freelance iş ilanları

Haber Sitesi Kuruyorum, Bilgiye İhtiyacım Var.

20 Mesajlar 2.296 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

KingBlogger KingBlogger Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Editör, Blogger Tema Yayıncısı
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1107
  • Beğeniler 240 / 251
  • Ticaret 35, (%100)

SunSky adlı üyeden alıntı

Hocam peki direk botla çekmek değilde ben bütün haberleri kendim mi bulacağım, diğer sitelerden haberlere bakıp özgün olarak kendim yazmam da çalıntıya mı girer. Bir de ilk başta xxx ödemek istemiyorum, eğer ufak bir ilerleme kat edersem paramı güvenle veririm, ama şuan çok riskli bir işe para dökmek istemiyorum. O nedenle.

Diğer siteleden alınan haberler ne kadar özgünleştirmek isterseniz de olmaz o haberlerin çıkış noktası belidir onların bir görselini alırsanız 25 bin TL gibi cezası bulunmakta şuan muhabirlik yaptığım gazetede DHA ve İHA'ya aboneyiz bir ara AA'nın haberini özgünleştirerek kullandık İldeki yetkililer hemen kaldırılması konusunda uyardı tekrardan telifli içerikten ceza kesileceğini bildirdiler forumda birçok şimdi size yasal diyecektir ama yasal olmadığını bilmenizi isterim başınız yanmasın ajansların ücretleri yerel ve ulusal olarak 3500 ila 7500+ KDV olarak değişmektedir.
baranos

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
# Script almalı mıyım ?
HAYIR
# Script kodlayabilirim ama çok zaman gerekiyor,sizce kendim mi kodlayayım ?
ORJİNAL GÖRÜNÜM HER ZAMAN İYİDİR AMA VAKTİN VARSA
# Script al diyorsanız tavsiye scriptiniz(xxx basamak ödeyemem...)
*** - WMARACI WORDPRESS ÜCRETLİ TEMA KATEGORİLERİNDE BAŞLANGIÇ İÇİN UYGUN TEMALAR VAR
# Haber botu scriptle gelir mi ?
BAZILARINDA EVET - BAZILARINDA HAYIR
# Haberleri diğer sitelerden almak yasal mı ?
HAYIR - AJANS HABERLERİNDE KAYNAK BELİRTMEK DE YASAL DEĞİLDİR
# Kendi kendime gözlemlediğim olayları haber olarak yazabilir miyim? (örneğin sokakta kavga oldu, haberini yazayım gibi.)
EVET - NE KADAR FAZLA ORJİNAL İÇERİK O KADAR İYİ DÖNÜŞ
# Bir haber sitesi kuracak kişiye tavsiyeleriniz neler olur ?
KURMA
MertUslu

kişi bu mesajı beğendi.

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

KingBlogger adlı üyeden alıntı

Diğer siteleden alınan haberler ne kadar özgünleştirmek isterseniz de olmaz o haberlerin çıkış noktası belidir onların bir görselini alırsanız 25 bin TL gibi cezası bulunmakta şuan muhabirlik yaptığım gazetede DHA ve İHA'ya aboneyiz bir ara AA'nın haberini özgünleştirerek kullandık İldeki yetkililer hemen kaldırılması konusunda uyardı tekrardan telifli içerikten ceza kesileceğini bildirdiler forumda birçok şimdi size yasal diyecektir ama yasal olmadığını bilmenizi isterim başınız yanmasın ajansların ücretleri yerel ve ulusal olarak 3500 ila 7500+ KDV olarak değişmektedir.

Hocam peki o halde, resim almasam, sırf yazı olarak anlatsam ama özgünleştirsem, metni değiştirsem;

XXX şehrine XXX saatinde, xxx isimli şahıs tarafından soygun yapıldı. 2 kişi yaralı. yerine,

Bugün 12:20'de, Ankara'da bulunan firmada, AAA tarafından soygun girişiminde bulunuldu. Bu saldırıda 2 kişi yaralandı.

Gibi yapsam yine ceza mı alıyoruz ? Sonuçta herkes heryerde değil.

