wmaraci reklam
lidertakipci

Markayı Tehdit Eden Bir Domain Hakkında

29 Mesajlar 3.638 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MertOglu MertOglu mertoglu.net.tr Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 38 / 37
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar Merhaba Vip uzantılı domainler çıktı biliyosunuzdur bende öylesine Herbalife.vip Diye domain aldım Herbalife uluslararası bir firma aldıkdan 1 saat sonra firma bana mail attı aynen bu şekilde:

Dear Site Owner,

Please accept this letter on behalf of Herbalife International Inc. (Herbalife), regarding the domain herbalife.vip which incorporates Herbalife's trade name. The trademark and trade name "Herbalife" are used to identify products, services, activities, and events related to Herbalife International, Inc. and Herbalife does not authorize this registration or use.

If you are an Independent Herbalife Member, you may not be aware of the policy in your career manual that pertains to Domain Names, Email Addresses, and Websites. We ask that you refer to that rule and contact our office so that we may work with you to resolve this matter. You may reach Member Business Practices & Compliance via email at Mail@firmaismi.com

If you are not an Independent Herbalife Member, we ask that you immediately CEASE and DESIST any and all use of the Domain Name.

We thank you in advance for your attention and cooperation.

Sincerely,

Member Business Practices & Compliance
Herbalife International of America, Inc

------------------------------------------------------------------

İngilizcesi iyi olan birisi tam olarak ne demek istedikleri hakkında yardımcı olursa sevinirim ben translate Sayesinde bir şeyler anladımda şimdi ben bu domaini ücret karşılığında versem sizce kabul ederlermi godaddyi aradığımda bana mahkemeye verip mahkeme kararıyla domaini alabileceklerini söyledi böyle bir şey olsa avrupada mahkeme kaç ayda sonuçlanır veya hemen sonuçlanırmı sizce işin sonucu ne olur ne yapmalıyım böyle bir durumla karşılaşmış arkadaşlardan fikir bekliyorum teşekkürler şimdiden :)

Ek olarak godaddyden biriside o markayla alakasız bir proje yaparsanız bir şey olmaz dedi ama oda emin değildi :D

wmaraci
reklam

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Kısacası bu alan adını kullanamazsınız, kullansanız bile bizim adımız altında çalışmalısınız demeye getirmiş. (.Vip) uzanttı ismi üzerindeki yürürlülük nedir bilmiyorum fakat bu ismi o firmanın yaptığı iş üzerinden kesinlikle kullanmamalısınız bedavaya hibe edersiniz. Pazarlamamanızıda öneririm.
nokta

kişi bu mesajı beğendi.

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)
Bu sorunun cevabı için 2 link yetecektir;

www.gezginler.net
www.gezginler.com
ebagcuvan Voltaren

kişi bu mesajı beğendi.

Orifame Orifame Oriflame Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Oriflame Danışmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 342
  • Beğeniler 69 / 42
  • Ticaret 2, (%100)
Bende aynısını Oriflame ile yaşadım. Çok araştırdım ve "İlk gelen alır" kuralı nedeniyle bir şey yapmadılar.

wmaraci
wmaraci

muhendiss muhendiss tavsiyelazim.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)
Kısacası bu bizim markamız ve bunu almışsınız. Bu alan adı ile bizim bünyemizde satışlar yapacaksanız sorun yok. Bizle iletişime geçin ve konuşalım.

Eğer satış yapmayacaksanız aklınızı alırız :)

Bu konuda emsal örnekler var. Eğer alakasız içerik paylaşırsan sorun olmuyor sanırım. Ama gidip de adamlarla ilgili BİR paylaşım yaparsan elinden siteyi dava ile alırlar.

Detayı bilgisi vedeneyimi olanlar yazarlar.

genchakan genchakan Her Şeyi Blogluyorum Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 936
  • Beğeniler 186 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
İki link yeter derken olabilir mi yani? Bence de olmaz hocam maile göre. Adamlar her türlü hakkını arayacak ki mail bunu anlatmış sana. Ben uğraşmamanı tavsiye ederim. Adamlar haklı. Açık bir şekilde marka taklidi var. Burdan bir firma olsa çoktan mahkemeden ihtarname almıştın bence.
Yok ben uluslararası bir avukat bulurum, bu işle uğraşırım diyorsan iş senin.

herseyiblogluyorum.blogspot.com

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Eğer bir Herbalife distribütörü iseniz sorun yok. Bu mail'e karşılık cevap olarak Distribütör ID numaranızı ve ürün tanıtımı yapacağınızı belirtin yeter.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)

genchakan adlı üyeden alıntı

İki link yeter derken olabilir mi yani? Bence de olmaz hocam maile göre. Adamlar her türlü hakkını arayacak ki mail bunu anlatmış sana. Ben uğraşmamanı tavsiye ederim. Adamlar haklı. Açık bir şekilde marka taklidi var. Burdan bir firma olsa çoktan mahkemeden ihtarname almıştın bence.
Yok ben uluslararası bir avukat bulurum, bu işle uğraşırım diyorsan iş senin.

Basit bir alan adı için bu kadar uğraşmaya değmez. Ancak varsayalım siz pizza.com alan adını satın aldınız (xx milyon rakama satılmıştı) başka birisi pizza.net alan adını satın alarak kurumsallaşırsa xx milyon değerindeki pizza.com alan adını elinizden alma yetkisine sahip olabilir mi ?

Bana kalırsa marka kurallarını ihlal etmedikçe alamaz. Sizce alabilir mi ?

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Herbalife ile aynı sektörde siteyi kullanmazsan hiç kimse birşey yapamaz. En basit örnek kanald.com :)

ebagcuvan aktuelsoylesi MertOglu

kişi bu mesajı beğendi.

caglarESEN caglarESEN www.ikiyek.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek sigortacı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Ç** E**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 62 / 61
  • Ticaret 1, (%100)
Bloomberghd.com u elimden aldilar adamlar sizi alan adı uyuşmazlık mahkemesine veriyor bu makhemenin siZe cezası yok sadece diğer tarafı haklı bulduklarından alan adının transferi diğer tarafa veriliyor bu süre zarfında tescil yaptğınız firma alan adınızı kitliyor

www.ikiyek.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al