wmaraci reklam
lidertakipci

Önemli Domainlerinizi İSİMTESCİL'de Sorgulamayın!

46 Mesajlar 4.316 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

aktuelsoylesi aktuelsoylesi Kaliteli Marka Domainler Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 2421
  • Beğeniler 1553 / 787
  • Ticaret 22, (%100)
şehir efsanesi bunlar hocam yok domain sorguladım aldılar yok almayın madem bu kadar iyi kaliteli ve hatta premium olduğuna inanıyorsunuz öyleyse bu zamana kadar niye kimse almamış kısaca pek inandırıcı değil benim isim tescilde 123 tane domain var hiçte başıma öyle şeyler gelmedi

wmaraci
reklam

Sardox Sardox ϜϓſϞ Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Telefon tamirciliği , webmaste
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 323 / 106
  • Ticaret 16, (%88)
aktuelsöylesi sizi daha keşfetmemişler o zaman :D

gencolusum gencolusum Güç işLerin zoraki adamı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek eLeman
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 13 / 43
  • Ticaret 18, (%100)
3-4 yıl önce benim başıma da geldi. bundan dolayı kesinlikler oradan yeni domainler almadım.

mts mts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 54 / 125
  • Ticaret 22, (%100)

Steeldc adlı üyeden alıntı

GoDaddy'de güvenmediğim firmalar sırasında lideri oynuyor. Ts3solutions.com isimli bir domain almıştım, teamspeak 3 satışı yapmak için. 1 hafta sonra elimden aldılar, aradım konuştum.. verdikleri bilgi domain daha önce başkası tarafından tescil edilmiş dediler. Soru 1-) Başkası tarafından tescil ediliyorsa ben nasıl alıyorum? Soru 2-) Ben alıyorsam nasıl benden önce başkası almış olabiliyor. Aradan 2 gün geçiyor görüyorum 1900$'dan açık arttırmada. Çelişkiye selamlar..

Bir alanadını satın aldığınızda size ödeme bilginizi ve aldığınız alanadının bilgisini içeren e-psota gelir, ayrıca ödeme yaptığınız kartta ödeme bilginiz yer alıyor. Öte yandan Godaddy gibi amerikan firmalarının mali işlemleri de kayıt altında oluyor, ICANN 'ın alanadı kayıtları ile ilgili belirttiği kurallar belli, yasal yaptırımları mevcut. Yani sonuç olarak sizin başarılı bir şekilde kaydettiğiniz domain sizin elinizden alamazlar, alırlar ise yukarıda belirttiğim durumlar sebebiyle sizin dava açma hakkınız, çok ciddi tazminatlar alma hakkınız mevcut. eğer gerçekten dediğiniz gibi bir durumsa ve siz de herhangi bir harekette bulunmamışsanız çok ilginç gerçekten.

wmaraci
wmaraci

SysError SysError Hello World! Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 78 / 81
  • Ticaret 22, (%100)

DesignTr adlı üyeden alıntı

aynı olay benimde başıma geldi türk zihniyeti ile yürüyen bir firmadan beklenebilecek hareketler

Türk zihniyeti değil godaddy de bile bu şekilde üstadım. Yaptıkları sadece kul hakkı.. Benim emek vererek üzerinde kafa yorarak bulduğum domaini benden alamazlar. Haram eder hakkımı geçerim. Önemli olan domain değil fonksiyon bana göre.. Google domaini boşta olsaydı bedava verseler almazdı kimse, önemli olan fonksiyon..

sadrazam sadrazam Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 399
  • Beğeniler 124 / 97
  • Ticaret 8, (%100)
Aklımızda bulunsun

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
bende türk sitelerde sorgulamıyorum illaki kayıt alıyorlardır

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.

• Üyelik 20.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 78 / 81
  • Ticaret 22, (%100)

aktuelsöylesi adlı üyeden alıntı

şehir efsanesi bunlar hocam yok domain sorguladım aldılar yok almayın madem bu kadar iyi kaliteli ve hatta premium olduğuna inanıyorsunuz öyleyse bu zamana kadar niye kimse almamış kısaca pek inandırıcı değil benim isim tescilde 123 tane domain var hiçte başıma öyle şeyler gelmedi

Adamlar telefonda kendileri yatırım yaptıklarını söylediler, kuru sıkı atmıyoruz burada, biraz daha etik yorumlar atmaya özen gösterin :)

BugraGulay BugraGulay <?php echo"It's Life"; ?> Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer/Bilgisayar Müh.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 34 / 135
  • Ticaret 7, (%100)
domain resseler alın bu dertlerden kurtulun :D
SysError

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 78 / 81
  • Ticaret 22, (%100)

mts adlı üyeden alıntı

Bir alanadını satın aldığınızda size ödeme bilginizi ve aldığınız alanadının bilgisini içeren e-psota gelir, ayrıca ödeme yaptığınız kartta ödeme bilginiz yer alıyor. Öte yandan Godaddy gibi amerikan firmalarının mali işlemleri de kayıt altında oluyor, ICANN 'ın alanadı kayıtları ile ilgili belirttiği kurallar belli, yasal yaptırımları mevcut. Yani sonuç olarak sizin başarılı bir şekilde kaydettiğiniz domain sizin elinizden alamazlar, alırlar ise yukarıda belirttiğim durumlar sebebiyle sizin dava açma hakkınız, çok ciddi tazminatlar alma hakkınız mevcut. eğer gerçekten dediğiniz gibi bir durumsa ve siz de herhangi bir harekette bulunmamışsanız çok ilginç gerçekten.

Çok ciddi bir domain olmadığı için önemsememiştim. Günümüzde hatta forumumuz da bile dolandırılan insanlar dava açmaktan aciz. Çok zor ve meşkatli bir mesele oldu bu dava olayları artık. Yinede güzel bilgi ++.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al