wmaraci reklam
lidertakipci

Sizce E-Ticarete Atılmalımıyım ?

24 Mesajlar 2.455 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ErenGemici ErenGemici eski nick : Legendejavu Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1082
  • Beğeniler 473 / 426
  • Ticaret 59, (%0)
Merhaba arkadaşlar başlıktada görmüş olduğunuz gibi e ticarete atılmalımıyım ? Hangi belgeler gerekli tamamen yasal ve sorunsuz bir e ticaret sitemin olması için.
Ürünleri stoklayıp öylemi satışa sunayım yoksa komisyonculuk ile bayilik sistemleri mevcut buralardan mı satış yapayım ?

İncir v.s sistemler önermeyin arkadaşlar. Prestashop ile düşünüyorum. Başlangıç için ufak çaplı bir bütçe 1.000 TL gibi rakamla bu işi yürütüp devam ettirebilirmiyim ? Başlamamın yada başlamamamın ne gibi artıları ve eksileri olur önerilerinizi bekliyorum.

wmaraci
reklam

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Aslında anlatacak çok şey varda vakit yetmez.Forumda bu tarz onlarca konu var araştırın her yorumdan yol haritanızı belirlersiniz.
ErenGemici

kişi bu mesajı beğendi.

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Eğer ticarete yatkınsanız, sürekli araştırma/takip halinde olabilecekseniz ticarete girişin. Her gün yeni birşeyler öğrenmeniz gerekebiliyor, bazen işin bu kısmı dahi kendi başına yoruyor insanı.

Ayrıca;

Bu işi sorarak öğrenebileceğinizi sanmıyorum. Ciddi anlamda kazanç sağlayan kimse izlediği yolu anlatmayabilir, buna bende dahilim.

Uzunca bir süre kafa patlatıp, rutinlerin dışına çıkarsanız, yani gerçekten emek veririp araştırırsanız ve yeni bir yol/yeni bir yöntem çizebilirseniz; ilk dönemlerde belki kazanmazsınız ama zaman içinde kafanızda birşeyler oluşabilir, uzun dönemde mutlaka kazanırsınız.

Bana kalırsa en sağlıklı yöntem budur. Şahsen iyi sayılabilecek konuma ulaşmak için bu adımları izledim, refaha ermem 3 yılımı aldı. Ürünleri fiziksel olarak alıp paketleme işlerini de bir başıma yaptığım için sırtımda taşıdığım onlarca kilo yük de cabası. Kısıtlı imkanlara sahipseniz bu gibi fiziksel zorlukları da göz önüne almalısınız

Başkasının gösterdiği yoldan yürümek iyi bir tercih değil. Kendimce en faydalı yorumun bu olduğunu düşünüyorum

Başarılar dilerim
turkojen34 ErenGemici

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1082
  • Beğeniler 473 / 426
  • Ticaret 59, (%0)
turkojen34 teşekkürler hocam inceliyorum.
Doruk hocam hafta içi 10 saat civarı zaten pc başında geçiyor haftasonu ise 20 saat olduğu bile oluyor. Araştırmak için vaktim çok yani. Yaptığınız yoruma göre galiba sizde uğraşıyorsunuz / yada tecrübe sahibisiniz. Gerekli olan belgeleri tamamladığımı varsayarsak 1 ay boyunca hiç satış yapmadım herhangi bir vergi v.s ödemesini yapmam gerekiyormu ?

wmaraci
wmaraci

fdursun fdursun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web tasarım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 8 / 34
  • Ticaret 11, (%100)
satacak güzel bir ürününüz varsa denene bilir, ama bu çok ciddi bir yatırım isteyen olaydır. Reklamı web sitesi sosyal medyası, meşakkatli iş ama tutarsa köşeyi döndürür orası da ayrı

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)

Doruk adlı üyeden alıntı

Şahsen iyi sayılabilecek konuma ulaşmak için bu adımları izledim, refaha ermem 3 yılımı aldı. Ürünleri fiziksel olarak alıp paketleme işlerini de bir başıma yaptığım için sırtımda taşıdığım onlarca kilo yük de cabası. Kısıtlı imkanlara sahipseniz bu gibi fiziksel zorlukları da göz önüne almalısınız

Başkasının gösterdiği yoldan yürümek iyi bir tercih değil. Kendimce en faydalı yorumun bu olduğunu düşünüyorum

Başarılar dilerim

Hocam bir an yıllar önceki çalıştığım günleri hatırladım. Aynen katılıyorum bize destek olan olmadı fakat biz çevremizdekilere destek olmaya çalışıyoruz ama çoğu insan girişimci değil ve ilk etapta sabretmeden vaz geçiyorlar.

• Üyelik 05.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1082
  • Beğeniler 473 / 426
  • Ticaret 59, (%0)
fdursun hocam şuan satabileceğim bir ürün yok elimde ama araştırıp stoklayabilirim satış için varmı önerebileceğiniz birşey ?

• Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Evet geçimimi e-ticaret ile sağlıyorum, bir miktar tecrübe de edindim bu sektörde.

Bana kalırsa belgeler ve açılış işlemleri son iş. Önce iş modelini, satmak istediğin ürün gamını, satış mecranı belirleyip deneme satışlarına başlamalısın. 2015 Aralık ayında açılış yaptım, işlemleri de kendim hallettim ama bu işlemleri yalnızca işyeri tuttuğum için yaptım, fatura kesme amacıyla değil. Zira bu işlemler olmadan elektrik, internet gibi abonelikleri başlatmıyorlar iş hanlarında.

İncelemek istersen açılış işlemlerini burada anlattım

Aralık ayından bu yana hiç fatura kesmeme rağmen geçici vergiler, defter tutma ücreti, kita stopajı gibi gider kalemleri için nereden baksan 1200 TL ödedim. Tamamıyla havaya giden para.

Açılış yaparsan 1 aylık değil 3 aylık periyotlara bölmelisin gider hesaplarını

fdursun fdursun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web tasarım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 8 / 34
  • Ticaret 11, (%100)
Legendejavu hocam aklımda mükemmel bir ürün olsa kendim satmaya çalışırdım :) 3 yıl içerisinde bende sağlık ürünleri satan bir web sitesi kurmayı düşünüyorum. Ama benim planım öncelikle bir sağlık sitesi açıp burda insanlara özgün ve faydalı bilgiler vererek güven sağlamak ondan sonra ürün satmak şeklinde olacak sağlık ürünü satma sebebim bu sektörde çalışıyor olmam. Sizde size yakın bir sektörle ilgili ürün satarsanız veya ilginiz olan bir ürünü satarsanız emin hem daha kolay olur hem de daha çok keyif alırsınız

• Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Aynen öyle turkojen34

Git maaşlı işte çalış sözlerine direnebilmek bile ayrı bir başarıydı o zamanlar :)

Destek konusunda da öyle, sıfır destekle bir yere geldim ki, böylesi daha iyi oldu sanırım. Başarma arzusunu körüklüyor o gördüğün tavırlar.

Girişimcilik konusunda da haklısın. Çoğu kişi emek vermekten kaçınıyor, destek olmaya çalıştığına pişman oluyorsun. İşin önce zor tarafını anlatmak bu açıdan iyi oluyor. Hiç değilse başlamadan bitiriyor ticaret hayallerini, hayal kırıklığı yaşamıyorlar
turkojen34

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al