Merhaba arkadaşlar,

Bildiğimiz üzere birçok insan adsense alamamaktan muzdarip. Her şeyi doğru yaptıklarını düşünüp adsense'in onlara gıcıklık olsun diye reklam vermediklerini düşünüyor (bknz. Ben :D )

Bu yazımda 10 aylık adsense maceramın kısa bir özetini geçeceğim. Bu 10 ay içerisinde de en az 10 kere reddedildim. Umarım şu ana kadar adsense alamayan arkadaşlara bir çare olur.

Adsense almak için gereken başlıca gereksinimler var. Bunlar herkesin bildiği;

- Site yaşı (Ortalama en az 6 ay - "HHOAHOAHAOHA BEN 1 Ayda aldım" diyenlere İ-NAN-MA-YIN)
- Site Hiti
- Site temasındaki gezinme kolaylığı (Siteniz anlaşılabilir ve gezinmesi kolay bir temaya sahip olamlı)
- Özgün içerik (Sitenize özgün kendiniz yazdığınız içerikler girmelisiniz. 3 makale ile adsense aldım diyenlere de inanmayın)

Bunlar hepimizin bildiği çok genel bilgiler fakat kaçırdığımız noktalar var. Bu noktalar ve birkaç detayı burada paylaşmak istiyorum.

- Sitede boş ve/veya işlevsiz sayfa bulunmamalı
- Sitede kullandığınız resimlerin size ait resimler olmasına özen gösterin.
- Resimlerin linklerinin kaynağının sizin sitenizde olmasına da özen gösterin
- Bol resimli/videolu az yazılı makaleler yerine. Bol yazılı az görselli makaleleri trercih edin.
- Makaleniz ASLA kısa olmasın.
- Günlük 2000 hit dahi alsanız, makalenize/haberinize yorum alın.
- Künye oluşturun
- Özellikle üyelik sistemi olan sayfalar cookieleri(çerezleri) kullandığına dair bilgilendirici ve kullanıcının onayını alan kutucuk vs. oluşturmalı.

Bu gördüğünüz ufak düzenlemeleri yaparak ben adsense aldım. Sizin de alacağınıza inanıyorum. Zor bir şey yok. Bize inat reddettikleri de yok :D Uzun forum yazıları sevilmez de okunmaz da o yüzden bu kadar yeter diyorum.

Son olarak;
- Sitenizin hızı düşükse yükseltin
- Kullanım Şartlarınızın Olduğu bir sayfa hazırlayın
- Çerez politkanızın da olduğu bir sayfa hazırlayın

Teşekkürler :D