir şeyleri kazandırıyor mu?

- Para bir yana gerçekten iyi dostlar kazandırıyor. Yeri gelir derdini anlatırsın, yeri gelir borç istersin yeri gelir yardımlaşırsın yeri gelir küsersin falan ama sonunda hep barışırsın, dostluk kazanır.

- Maddiyat konusunda gerçekten çok iyi bir forum. Hiç bir forumla kıyaslanamaz. Verdiğiniz hizmet isterse 2000 ₺ olsun isterse 300 ₺ olsun karşınızdaki kişi işinizi doğru yaptığınız için fazlasıyla veriyor. Allah'a şükür bunların hepsini gördüm.

- Lüks bir hayat nasıl yaşanılır? Bunu da buradan öğrenmiş oldum yani bana göre lüks bir hayat. Sonuçta gençsin ve kızlar sana cazip geliyor. Geçici zengin olarak diğer kalıcı zenginlerin yaptığı şeylere özeniyorsun ve paranın hiç bir zaman bitmeyeceğini sanıyorsun ama öyle olmuyor. Paranı sakla, abura cubura, keyfe harcama. Boş yere kıyafet alma, boş yere alışverişe çıkma. Boş yere mekanlarda gezme. Senin hiç kimseye bir şey kanıtlamana gerek yok.

- Daha fazla şükür etmeye başladım yani burası sayesinde oldu herşey.

- Forumda bir kaç arkadaşımızla dargın kaldık ama unutmayın; ''Kimsenin kimse de hakkı kalmaz. Onun bugün yaptığı şey yarın bir gün ondan tekrar çıkar.'' Buna da şahit oldum. Kimseyi üzmek, kimseyi kırmak gibi bir niyetim olmadı her zaman herkesin iyiliğini istedim. Birilerinin benden daha iyi olmasını, birilerinin benden daha fazla kazanmasını istedim.

- Burak abiye gerçekten teşekkür ederim. Ona bir şey borcum var, ölsem unutmam. En kısa zamanda onu da halledeceğim.

- Süleyman abi gibi bir adamı hayatımda hiç bir yerde görmedim. Sabırlı, istikrarlı ve kimseyi üzmeyecek bir adam yani adam kelimesi gerçekten bu adama yakışıyor.

- Yusuf abi zaten ayrı bir Dünya benim için :) Bu derece radikal kararlar veren ve adaletli bir insan olduğu için teşekkür ederim.

- Ejder, Çağrı abi derken bu liste uzarda uzar. En iyisi yarıda kestirip atmak. Ben niçin böyle bir yazı yazdım, niye böyle bir şey yaptım hiç bilmiyorum ama yukarıda saydığım adamların değerini bilin. Böyle bir forum için böyle bir ortam için gerçekten teşekkürler. Allah gönüllerine göre versin, her daim Allah onlara daha fazlasını kazandırsın. Tüm yönetimden Allah razı olsun..

- Zamanımın büyük bir çoğunluğunu burada geçiyorum ve beni tamamen asosyal yapan bu platforma sonsuz şükranlarımı sunarım.

- Yeni başlayanlara yazmak istedim. Doğru kategoride değilse rica ediyorum kategori değiştirilsin. Gereksiz bir yazı olduğunu düşünüyorsanız silinebilir..

- Gelecek gerçekten Boğa'nın :cool:
burakisci gezgin1453 Crewx

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Ne denilebilir bilmiyorum ama yaşadığın tatsız sorunlara üzüldüm, çünkü son zamanlarda Gerçekçi konuşmak gerekirse hakkınızda şikayetler açıldı. Size suçlamalar yöneltildi v.s ama gördüğüm kadarı ile yine bu insanlıkta biten bir şey, Düşenin halinden düşen anlar diye bir cümle var, hakikatten doğru bir cümle :)

İşlerin her zaman iyi gitmiyor ama kötü gidecek diye bir kaide de yok, Bu gün yaşadığın sorunları atlatmış yeni bir atılım ile iyi yerlere gelmiş olabilirsin. Bu yüzden pes etme ve WM aracı forumunda konumunu koru, yazında Burak'a borcum var demişsin doğru insanla doğru zamanda kurduğun iletişim sana zarar vermez ama işin içine Ticaret girse bunun kuralları da insanı rezil de ediyor vezir de.

