Steeldc adlı üyeden alıntı

GoDaddy'de güvenmediğim firmalar sırasında lideri oynuyor. Ts3solutions.com isimli bir domain almıştım, teamspeak 3 satışı yapmak için. 1 hafta sonra elimden aldılar, aradım konuştum.. verdikleri bilgi domain daha önce başkası tarafından tescil edilmiş dediler. Soru 1-) Başkası tarafından tescil ediliyorsa ben nasıl alıyorum? Soru 2-) Ben alıyorsam nasıl benden önce başkası almış olabiliyor. Aradan 2 gün geçiyor görüyorum 1900$'dan açık arttırmada. Çelişkiye selamlar..

Bir alanadını satın aldığınızda size ödeme bilginizi ve aldığınız alanadının bilgisini içeren e-psota gelir, ayrıca ödeme yaptığınız kartta ödeme bilginiz yer alıyor. Öte yandan Godaddy gibi amerikan firmalarının mali işlemleri de kayıt altında oluyor, ICANN 'ın alanadı kayıtları ile ilgili belirttiği kurallar belli, yasal yaptırımları mevcut. Yani sonuç olarak sizin başarılı bir şekilde kaydettiğiniz domain sizin elinizden alamazlar, alırlar ise yukarıda belirttiğim durumlar sebebiyle sizin dava açma hakkınız, çok ciddi tazminatlar alma hakkınız mevcut. eğer gerçekten dediğiniz gibi bir durumsa ve siz de herhangi bir harekette bulunmamışsanız çok ilginç gerçekten.