Ek Olarak:

NK1864 adlı üyeden alıntı

# Script almalı mıyım ?
HAYIR
# Script kodlayabilirim ama çok zaman gerekiyor,sizce kendim mi kodlayayım ?
ORJİNAL GÖRÜNÜM HER ZAMAN İYİDİR AMA VAKTİN VARSA
# Script al diyorsanız tavsiye scriptiniz(xxx basamak ödeyemem...)
*** - WMARACI WORDPRESS ÜCRETLİ TEMA KATEGORİLERİNDE BAŞLANGIÇ İÇİN UYGUN TEMALAR VAR
# Haber botu scriptle gelir mi ?
BAZILARINDA EVET - BAZILARINDA HAYIR
# Haberleri diğer sitelerden almak yasal mı ?
HAYIR - AJANS HABERLERİNDE KAYNAK BELİRTMEK DE YASAL DEĞİLDİR
# Kendi kendime gözlemlediğim olayları haber olarak yazabilir miyim? (örneğin sokakta kavga oldu, haberini yazayım gibi.)
EVET - NE KADAR FAZLA ORJİNAL İÇERİK O KADAR İYİ DÖNÜŞ
# Bir haber sitesi kuracak kişiye tavsiyeleriniz neler olur ?
KURMA

Hocam kurma demişsiniz de, neden ki, tamam zor uğraştırıcı ama bir yerden başlamak lazım, bildiğim kadarıyla piyasada patlayan 3 stil var, haber-dizi&film-indirme bunlardan birini yapmayan hosting parasını anca çıkartıyor diye biliyorum. Başladığım işi olabildiğince götürürüm, bir de wordpress olması sizce daha fazla mı potansiyel verir yoksa kötü mü olur, haberleri nasıl elde deceğim bir de o önemli bir sorun.

tecnomedya tecnomedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)
hocam eğer acemiyseniz hiç bulaşmayın helede haber kategorisine :D çünkü haber sürekli güncel tutulmak zorunda yani sürekli pc başında olmanız gerek bir ekibiniz yoksa :)

wmaraci
wmaraci

Siberdanismanlik Siberdanismanlik Google Adwords Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Google Reklam Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 227 / 228
  • Ticaret 48, (%100)
Hocam bende denedim hatta sadece spor haberleri denetim siyasi haberide denedim fakat ajanslarla çalışmak gerek.
ozel yazılım gerek.
sağlam bir sunucu gerek.
ordunuz yoksa ozel bır yazılım botu ıle haberleri ekleye bilirsiniz benzersiz olarak.

link inşası doğru olmalı mumkun mertepe hazır bıle alsanız yuksek ve orta derecelı yerlerde haber sıstemlerı kurması gerek.

ajans için cihan biraz tuzlu.
diğeri ile görüşmek gerek
ama cihanda kayyım atandığı için , ucuzlamış olabilir görüşmek gerek.

ayrıca gönüllü haber editörü bulursunuz bir çok öğrencinin adını duyurması gerek. bunlardan faydalana bilir ilk etapda.

hatta bedava çalışacak editör bile bulabilirsiniz. burada önemli olan gönüllü yazarlar haftada bir yazar araştırır gördüğünü yazar ama bulunması zordur iyi olursanız onlarla normal bir gazeteciden daha sağlam haberler getire bilirler :)
MertUslu

kişi bu mesajı beğendi.

nrkn nrkn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Founder®, CDCS®, BA®
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 633
  • Beğeniler 68 / 229
  • Ticaret 106, (%100)
Merhaba,

Öncelikle benimde tavsiyem cebinde iyi bir bütçen yoksa, pek yorma kendini bu alanda hevesle başlayıp 2 hafta sonra vazgeçen çok fazla tanıdığım var lakin, bende deneyeceğim diyorsan birkaç fikirde ben vereyim,

+ İlk etapda script için büyük rakamlar ödemene gerek yok, wordpress haber temaları ile başlayabilirsin.

+ Zamanın bolsa, gün içerisinde saat aralıkları ile haberleri bulup özgünleştirerek günde en az 20-25 özgün haber girmeye çalış ve bu haberleri google webmastertoolsdan indexlet.

+ Index demişken, bot ile haber çekmen trafik açısından pek bir fayda sağlamaz lakin google index
artışına yardımcı olabilir. Zira bugün google news kayıtlı siteler dahi bot ile çektikleri haberlerden trafik elde edemiyorlar.

+Sitene en az 2 farklı kalemden köşe yazısı yazdırmanı tavsiye ederim, görünen 4 köşe yazarı olsun. Bu yazarlar gün aşırı, yada en az haftada 2 köşe yazısı yazsın.

+ İleride editor ihtiyacın doğacaktır, yavaş yavaş araştırmaya başlayabilirsin. Bugün özgün haber yazıyorum diyen makale yazarları haber başına 3,50 TL-4,50 TL talep edeceklerdir, buna hazırlıklı ol

+ Sosyal medyada haber siten için bir sayfa aç, bu sayfana bütçen dahilinde ücretli tanıtım yapmaya çalış.

