wmaraci reklam

Google Kafayı Mı Yedi ?

13 Mesajlar 1.594 Okunma
smmexpress

TeknoTa TeknoTa Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 86 / 95
  • Ticaret 31, (%97)
Arkadaşlar seo çalıştığım kelime bir gün 15-16. sırada diğer gün 60küsür sırada bir sonraki gün yine 15-16. sıralarda. Kelimeyi 15.sıraya kadar çıkardım ancak son 10 gündür böyle 2 günde bir dalgalanma oluyor. Sebebi nedir sizce ?

wmaraci
reklam

Emirismail Emirismail Takılmaca Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Beyaz eşya teknisyeni
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
Aynı sorun bende de var. Bakalım bir önerisi olan varmı.
berbaran

kişi bu mesajı beğendi.

Hıym

mahsum mahsum Taklitler Aslını YÜCELTİR Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafiker, İnternet Girşimcisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1029
  • Beğeniler 318 / 313
  • Ticaret 8, (%100)
takipteyim
berbaran

kişi bu mesajı beğendi.

xclever xclever WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek arazi
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 43 / 54
  • Ticaret 12, (%100)
manuel yemiş olabilir mi?

wmaraci
wmaraci

GokhanGORAL GokhanGORAL peugeotturkey.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
arama trafiği yüksek bazı kelimelerin güncellemesi günlük yapılıyor o sitelerdeki çalışmalara göre sürekli oynamışsa sürekli değişiyor. Eğer aldığınız backlinkler varsa o sitelerdeki durumlarada göre değişimler olabilir

SonYazilim SonYazilim www.sonyazilim.net Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek cad/cam/cae
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 298 / 299
  • Ticaret 61, (%98)
Hocam bu analizi nereden yapıyorsunuz..

berbaran berbaran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 118 / 124
  • Ticaret 6, (%100)
Hocam öncelikle merhabalar, aynı sorun benim kendi şahsi web sitem de mevcut. Aslında sorun değil bu yaptığımız çalışmaların kalitesizliği site içeriği ve çalıştığımız anahtar kelimenin rekabeti yüksek olmasından kaynaklı. Siteniz de ki tüm içerikleri düzeltin. Anahtar Kelime yoğunluklarını iyi ayarlayın. H1 bir adet h2 4 adet vs. olmak üzere tüm sayfaları bir daha gözden geçirin. Aldığınız backlinkleri SeoProfiller MajesticSEO gibi sitelerden kontrol ederek Google Disavow aracılığı ile kalitesiz veya spam değerinde ki siteleri reddedin. Eğer imkanınız var ise SSL sertifikası kurun. Makale yazarı bir arkadaşdan kaliteli içerikler üretmesini söyleyin. Her içerik minimum 300 kelime olsun ve fotoğraflarla süslensin. Her fotoğrafın mutlaka alt etiketi olmasına dikkat edin. Site hızını kontrol edin ve geliştirmek için çalışmalar yapın. Son olarak W3 hataları var ise onlarıda düzeltin. Dalgalanma olarak değil kalitesiz çalışma olarak bu sorun meydana geliyor. Diğer türlü bir çok site bu dalgalanmadan etkilenmezken bizim sitelerimizin etkilenmesi elbette sorunu Google'da değil kendimiz de aramamıza en büyük nedendir..
Bu dediklerimi gözden geçirdikten sonra ki durumu benimle paylaşırsanız sevinirim. Merakla bekliyorum sonuçları..

Not: Çalışmaların oturması biraz zaman alabilir bu yüzden Webmaster Tools'dan Google gibi getir özelliğini kullanıp daha erken güncel almasını sağlayabilirsiniz.

İyi çalışmalar :)
TeknoTa

kişi bu mesajı beğendi.

TeknoTa TeknoTa Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 86 / 95
  • Ticaret 31, (%97)

kralsoft adlı üyeden alıntı

arama trafiği yüksek bazı kelimelerin güncellemesi günlük yapılıyor o sitelerdeki çalışmalara göre sürekli oynamışsa sürekli değişiyor. Eğer aldığınız backlinkler varsa o sitelerdeki durumlarada göre değişimler olabilir

bu durumdan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum üstadım. her gün yaklaşık 45 sıra oynatacak bir rekabet yok kelimede ki çalışma yaptığım günler bile düşüş gerçekleşiyor.

kendineozel adlı üyeden alıntı

Hocam bu analizi nereden yapıyorsunuz..

wmaracı Premium araçlarda üstadım "Sıra Takip ve Analiz"

berbaran adlı üyeden alıntı

Hocam öncelikle merhabalar, aynı sorun benim kendi şahsi web sitem de mevcut. Aslında sorun değil bu yaptığımız çalışmaların kalitesizliği site içeriği ve çalıştığımız anahtar kelimenin rekabeti yüksek olmasından kaynaklı. Siteniz de ki tüm içerikleri düzeltin. Anahtar Kelime yoğunluklarını iyi ayarlayın. H1 bir adet h2 4 adet vs. olmak üzere tüm sayfaları bir daha gözden geçirin. Aldığınız backlinkleri SeoProfiller MajesticSEO gibi sitelerden kontrol ederek Google Disavow aracılığı ile kalitesiz veya spam değerinde ki siteleri reddedin. Eğer imkanınız var ise SSL sertifikası kurun. Makale yazarı bir arkadaşdan kaliteli içerikler üretmesini söyleyin. Her içerik minimum 300 kelime olsun ve fotoğraflarla süslensin. Her fotoğrafın mutlaka alt etiketi olmasına dikkat edin. Site hızını kontrol edin ve geliştirmek için çalışmalar yapın. Son olarak W3 hataları var ise onlarıda düzeltin. Dalgalanma olarak değil kalitesiz çalışma olarak bu sorun meydana geliyor. Diğer türlü bir çok site bu dalgalanmadan etkilenmezken bizim sitelerimizin etkilenmesi elbette sorunu Google'da değil kendimiz de aramamıza en büyük nedendir..
Bu dediklerimi gözden geçirdikten sonra ki durumu benimle paylaşırsanız sevinirim. Merakla bekliyorum sonuçları..

Not: Çalışmaların oturması biraz zaman alabilir bu yüzden Webmaster Tools'dan Google gibi getir özelliğini kullanıp daha erken güncel almasını sağlayabilirsiniz.

üstadım teşekkürler. önerilerin doğrultusunda bir düzeltme yapıp yükselişi analiz edeceğim. İşin garibi diğer yaptığım işlerde 6 kelimede de ilk sayfaya çıkardım diğer firmayı ve sıraları 1-4 arası değişiyor bir haftadır 1 sıra yukarı aşağı bile çok nadir değişim oluyor. Şimdiki çalışma çok yoruyor beni sebebini çözemedim.

xclever adlı üyeden alıntı

manuel yemiş olabilir mi?

manuel derken üstad ?

berbaran berbaran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 118 / 124
  • Ticaret 6, (%100)
Backlink sayılarınızı mutlaka kontrol edin hocam, biri spam çalışma da yapıyor olabilir! Ama derinlemesine bir analiz yaparsanız daha net sonuçlara ulaşabilirsiniz.

TNT TNT Aforizmalar... Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 786
  • Beğeniler 7 / 249
  • Ticaret 44, (%100)
Son bir kaç gündür benimde dikkatimi çekti. Bazı kelimeler yükseliş ve düşüş yaşıyor 1. sayfadaki sitelerimde mevcut bu durum. Sanki hafif bir dalgalanma var gibi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al