wmaraci reklam

Bill Gates retweet başına 10 dolar bağışlayacak

17 Mesajlar 2.308 Okunma
smmexpress

Myiso Myiso Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı +Seo+ Adwords
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 605
  • Beğeniler 18 / 153
  • Ticaret 12, (%92)

TUTANKHAMUN adlı üyeden alıntı

Ya bırakın şimdi böyle demogojileri...
Ben zaten yardım etkinliklerine karşı değilim.
Bende kendi bütçeme göre yardım ediyorum fırsat buldukça.
Ama şimdi Bill Gates birkaç yardım kampanyası yaptı diye de adam evliya yerine koymamak lazım.
Büyük sektörlerde böyle şeylerin olması gerekir.
Adamlar zaten 1000 yıl yaşasalarda yiyemeyecekleri servetler yapıyorlar.
Bırakın birazınıda yardım etsinler.
Bu büyük şirketlerin dünya siyasetidir.
Önce doğuyu ve güney sömürdüler, sonra da birkaç yardım kampanyası yapıp kendilerini bir melek gibi gösteriyorlar.
Ben asla bu etkinliklere karşı değilim.
Ama bazen yardım kampanyaları yapıyor diyerek de bu adamları gözümde fazla büyütmem.
Dünya yı onca yıldır o kadar sömürdüler, bu dev batılı holdingler yüzünden dünyada kimbilir kaç milyon insan hayatını veya çok önemli değerlerini kaybetti.
Bırakın biraz da dağıtsınlar...
Reklam olsun diye mi veya gerçekten içinden gelerek mi yapıyor bilmem, ama bırakalım biraz ihtiyacı olanlara para dağıtsın, yeter ki dağıtsın...

Halen daha birkaç yardımdan bahsediyorsunuz. Adam yardım kralı arkadaşım. Şuana kadar Bill Gates gibi yardım eden bir kişi veya insan yoktur. Arkadaşımızın biri yazdı iyi oku bak ben Bill Gates i çok iyi takip eden birisi olduğum için biliyorum ve zaten eşi ve kendisine ait hayır kurumu bile bulunmakta. Google gibi arama motoru var biraz araştırın derim ne kadar yardım yapmış nerelere yardım yapmış yada Gates Notes websitesine girip bakın bakalım ne kadar ve kaç senedir yardım yapmakta. Tamam büyütüyorum ama büyütülmeyecek birşey değil. Yardımsever bir insan sonuç itibari ile . Mark Zuckerberg bile Facebook un %1 ini almışken %99 unu bir eşinin ve çocuğunun üzerine bir hayır kurumu yaptı. Bu insanlar %1 ile zaten kimsenin alamadığı paraları kazanıyorlar tabiki yaparlar.

Dünyayı onca yıldır sömürdüler diyorsun ya halen pencereden bakar gibi gördüm ya arkadaşım şuanda bile adamın işletim sistemini kullanıyorsun belki o sisteme ücret bile ödememişsindir ve ardından konuşuyorsundur. Bilemiyorum bir kelime bile söyleyecek değilim.

wmaraci
reklam

TUTANKHAMUN TUTANKHAMUN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek .....
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 7 / 81
  • Ticaret 0, (%0)
Myiso

Bence sen gidip Bill Gates in danışmanı veya avukatı olsan daha iyi olur.
Yardım eden etsin, yardımlarını da Allah kabul etsin.
Bill Gates ve diğerleri kendi bütçelerine göre yardım eder, bende kendi bütçeme göre ederim.
Yardım konusunu da sadece paraya endekslememek lazım, çok farklı türlerde ve bulunduğunuz mevki ve alanlara göre değişiklik gösterebilir.
Ben muhtaçlara yardım eden kimseye karşı değilim, aksine yanındayım.
Ama yardım ediyor diye kimseyi göklere çıkarmam.
Çünkü yardım etmek bir üstünlük gibi olmamalı, bence bu insanların en doğal davranışı haline gelmeli...