+ Yazdığın haberleri sosyal medyadan da paylaş, ancak kesinlikle hepsini değil !

+ Mevcut haberler dışında kendi aklına gelebilecek farklı haberler yazmaya çalış, her alanda geniş kapsam da düşün.

+ Haber hazırlarken ileriyi gör, geçmiş bir haberi yazman ne sana nede ziyaretçiye fayda sağlar, araştır araştır araştır, gazeteletin arşiv sayfalarına ulaş ve 11.Mayıs.2015 de neler olmus bu sene tekrarlaması muhtemel haberleri süzmeye gayret göster, ve bu haberleri yayınla. ( faydasını göreceksin)

+ Siteyi açtığın esnada amacın para kazanmak olmasın, bu umutla yola çıkarsan inanki kısa süre sonra vazgeçmen muhtemeln bu nedenle, en az 3 ay getiri beklemediğini düşün,

+ Siten için bir künye oluştur, profesyonel görünmeye çalış hatta öyle de görün

+ Haber sitesi işi yorucudur, bir süre sonra içerik hazırlamaktan yorulduğunu, artık giremeyeceğini düşündüğün an mutlaka destek al, editor bul, haberleri eksiksiz girmeye gayret göster çünkü 1-2 gün siteye haber girmediğin takdirde emin ol artık hiç girmemeye aday olmuşsun demektir.

+ Bol bol oku, haber sitelerini gez boş zamanlarında fikir elde edersin.

+ Kendine her daim bir hedef belirle örneğin: google indeximi bu ay 500 e çıkaracağım gibi bunun için çabala, bu haberimi google 1.sayfada çıkaracağım gibi.

+ Anahtar kelimeleri doğru analiz et kalın punto ve sürmanşetde bunlara yer ver

Bunlar benden sana nazicane tavsiyeler, istikrarlı ol, çok çalış ve bol bol oku mutlaka karşılığını alacaksın..
MertUslu

kişi bu mesajı beğendi.

ontedi ontedi www.ontedi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı, Matematikçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1119
  • Beğeniler 325 / 324
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam, ulusal bir gazetede haber sistemlerini ben yazdığım dönemde 6 ay gibi bir sürede halen çalışmalar devam ediyordu.

Haber, ilan, etkinlik vs.. aklıma gelenler...

Haber sistemi kolay gibi gözükür lakin zordur, bitmez.

www.ontedi.com
www.cizgi.site

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

tecnomedya adlı üyeden alıntı

hocam eğer acemiyseniz hiç bulaşmayın helede haber kategorisine :D çünkü haber sürekli güncel tutulmak zorunda yani sürekli pc başında olmanız gerek bir ekibiniz yoksa :)

Hocam yazın sürekli pc başında olacağım, o nedele girişebilirim diye düşünüyorum :)

nrkn adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Öncelikle benimde tavsiyem cebinde iyi bir bütçen yoksa, pek yorma kendini bu alanda hevesle başlayıp 2 hafta sonra vazgeçen çok fazla tanıdığım var lakin, bende deneyeceğim diyorsan birkaç fikirde ben vereyim,

+ İlk etapda script için büyük rakamlar ödemene gerek yok, wordpress haber temaları ile başlayabilirsin.

+ Zamanın bolsa, gün içerisinde saat aralıkları ile haberleri bulup özgünleştirerek günde en az 20-25 özgün haber girmeye çalış ve bu haberleri google webmastertoolsdan indexlet.

+ Index demişken, bot ile haber çekmen trafik açısından pek bir fayda sağlamaz lakin google index
artışına yardımcı olabilir. Zira bugün google news kayıtlı siteler dahi bot ile çektikleri haberlerden trafik elde edemiyorlar.

+Sitene en az 2 farklı kalemden köşe yazısı yazdırmanı tavsiye ederim, görünen 4 köşe yazarı olsun. Bu yazarlar gün aşırı, yada en az haftada 2 köşe yazısı yazsın.

+ İleride editor ihtiyacın doğacaktır, yavaş yavaş araştırmaya başlayabilirsin. Bugün özgün haber yazıyorum diyen makale yazarları haber başına 3,50 TL-4,50 TL talep edeceklerdir, buna hazırlıklı ol

+ Sosyal medyada haber siten için bir sayfa aç, bu sayfana bütçen dahilinde ücretli tanıtım yapmaya çalış.

