wmaraci reklam

130 Çocuklu Padişah

47 Mesajlar 5.733 Okunma
wmaraci reklam

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
ILBEY50 Aynen öyle hocam.
MuhammetKoc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Pisiprens Pisiprens xyz Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek E-Ticaret-Ürün Yönetim-Fotoğra
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 20 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
İsrail'in ilk Devlet Başkanı tarafından söylenen söz"Osmanlı'ya 200 yıl küfredecek bir sistemden geçecek nesil bıraktık geride". Tükiye için söylemiş.
Ecdadından, tarihinden bukadar bi haber olan başka millet var mıdır? Marak ediyorum.

Kardeş 130 çocuklu doğru mudur? yazmışsın. Bari okuduğun kaynaklarıda verseydin. Osmanlı denince akllarına cariye, astım-kestim, cehaletten; başka birşey gelmeyen arkadaşlar sıralanmış yine. Daha düne kadar Kût'ul Amâre diye birşeyden haberimiz bile yoktu. Niye kitaplar yazmamış? Ama o kitaplar padişahın haremi çocuklarını yazmayı çok iyi bilir. Belkide yazdıkların doğrudur. Sonuçta tarihimizde iyiside var kötüsüde, çüğüde. Ama söz konusu Osmanlı olunca herşey kötü olur bazıları için. Hiç yazılmaz; Sadakat taşları, insanların sadakalarını vemek insan bulamayıp o taşalara bıraktığını ve günlerce o parayı kimsenin dokunmadığını. Kimse yazmaz, güvercinler için yapılan yuvaları.Pazarda, camide evlerde yapılan sanat eseri niteliğindeki yuvaları. Kimse yazmaz, Ecdadın dört ekmek alıp ikisini kendine kalan ikisini fırıncıya bırap, ondan iki ekmeği fırının önüne asmasını böylece ihtiyacı olanlar gelip o ekmekleri aldıklarını...

Tekrar unutmamak gerek; Bu milletin iyiside var kötüsüde. Osmanlı çok mu mükemmeldi? Hayır. Ama yakın tarihin anlattığı bir Osmanlıda değildi. Girişteki cümleyi tekrar düşünün.

www.mevsimbahar.com

• Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
Pisiprens Hocam ben öncelikle üzerimdeki baskıyı şöyle çözeyim, NBC Yayın evinin 2010-2011 yılları arasında bastığı Sentez Serfiyat tarafından hazırlanan OSMANLI SULTANLARI ansiklopedisini kaynak alabilirsiniz. Peki sizin en ufak kaynağınız var mı? İsrail'in ilk başkanının sözleri hakkında yazılı bir kaynak sunabilir misiniz yoksa sadece kulaktan duyma mı? Resimli capsi kanıt diye atsanızda gülsem biraz...

Daha sonrasında Kut'ul Amare'yi tarihle benim gibi alakalı olup bilmeyecek kimse yoktur, fakat Çanakkale gibi bir zafer değildi ve politik açıdan Misakkı milli yararına bir yönü yoktu, bu yüzden sadece akademik kitaplarda bahsediliyordu daha çok, öğrenilmesi iyi mi oldu? Tabi ki, fakat niye Filistin cephesi, Trablusgarp kaybı ve İstanbul işgalini görmüyoruz, Osmanlı tam olarak anlatıldığı gibidir, sarayda yüzlerce belge okundu, Celal Şengör, İlber Ortaylı gibi isimler ki Türkiye'nin en büyük tarih bilgisi bu adamlardır, sürekli olarak anlatıyor yaşananları, senin bahsettiğin o çok zengin dönemi 25 yıldan fazla sürmedi Osmanlı'da, en iyi dönemimizde dahi entrikalar vardı, öyle bir zenginlik nasıl battı sanıyorsun? Elalemin çocuğunu zorla elinden alıp asker yaparsan, hak yersen bundan fazlasını bekleyemezsin zaten. Lütfen kaynak belirtmeden tartışma eğer benden kaynak bekliyorsan... Askıda ekmek ise günümüzde İzmir'de hala var. Hatta al sana ufak bir örnek, proje haline getirilmiş hali http://askidanevar.com/

TUTANKHAMUN TUTANKHAMUN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek .....
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 7 / 81
  • Ticaret 0, (%0)
Bu tür şeylere fazla itiibar etmeyin arkadaşlar.
Böyle haberler çoğunlukla Osmanlı Padişahlarını lekemek veya gözden düşürmek için yapılıyor.
130 çocuk çok büyük bir rakam.
Eğer padişahların bu kadar çocukları olsa Osmanlı Devletinde taht kavgaları asla bitmezdi ve çok daha erken parçalanırdı.
Mantıksız haberlerdir bunlar..
turkojen34

