wmaraci reklam

Nerede bukadar internet kullanıcısı ?

19 Mesajlar 2.589 Okunma
smmexpress

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
Türkiyede son zamanlarda 45 milyon insanın internet kullanıcısı olduğu öğrenilmiş. Bu haber iyimi kötümü bilmiyorum yazının sonlarına doğru netbir fikre sahip olucaz sanırım , aslında bu yazı bir dert yanma yazısıdır okudukca anlayacaksınız.

Bu kadar insan internette ne yapıyor ?

Aslında açık ve net büyük bir çoğunluğu sosyal medya sitelerinde sabahtan akşama kadar vakit geçirmekte bir kısım haber siteleri vs. ama benim anlamadığım nokta şu bu kadar insan varken bizim hitler neden bu kadar az ? Diğer ülkelerin istatistiklerini inceliyorum adamlar arama motorlarından akşama kadar arama yapıp internet sitelerini dolanıp duruyor belli başlı sosyal medya sitelerinde akşama kadar takılmaktansa her gün yenisini takip etmekle birlikte bir çok internet sitesi , blog takip ediyor.

Şuan kendimi küçük esnaf gibi hissediyorum belli başlı siteler dışında insanlar yeni sitelere fırsat vermiyor anlamadığım nokta tam olarakta bu neden? Yenilik istenmiyor sürekli alışılmışlığa boyun eğiliyor ve bu neden sadece bizim ülkemizde böyle ? Yine kafamda çok deli ve tartışmaya açık sorular var gönül isterdiki bu soruları yorumlarda tartışalım ama malum bir facebook , bir twitter olamadık :/

Kaynak

Görüşlere açık bir yazıdır.

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/
wmaraci
reklam

ilkercobanoglu ilkercobanoglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Ç**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 4 / 22
  • Ticaret 2, (%100)
Haklısınız. Ama malesef ki, İnsanların en zor vazgeçtikleri ve değiştirdikleri şey, alışkanlıklarıdır.
Voltaren

kişi bu mesajı beğendi.

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
İlkerÇOBANOĞLU haklısınız hocam ama bi farkındalık yaratmak , insanları uyandırmak lazım şuan hala youtubeyi müzik dinleme sitesi olarak kullananlar var hala yaşlı bir misafir gelince " şu feysimi bi açda bakiyim " diyen var :(

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

Mad Mad WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad V** G**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 234 / 74
  • Ticaret 0, (%0)
Varlık içinde yokluk çekiyoruz :(
3525

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Normal hocam %50 si oyun ve sosyal medya geri kalan kesimde haber ve spor sitelerinde.Belki %1 lik kesimde ilgisi alanında araştırma yapıyor.Bizim milletimiz iyi güzelde çoğu araştırmıyor ve robot gibi yaşıyor.Sorgulamıyor dünya düzeni böyle sistemsel olarak koyun gibi tüm ülkedeki insanlar.

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2211
  • Beğeniler 753 / 753
  • Ticaret 18, (%100)
bizim halkımızın tek sorunu araştırmayı sevmemesı. Biz alışmısız basit seylerı yapmayı. Genelde dıkkat edın bır cok ınsan haberlerden bıle sosyal medya sayesınde haberdar oluyor. Kaldıkı kım yenı birşeyler ögrenirim diye internete giriyor bizde ?
ilkercobanoglu

kişi bu mesajı beğendi.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

ayazbey ayazbey Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek GİRİŞİMCİ CEO
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 499
  • Beğeniler 27 / 64
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bir konuyada ben değinmek isterim. Bu kişisel site açıp teknoloji blogu paylaşımları yapmak, bana çok mantıksızca geliyor. Yahu adam anladık kişisel siten var ona göre bi paylaşım yap. Koyun sürüsü misali teknoloji sitelerini takip ediyor. Alan adın bile bunu kapsamıyor. Birde bu Kişisel siteden para kaldırmak istiyor. Bak bazıları ne yapıyor teknoloji blogumu açacak adam hemen akılda kalıcı bir teknoloji domaini alıyor... Mesela webtekno... adamlar firmalarla anlaşıp reklam yapıyorlar ha senin de böyle bir niyetin varsa kişisel site olarak değil, paylaştığın içerikle ilgili bir proje yap.. Yani diyeceğim, Googlede bir çok kişisel blog sahipleri alan adlarını kendi isimleri yapmışlar ve tekno haberleri paylaşıyorlar bunu gören diğer kişiler koyun sürüsü gibi takip edip aynı şekilde kendiside yapıyor.. Bence sorunu başka biyerde aramıyalım. Sorun koyun sürüsü gibi birbirimizi takip etmekte....

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Katılıyorum sosyal medyada yalan haber okuyup gaza gelen eylem yapan büyük bir kesim var.Her duyduğunu okuduğunu gercek sanan kesim.İşin ilginci bu kesimin çoğu öğrenci az çok kafası çalışması gereken yaştalar ama sonuç ortada.

serkandinc serkandinc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 30 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam aşağıdaki alıntıda bahsettiğin konunun tek bir açıklaması var. İSTİKRAR! Onedio, Offpof, Listelist gibi siteler yada bunlara benzer siteler 6 aylık siteler değil, yada diğer siteler yada uygulamalar 6 aylık 1 yıllık bir şeyler değil.

Eğer büyük esnafolmak istiyorsan büyük düşüneceksin. Vermeden alınmaz. Önce bir şeyler vereceksin. Reklam vereceksin, güven vereceksin, içerik vereceksin. Ve bunları yaparken asla yılmayıp istikrar ile devam edeceksin. Sonra almaya başlarsın.

Şuan kendimi küçük esnaf gibi hissediyorum belli başlı siteler dışında insanlar yeni sitelere fırsat vermiyor anlamadığım nokta tam olarakta bu neden? Yenilik istenmiyor sürekli alışılmışlığa boyun eğiliyor ve bu neden sadece bizim ülkemizde böyle ? Yine kafamda çok deli ve tartışmaya açık sorular var gönül isterdiki bu soruları yorumlarda tartışalım ama malum bir facebook , bir twitter olamadık :/

amatoryus amatoryus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** G**
  • Mesajlar 1531
  • Beğeniler 253 / 293
  • Ticaret 1, (%0)
Geçen bir arkadaşım bana gündüz neler yapıyosun dedi; websitesi kuruyorum falan dedim bana dediği laf websitesi mi kaldı yahu..
Yani artık herkes mobil uygulamalarda
berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al