TayfunGuler adlı üyeden alıntı

İşlek bir mekan işini artırabilir bence.Bilgisayar tamirciliği bile yapılarbilir belki :) 20-30 bin ile başlamak en iyisi.

Yaşınız uyuyarsa eğer Akpartinin genç girişimşiler için verdiği hibeyide alabilirsiniz .

Merhaba hocam,

Web yazılım ve tasarım üzerine bir firma olacak. Ek olarak tamircilik işlerini de pek sevmiyorum. Web ayağı daha zevkli ve daha eğlenceli. Yaşım daha genç ancak önşartları vs bilmiyorum. Deneyiminiz var mı ?

onureroglu adlı üyeden alıntı

Gucluyazar dediğim gibi aslında en büyük gider kalemi kira olur. diğer taraftan da tek kişi ile iş yürümeyeceği için de maaş da gerekli bir durum. asgari ücret ideal. hele ki yeni kurulan bir işyeri için. muhasebe basit usül olacağı için ben abartılı dedim 200 lira en üst sevviyeden. kira hariç aylık gideriniz tahmini

faturalar, maaş (sigorta, vs), muhasebe dersek benim tahminim 3500-4000 arası olur herhalde.

Anladım hocam yeni kurulacak bir firma için asgari ücret şart. Pek sizce aradığım özellikteki biri bunu kabul eder mi ? Peki bu faturalandırma işlemleri nasıl olacak, fatura basmak için yetki yada cihazı da mı almam gerek acaba ?

ilkanbalkan adlı üyeden alıntı

defteriniz basit usul tutularsa yılda 200 lira muhasebe olur bilginize.

Teşekkürler hocam uygunmuş, faturalandırma işlemi hakkında bilginiz var mı ?