+ Yazdığın haberleri sosyal medyadan da paylaş, ancak kesinlikle hepsini değil !

+ Mevcut haberler dışında kendi aklına gelebilecek farklı haberler yazmaya çalış, her alanda geniş kapsam da düşün.

+ Haber hazırlarken ileriyi gör, geçmiş bir haberi yazman ne sana nede ziyaretçiye fayda sağlar, araştır araştır araştır, gazeteletin arşiv sayfalarına ulaş ve 11.Mayıs.2015 de neler olmus bu sene tekrarlaması muhtemel haberleri süzmeye gayret göster, ve bu haberleri yayınla. ( faydasını göreceksin)

+ Siteyi açtığın esnada amacın para kazanmak olmasın, bu umutla yola çıkarsan inanki kısa süre sonra vazgeçmen muhtemeln bu nedenle, en az 3 ay getiri beklemediğini düşün,

+ Siten için bir künye oluştur, profesyonel görünmeye çalış hatta öyle de görün

+ Haber sitesi işi yorucudur, bir süre sonra içerik hazırlamaktan yorulduğunu, artık giremeyeceğini düşündüğün an mutlaka destek al, editor bul, haberleri eksiksiz girmeye gayret göster çünkü 1-2 gün siteye haber girmediğin takdirde emin ol artık hiç girmemeye aday olmuşsun demektir.

+ Bol bol oku, haber sitelerini gez boş zamanlarında fikir elde edersin.

+ Kendine her daim bir hedef belirle örneğin: google indeximi bu ay 500 e çıkaracağım gibi bunun için çabala, bu haberimi google 1.sayfada çıkaracağım gibi.

+ Anahtar kelimeleri doğru analiz et kalın punto ve sürmanşetde bunlara yer ver

Bunlar benden sana nazicane tavsiyeler, istikrarlı ol, çok çalış ve bol bol oku mutlaka karşılığını alacaksın..

-Wordpress ile başladım sonra scirpt'e geçmek istersem sorun yaşarmıyım, yada geçmek ister miyim, bir de önerdiğiniz sizin gözünüze hoş gelen tema var mıdır, onu alayım ?

- Tamamdır.

- Botu site boş kalmasın baabında istiyordum yoksa index vs. değil. Siteye girdiklerinde 3-4 haber görsünler her gün diye. Ama herkesin ortak kanaati bot olmasın sanırım. O yöndeyim bende.

- Hele ben 3-5 bir şey kazanayım editöre de çekinmeden veririm, ama önce kazanayım :)

- Soyal medyada hiç reklam yapmadım ama araştıracağım.

- Siteme künye oluşturabileceğimi pek sanmıyorum, domainim seo domain, güncelhaberler gibi bir şey, öyle xxx haber gibi değil malesef :/

- Diğer öneri ve görüşleriniz için çok teşekkür ediyorum, hepsine uymaya çalışacağım, elinize sağlık o kadar yazmışsınız. Bir de sorum olacak, peki diyelim ki ortalama-yüksek arası bir performansla dediklerinizi yaptım, en azından tüm hayatımı siteye adamadan genel olarak sık sık ilgilendim, gelirim ne olur, emeğimin karşılığını nasıl alırım ? bu sektördekiler ne alıyorlar ?

ontedi adlı üyeden alıntı

Hocam, ulusal bir gazetede haber sistemlerini ben yazdığım dönemde 6 ay gibi bir sürede halen çalışmalar devam ediyordu.

Haber, ilan, etkinlik vs.. aklıma gelenler...

Haber sistemi kolay gibi gözükür lakin zordur, bitmez.

Hocam ülkede insan kalmayana kadar haber devam eder bence :)

tecnomedya tecnomedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)
hocam benden söylemesi.. İşe başlayıp 1-2 ay geçtikten sonra bu dediğimi hatırlarsınız :D

nrkn nrkn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Founder®, CDCS®, BA®
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 633
  • Beğeniler 68 / 229
  • Ticaret 106, (%100)
Maalesef bir rakam vermek doğru olmaz ancak, news kaydı aldığını varsayarak aylık 500 TL ile 5000 TL arasında değişecektir.

Bu noktada da pazarlama politikaların devreye girecek, kendi reklamlarını yaparak, kazançlarını sayfana yatırıma dönüştürerebilir kazancını daha da üst seviyelere taşıyabilirsin. SunSky

Script önerisi için safirtema havadis'i inceleyebilirsin. Bilgi için concorde
MertUslu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al