Ayrıca şu windowsu beleş kullanma olayına gelirsek, doğrudur birçok insan windowsları bedava kullanıyor.
Ama bu meselenin diğer tarafları da var.
Bu şirketler birçok zaman bilgisayar alırken yanında sen istemesende zorla windows ta satabiliyorlar.
Yani bu şirketler kendi mallarını satmak için yasal boşlukları kullanarak türlü türlü ticari hileye başvururken sorun yok da, insanlar buna karşı basit hileler yaparken mi sorun çıkıyor.

Windows ve CIA sansasyonunu da unutmayalım. CIA bir zamanlar bazı windows sürümlerinin içine takip dosyası atıp milyonlarca insanın bütün bilgilerine windowslar sayesinde ulaştı. Bazıları bu habere dedikodu diyor ama birçok önemli kişi ve kurum da bunu doğrulamıştır.

Yani ben Bill Gates in yardımlarını görmezden gelmiyorum.
Helal olsun muhtaçlara yardım edenlere.
Ama iyilik yapanların yaptığı kötülükler de görmezden gelinmemeli bence..

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Herif para içinde yüzüyor olmasına rağmen sınırsız bağışlar yapıyor. Ama halen daha laf atmaya çalışanlar var. Kendileri birşey yapamıyor, yapanı da kötülüyorlar :)
Myiso

kişi bu mesajı beğendi.

Myiso Myiso Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı +Seo+ Adwords
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 605
  • Beğeniler 18 / 153
  • Ticaret 12, (%92)
Daha sana birşey demiyorum halen kendi dediklerin doğrultusundasın. Çok önemli birisiniz ki CIA sizin bilgilerinizi alacak :) diyor ve yorumlarımı burada noktalıyorum. Sesli güldüm bu arada yazdıklarınıza.

Yazıları önce okuyup öyle yazacaksınız ki sonra dan Editlemeyesiniz. Siz şunu yaptınız benim gözümde. Kolunuzu bir makinaya kendi hatanız ile kaptırdınız ve sonradan geriye aldınız. Zamanı geriye alında görelim. Çok zor ya

Polemik yapmaya gerek yok yazdıklarınız alenen ortada. Kim ön yargılısınız siz. Laf ebeliğine de gerek yok. Yani işimize gücümüze kazancımıza bakalım.
AhmetCakmak34

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek .....
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 7 / 81
  • Ticaret 0, (%0)
Aynen öyle ilk yazıyı dikkatsiz okuyup ta bir yanlış yorum yaptım diye çok gereksiz muhhabetlerle karşılaştım.
Bill Gates olmamıza gerek yok.
Herkes az da olsa yardım etme konusunda bir kaç adım atsa, bence dünya da sorun kalmaz.
Dünyada Bill Gates den çok daha yardım sever insanlar var.
Ama o daha zengin olduğu, daha meşhur olduğu ve daha fazla para bağışladığı için ön plana çıkıyor.
Bence insanlar Bill Gates'i övmek yerine, herkes kendi çapında yardımcı olsa düşkünlere, bütün sorunlar biter.
Ayrıca yazdıklarımı dikkatli okumadan yazmasın bana kimse.
Sanki ben Bill Gates i kötülüyormuşum gibi gösteriliyor.
Dikkatli okuyun anlarsınız, amacım onu kötüleme değil,
Sadece bu işlere yaklaşırken tamamen duygusal değil, birazda realist bakılması gerektiğini düşünüyorum.

SSD SSD HerTürlüDestek-Kayweb.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 595
  • Beğeniler 38 / 159
  • Ticaret 1, (%100)

Sürekli destek verir. https://kayweb.net

• Üyelik 03.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek .....
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 7 / 81
  • Ticaret 0, (%0)
SSD
Vallahi içimden az önce geçti bu video ile karşılaşacağım aklıma geldi...
Benim demek istediğim şey bu videodaki facebook örneği değil.
Sen biraz araştırma yaparsan CIA ve windows olayı hakkında bilgi edinebilirsin.
Herşeyi komedyenlerden öğrenmeye çalışmayın bence.
Ayrıca komedyenlerin yaptığı her espriyide ciddiye almayın bence.
Cem yılmazın esprileri ciddi vakalara referans olamaz.
SSD

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al