EmirTAŞ kardeşim ben şuanda otomasyon bölümünde okuyorum Allah nasip ederse dgs ile ya otomasyon mühendisliği yada mekatronik mühendisliği seçeceğim sana demem o ki şu son 2 ayda öyle bir karar aldımki Yazılım mühendisliği isterken tekrar asıl mesleğime geri döndüm.

Bunlar gelip geçici şeyler çok ciddiyim örnek ben 3 yıldır buradayım hep bilgisayar yazılım hevesi vardı meslek lisesi mezunuyum elektrik elektronik kendimi hep bilgisayara kaptırdım ama asıl okudugum bölümden uzaklaştım fakat birşey fark ettim okuduğum meslek gerçekten güzeldi bulunmaz nimet derler ya ondan yazılım bir yere kadar Bana elektrik elektronik bilgiside lazım oluyor düşünsene bir robotu hareket ettiriyorsun sadece C dili bilmen yeterli otomasyonda makineleri hareket ettiriyorsun PLC ile inanılmaz bana göre o yüzden mekatronik ve ya otomasyon diyorum kardeşim ben sana normalde kimseye öneride bulunmam bu konuda fakat ben gerçekten boşa zaman harcadım cahillik ettim sen o hataya düşme eğerki bilgisayar ve birşeyleri oluşturmaya yapmaya hevesin varsa yaratıcılıgınıda konusturmak istersen dediğim 2 bölüm idealdir :)