wmaraci reklam
lidertakipci

Siteme Anti-Seo Uygulaması Yapan Kişi

26 Mesajlar 4.136 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Merhabalar arkadaşlar... Geçenlerde php botumuz ile backlink kontrolü yapıyordum. Nerelerden backlink almışım diye. Alexa ve arkadaşın vsilesi ile de SEOMoz üzerinden kontrolleri aldım ve arkadaşlardan bir tanesi yaklaşık 10 blog adresine (p***o izle, s***ş izle) gibi kelimelerden siteme link çıkmış...

Yurtdışı olsa bile site sahipleriyle konuşmamız ve iknamız sonucu IP adreslerini almış ve 1 hafta önce yaptığımız başvurunun sonucunda kişiyi bulmuş ve adalete bilişim suçlarından (iftira ve h*ck girişimi) konusunda şikayet etmiş bulunmakta, bu işi yapan kişiyi ele geçirmiş durumdayız...

Yaklaşık 1 aydır peşindeydim. "ABİMİZ" ile konuştuğumda bir SEO web sitesine bağlı olduğunu, bunu bir çok siteye uyguladığını bana itiraf etti. Saydıkları sitenin içerisinde "SEO" ile ilgili bir çok sitenin olduğunu söyledi. Çok pişman olduğunu ve bir daha yapmayacağı sözünü aldık. Suç duyurusu olduğu için IP adresini takibe aldılar...

- Sitemde anahtar kelimeden banlanmıştım düzeldi sorun. B*tnet saldırıları kesildi vs...

Bu tür durumlarda dikkatli olun arkadaşlar. 1 kişiyi eledik. Soruşturma davası kapandı.

Konuyu açacak yer bulamadığmdan buraya ekledim. Yorumlar sizin. Eğer böyle bir şey varsa size yardımcı olmaya çalışacağım...

Teşekkürler.
hajanb Vbdestabe brk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

BerkantKONAC BerkantKONAC opensourceprojects.org Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Software
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 938
  • Beğeniler 209 / 125
  • Ticaret 18, (%100)
İyi yapmışsın bence.
Böyle şeyler yapmak gerçekten iğrenç yani insanların emeklerini çöpe atıyorlar resmen.
Geçmiş olsun.

owner of opensourceprojects.org & arduinoproject.net

• Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Teşekkür ederim... "SEO" kelimesinde 3ncü sayfanın başındaydım. Birden 100 üstüne fırladım. Ben ne yaptığımı çok iyi biliyorum. Hangi site nasıl tepki verir vs. Ama böyle bir şey yapmam için ana sayfamı farklı isimlere yönlendirmem lazım vs. Ama bu kadar pis bir şey beklemiyordum...

Teşekkür ederim.

Osman Osman hayat cesurları sever Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 97 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Çok yanlış ve zamanlarını internette boşa harcıyorlar. Hepsini geçelim dost yerine düşman kazanıyorlar.

Hayat Cesurları Sever
wmaraci
wmaraci

LaMekan LaMekan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebTasarım
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 1272
  • Beğeniler 292 / 265
  • Ticaret 0, (%0)
Gerçekten işin peşine düştügün için seni kutlarım bilgi içinde teşekkürler

hajanb hajanb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Amelos
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 425
  • Beğeniler 78 / 203
  • Ticaret 0, (%0)
İyi yapmışsın hocam. Böyle adamlara az bile.

• Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Adam itiraf ediyor. Türkiyenin en iyi seo sitelerine de bunu yapmış. Proxy ile çalışmış zaten uyanık. Belli zamandan sonra Proxy düşmüş. Kapatmış ve öyle unutmuş bu da bize yetti de arttı bile. Arkasında dururum bu tür olayların. Marka tescili başvurum var. Onay bekliyorum. Ondan sonra bir şey yakalıyım vericem avukata o uğraşsın. Beni çok Seocu da istemiyor mesela :) Bizim parayla sattığımızı sen neden açık açık söylüyorsn? Ekmeğimize kan doğruyorsun diyorlar. Bende sadece doğruları yazdığımı, onların çoğunu da helale yönlendirdiğimi düşünüyorum...

Teşekkür ederim.
melankolia dumanyak

kişi bu mesajı beğendi.

enginsa enginsa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Geçende bir kurumun, derneğin (adını vermym ama türkiye faal vs derneği genel merkezi) sitesine girdim temayı beğendim kodlardan bakıym dedim hangi temaymış hangi cms yi kullanmışlar diye.bir de baktımki hacklink olarak p***o sitesi koymuşlar! mail attım onlara fakat hala bakmadılar sanırım..ayıptır günahtır..ne gerek var böyle şeylere be kardeşim...

Berkay Berkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Wordpress Geliştirici
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1863
  • Beğeniler 90 / 335
  • Ticaret 27, (%100)
Benimde ilgilendiğim bir siteye böyle oldu nereden öğrenebilirim linkleri ? www.mersinturksat.com sıralamada düşüş yaşadı mersin türksat kelimesinde.

Genc Genc Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1606
  • Beğeniler 760 / 441
  • Ticaret 49, (%98)
Geçmiş olsun abim benim , bu işin peşini bırakmayarak belkide binlerce kişiye anti-seo yapılmasını önledin ve buda onları birnevi kurtarmandır. Halk Kahramanısın artık abim :)

Kısa zamanda eski yerlerinden çok daha yükseklere çıkman dileğiyle kolay gelsin abim
brk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al