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
600 Sene Barış içinde bütün milletlerin bir arada olduğu devleti yönetmişler.Hala daha kötüleyenler var.Keşke bu zamandada öyle yönetim olsada olsa barış içinde kardeşce yaşasak.Aralarında yokmu kötü olan şerefsiz olan ? -Elbette var ancak günümüze bakın herkes birbirini dolandırıyor.Hak yok hukuk yok.Evlat babasını dolandırıyor.Kardeşler birbirini kandırıyor.Çocuklara tecavüz ediliyor.Terör var.Devlet gücünü ortaya koymuyor.Hırsızlıklar her gün artıyor...DAHA SAYSAK MI ? Yok herşey ortada..

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
artizfm Senin gibilerine aydınlanmış cahil diyorlar.
Hanı atalarımızın bi lafı var okumuşsun ama adam olamamışsin diye evet işte bu laftan bahsediyorum.
Bunu hangi ansiklopedi de ya da bilimsel kaynakta okudun ? Hanı senin işin bilim ya.
Bilmediğin şeyler hakkında iftira atma onun bunun maçlarıyla da milletin aklını bulandırma.
Milattan önce yasayipta onlarca çocukları olan kişilerin çocuklarının isimleri kayıtlı da 3.Muratin mi kayıtlı değil.
130 çocuğu var dedin madem kayda geçmiş verse isimlerini bilelim.
Bana site adresi yollama bilimsel kaynak yolla.

Konusmanda diyosun ya ecdadiniz diye bırakta ecdadımızı biz yorumlayalim boş yapma
turkojen34

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
tayfun29 son entrymi okursan kaynaklar var okuma özürlü kardeşim.
narinhosting kötüleyenden kastınız ben değilim sanırım. Eğer öyleysem, devleti değil karakteri kötülediğimi bilmenizi isterim. Türkiye'de hep ATATÜRK döneminde ki gibi değildi sonuçta.
TUTANKHAMUN hocam, size de bir tavsiye, okuyun, objektif kaynaklara bol bol göz atın, Osmanlı, kardeş katli yasasıyla ayakta kalmış ve taht kavgalarına izin vermemistir. (Kardeş katli krallık devletlerinde siyasal açıdan çok mantıklı bir hamledir.) Yoksa Osmanlı Fetret devrini de gördü, Cem Sultan devrinide.

TUTANKHAMUN TUTANKHAMUN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek .....
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 7 / 81
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeşim ben zaten tarihçiyim.
Lütfen bana basit örnekler verme.
Her duyduğuna da inanma.
Okuduklarında biraz mantık araman yeterli olacaktır.
130 küsür çocuk hikayesini ben duyduğumda 2005 yılıydı. Bu çok eski bir tartışma konusu.
Ben buna inanmıyorum. Padişahların eşlerinin sayısı kaç ki, 130 çocuk olsun.
Padişah deyip abartma olayı, Osmanlı Devleti aile yapısı ve harem kurallarına göre sert örfler ve adetlere bağlıydı. Padişah bile olsa öyle her önüne gelen kadınla yatamıyorlardı ve çok fazla çocuk yapamıyorlardı. Biz bunların belgeleri kendi ellerimizde tuttuk ve kendi gözlerimizle okuduk. Kulaktan dolma konuşmuyorum. Osmanlı Devletinde Padişahlar cariyelerle yatmak istediklerinde bile bir dilekçe ile Cariyeye önceden haber göndererek iznini istiyorlardı. Osmanlı Devleti yönetimi çok ahlaklı bir yapıya sahipti. Sakın Osmanlı Padişahlarını Arap Şeyhleriyle karıştırma!

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
Dedigin yayın evi ve ansiklopediyi bulamadım ? Linkini at bakalim

• Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
tayfun29 o eski bir ansiklopedi, İstanbuldasın geç akmardan al, bi vapur yaparsın en fazla.
TUTANKHAMUN madem iki tarihciyiz, neden sen o türlü düşünürken ben böyle düşünemeyim, akademik olarak da gayet içli dışlıyım. Bu arada videoyu izlersen başta bir açıklama var, Celâl Şengör'ün kabul ettiği bir görüşü dahi ben oturup rivayet diyerek düzenleyebiliyorum, sence kulaktan duyma bilgilerle mi hareket ediyorum. Bu arada oturup bana "yarın ırzınıza intikâl edeceğim, mahsuru var mıdır kölem" mevzusunun çok hoş olduğunu savunmamışsındır yazında, şok geçiriyordum bi an. Osmanlı hareminin nasıl işlediğini de (Deli) Mustafa zamanından biraz görebiliriz sanırım :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al