Hocam sırf tavsiye olsun diye demiyorum da bir fikir diyelim. Benim hep aklımda şu vardı; diyelim ki ben bir filmi izledim,eğer sevdiysem, genelde buna benzer filmler ararım , yani onu sevdiysen bunu da kesin seversin muhabbetleri vardır ya, o tarz.
Hocam birileri artık bu işi yapsın da bizde girelim kullanalım diyorum hep :) Size fikir açısından söylüyorum artık yapar mısınız bilmyorum ama ben cidden patlar diye düşünüyorum. çünkü dikkat edin sözlük sitelerinde hep böyle -"film adı" benzeri filmler- şeklinde başlıklar çok fazla. Bunun yanında google aramalarında da bunların büyük bir hacmi var. forumlarda bir filmin benzerini arayan büyük bir kitle var(örn: kizlarsoruyor). Ama böyle bir hizmet veren site yok (varsa da hala göremeyeceğim kadar küçüktür heralde). Yani size tavsiyem gerçekten samimi bir şekilde kullanıcıya benzer film tavsiyesi yapılması, ve kesinlikle tavsiyelerin tam yerinde olması.
Sitenin yönünü buraya kaydırabilirsiniz, alan adınız çok müsait buna. Tabi bunlar tavsiye fakat yaparsanız bi pm alırım hocam, ilk takipçiniz ben olacağım, yıllardır keşke böyle bi site olsa derdim :D
Kusuruma bakmayın uzun oldu ama kendi projemi (yapacak zamanım olmadığından) sizinle paylaşmak, ve yapılmış olmasını görmek istedim :D

eğer yaparsanız şu "mobilherif" kardeşinizi unutmayın hocam, saygılar :D