Merhabalar tekrardan forum arkadaşlarım,
Bir süredir kafama takılan bir soru var.

PHP mi Asp.NET mi ?

İlk olarak şunları belirtmekte yarar olduğunu düşünüyorum.

HTML,CSS biliyorum yani bunu etken olarak düşünmeyin.
PHP'yi de Asp.NET'i de eşit miktarda, en azından işimi görecek kadar biliyorum. Görmediği takdirde Google ile araştırıp buluyorum.

Şimdi gelelim soruya;

Ben webtasarım'dan masaüstü programlamaya oranla daha çok zevk aldığım için bunlardan birine abanmayı düşünüyorum. PHP'ye mi abanmalıyım, yoksa Asp.NET'e mi ?

Şahsi Birkaç Eklemem

Duyduğuma göre PHP'de Asp.NET'e oranla daha çok developer ve bu sebeple daha çok kaynak var diyorlar.

Php ücretsiz olduğu için daha iyi, asp net kullanırsan para ödemek zorunda kalırsın, pahalıdır diyorlar.

Asp net daha yavaştır php'den diye bir duyum aldım ama tam emin değilim.

Bunun dışında çok tanınmış ve tutmuş siteler php kullanıyor, bu da php'yi daha kaliteli yapar diyenler var.

Ama nedense içimde tuhaf bir şekilde Asp.Net'e merak besliyorum. Klasik şeyleri sevdiğim içindir belki, ama nedenini bilmiyorum.

Şimdi return(soru); :)

// HA unutmadan, bu sorunun cevabını abanacağım dilin mesleğim haline geleceğini düşünerek yazmanızı rica ediyorum. Zevk için değil ticaret için öğreneceğim. Türkiye'de kariyer için Asp mi php mi gibi algılayın. Yada örneğin xxx dilini öğrenirsen rahat ve maaşı dolgun iş bulursun gibi düşünebilirsiniz.

Ek Olarak: Tabi sebep de yazarsanız fena olmaz.