Yönetimden yazdığın isimleri çok iyi görüyorum ki zaten wm aracı forumun kalkınmasında ve insanların yaşadığı sorunu çözüme kavuşturmasından insana gelen güven duygusunu oluşturanlar da yine bu yönetim.

Her neyse, içinden gelenleri yazman güzel bir duygu ve çekinmeden abartmadan övmeden, sövmeden yazman ayrı bir güzellik :) Gelecek bizlerindir. :)
EditorumORG

kişi bu mesajı beğendi.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

• Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yok
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 740 / 271
  • Ticaret 76, (%87)
SerkanALAZ : Kimseyle bir derdim yok ki, kimsenin malında mülkünde gözüm yok. Büyük bir yanlışa gitmiştim ki bunu çok iyi anlayarak geri dönüş yaptım zira bunca müşteriyi alın terimle kazanmam, neredeyse bir çok editör arkadaştan daha fazla müşteriye sahip olmam. Bunların hepsi güzel şey. Şimdi düşündüm de bir şeyleri kazanmışım :)

- Herneyse ne diyelim abi. Her şerde vardır bir hayır. Önümüze bakmalı, insanları üzmemeli kırmamalı. Kimsenin ahını almamalıyız :) Ki böyle yazıyorum diye kimse yanlış anlamasın. Şuanda hiç kimse de bir ahım falan yok :D Size öneri sadece :)
SerkanERGUN

kişi bu mesajı beğendi.

TurkBeyi TurkBeyi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilişim Hizmetleri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 492
  • Beğeniler 105 / 192
  • Ticaret 46, (%89)
Gerçekten güzel bir yazı olmuş ve evet burada işler değişiyor bazı günler çok bazı günler neredeyse hiç kazanılmıyor. Bence gayet de içten bir yazı olmuş arada ufak tefekte nasihatlar olmuş :)
Bazı hastane falan durumları yazılmış, onlar içinde geçmiş olsun umarım ciddi bir şey yoktur
EditorumORG

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yok
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 740 / 271
  • Ticaret 76, (%87)
TürkBeyi : Sağolasın Berk'cim :) Seninle de bir kaç sorunumuz oldu ama yine de anlaşabildik. Umarım dostluğumuz daim olur :)

- Yok yok büyük bir sorun değil. Ufak tefek sorunlar..
TurkBeyi

kişi bu mesajı beğendi.

KadirHames KadirHames Emekli Seo Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğretici
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 2080
  • Beğeniler 438 / 437
  • Ticaret 32, (%94)
merhaba hocam süper yazmıssın cok genc sayılmam ama dediklerinin hepsini yasadım netten cok kazanmadım netten dost kazandım evet wmaracıda muhtesem dostlar edindim bende sahtekar heryerde sahtekardır sadece wmaracıda degil 50 tlye ruhunu satıyor insanlar canını sıkmayasın
EditorumORG

kişi bu mesajı beğendi.

işte buu

• Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yok
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 740 / 271
  • Ticaret 76, (%87)
KadirHameş : Herşeyin hayırlısı abi herşeyin...
KadirHames

kişi bu mesajı beğendi.

KingBlogger KingBlogger Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Editör, Blogger Tema Yayıncısı
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1107
  • Beğeniler 240 / 251
  • Ticaret 35, (%100)
Çok güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık..
EditorumORG

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yok
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 740 / 271
  • Ticaret 76, (%87)
Teşekkürler hocam :)

4u24 4u24 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 610
  • Beğeniler 376 / 170
  • Ticaret 5, (%100)
Valla tebrik ediyorum.Arkadaş yoklugun içerisinde bile şükür ediyor.
Ama benim hayatımı bi yaşasalar 1 ayda intihar ederler :D
EditorumORG

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al