freelance iş ilanları

Biz Türk İnternet Kullanıcıları Olarak Çok mu Akıllıyız?

33 Mesajlar 4.242 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ramanujan ramanujan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad I** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 24 / 40
  • Ticaret 0, (%0)
Dikkatimi çeken bir hususu sizlerle paylaşmak istedim. Biraz da özeleştiri olsun dedim.

Bir Türkçe bir de İngilizce sitem var. Misal olarak bugünü vereceğim;

Her iki siteninde reklam gösterim sayısı bugün birbirne çok yakın, her iki sitenin de reklam yerleşimleri aynı ama bilin bakalım reklam tıklamaları nasıl?

1-İngilizce olan 22.45 itibariyle 33 tık almış
2-Türkçe olan yine 22.45 itibariyle 0 tık almış

Evet koca bir sıfır. Biz Türk internet kullanıcıları olarak sadece sayfaya girelim işimize yarayan şeyleri yangından mal kaçırır gibi kaçıralım, bu siteler zaten bizlerin hayrına yapılıyor düşüncesi ile siteyi sabahtan akşama tarayalım.

Türk kullanıcılarının TBM'leri düşükmüş muhabbetini geçiyorum, tıklamaları bile düşük. Bu aradaki dağlar kadar fark sizce neden?
UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

sercanaksu sercanaksu Myatika Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek işci:)
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 43 / 98
  • Ticaret 36, (%100)
Bencillikten :) insanlar için sinema çekimini bulur eklersin sitene filme yorum yazar bunun hd si yok mu artı birde küfür eder işte bu kadar benciliz olsa zaten sinema çekimini niye yayınlayalım :D
fullvizyon 52282 ramanujan

kişi bu mesajı beğendi.

bergamadan bergamadan Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek web master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 8 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
ingilizce tbm oranınız nedir. benim ingilizce tbm oranım 0,50 sizin nasıl. bu arada yabancılar daha bilinçli bizden farklılar doğru söylüyorsunuz
ramanujan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad I** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 24 / 40
  • Ticaret 0, (%0)
İngilizce tbm 0.32 hocam bugün, ingilizce site için düşük değil mi?

wmaraci
wmaraci

ilkanbalkan ilkanbalkan Genel Yayın Yönetmeni Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek BT Eğitmeni - Webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)
Hocam ne bekliyorsunuz? Hiç kimse sizin sitenizden bilgi aldı diye reklamınıza tıklamak zorunda değil, hatta sizce de çok mantıklı değil mi acaba hiç kimsenin tıklamaması? Ben 10 yıldır bilgisayar kullanıyorum şuana kadar bir kere bile reklama tıklamadım, neden tıklayayım?

Herkes gitsin önce Google'ı sorgulasın, gösterime niye para vermiyorsun niye sadece tıklamaya veriyorsun desin. Sonra reklam verenleri sorgulasın bize ne saç çıkarma reklamından, bize ne sizin tıklanmayan basit reklamlarınızdan diye. Yabancılara çıkan reklam "indirimli, kuponlu reklamlar" bize çıkan reklam "premium blogger theme". Hayatımda bir kere blogger girişi yapmamış insanım, ben buna niye tıklayayım?

Başlığı gördüğümde ve adsense kategorisinde olduğunu fark edince bi bakayım, adsense başvurusu hakkında bir özeleştiri mi var diye ama serzenişiniz şahsıma çok saçma geldi. Tabi kişisel olarak haklı bulduğunuz yönler vardır kendinizi fakat bence siz soruyu kullanıcılara değil, reklamverene sorun.
steel turkojen34 OmerGunay

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad I** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 24 / 40
  • Ticaret 0, (%0)

sercanaksu adlı üyeden alıntı

Bencillikten :) insanlar için sinema çekimini bulur eklersin sitene filme yorum yazar bunun hd si yok mu artı birde küfür eder işte bu kadar benciliz olsa zaten sinema çekimini niye yayınlayalım :D

Siteniz çok güzel böyle devam edin demeyi biliyorlar ama :) Ben de 3 güne 1 yazı gireceğim bundan sonra Türkçe siteye ona vereceğim emek ile 2 ing. site daha açarım :)

bergamadan bergamadan Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek web master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 8 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
benim ingilizce tbm hiç 0,50 kuruşun altına düşmedi

• Üyelik 07.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad I** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 24 / 40
  • Ticaret 0, (%0)

ilkanbalkan adlı üyeden alıntı

Hocam ne bekliyorsunuz? Hiç kimse sizin sitenizden bilgi aldı diye reklamınıza tıklamak zorunda değil, hatta sizce de çok mantıklı değil mi acaba hiç kimsenin tıklamaması? Ben 10 yıldır bilgisayar kullanıyorum şuana kadar bir kere bile reklama tıklamadım, neden tıklayayım?

Herkes gitsin önce Google'ı sorgulasın, gösterime niye para vermiyorsun niye sadece tıklamaya veriyorsun desin. Sonra reklam verenleri sorgulasın bize ne saç çıkarma reklamından, bize ne sizin tıklanmayan basit reklamlarınızdan diye. Yabancılara çıkan reklam "indirimli, kuponlu reklamlar" bize çıkan reklam "premium blogger theme". Hayatımda bir kere blogger girişi yapmamış insanım, ben buna niye tıklayayım?

Başlığı gördüğümde ve adsense kategorisinde olduğunu fark edince bi bakayım, adsense başvurusu hakkında bir özeleştiri mi var diye ama serzenişiniz şahsıma çok saçma geldi. Tabi kişisel olarak haklı bulduğunuz yönler vardır kendinizi fakat bence siz soruyu kullanıcılara değil, reklamverene sorun.

Sizi tebrik ediyorum hocam 10 senedir bir reklama bile tıklamama davranışınızı da gururla dile getirmişsiniz tebrikler gerçekten :)

Ben beğendiğim bir yazı olursa ya da faydalı birşeyler edindiysem bir siteden ufak bir bahşiş olması açısından, siteyi hazırlayan arkadaşımızı desteklemek için bir reklamını tıklarım.

Bu arada ben bir kişiye yönelik durum belirtmedim genel bir tespit yaptım siz neden alındınız?

Ek Olarak:

ilkanbalkan adlı üyeden alıntı

bergamadan adlı üyeden alıntı

benim ingilizce tbm hiç 0,50 kuruşun altına düşmedi

Ziyaretçileriniz hangi ülke ağırlıklı genelde?
EPINKO La_Motta VolkanYildiz

kişi bu mesajı beğendi.

ilkanbalkan ilkanbalkan Genel Yayın Yönetmeni Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek BT Eğitmeni - Webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)
Yok hocam ne alınması, "Türk internet kullanıcısı" deyince zaten hem Türk'üm hem internet kullanıcısı :D

Benim gözlerim "donate" arıyor her yabancı sitede olduğu gibi. Eğer yoksa zaten yapacak bir şey yok. Fakat ben her zaman içerik reklamlarından yanayım. Bunu daha önce kişisel blogumda da yazmıştım, var olsun adblock içeriğe özgürlük adında.

• Üyelik 07.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad I** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 24 / 40
  • Ticaret 0, (%0)
Neyse polemik olmasın diye sizinle olan konuyu uzatmayacağım Sn. ilkanbalkan :) Çünkü amacım Türk internet kullanıcısı ile yabancı internet kullanıcılarının davranış farklılıkları hakkında analiz yapmak...
ilkanbalkan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al