Dizi sitesi ve mobil uygulaması

14 Mesajlar 1.533 Okunma
smmexpress

onlaynkod onlaynkod WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Şuanda kendi dizi sitesi projemi kodluyorum tamamen tasarımsal ve yazılımsal olarak şuanki dizi sitelerinden farklı olacak kesinlikle reklamlarla boğmayacak iç karartıcı bir tasarımı olmayacak vs :) ben birde bunun mobil uygulamasını yapmayı düşünüyorum.
Şuana kadar hiç mobil uygulama görmedim dizi izlemek için, sebebi nedir? Ve bu mobil uygulama tutar mı sizce, gerek var mı?

Teşekkürler.

onlaynkod.com
wmaraci
reklam

Zeiden Zeiden WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 2 / 9
  • Ticaret 13, (%69)
Şu anda Android için stabil bir dizi/film uygulamasının eksikliği ciddi anlamda çekiliyor. Kullanıcıyı reklamlarla boğmayacak, güncel filmleri zamanında ekleyecek ve tam ekran uyumlu bir dizi/film uygulaması kesinlikle tutacaktır.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle çalışmalarınızda başarılar dilerim. Umarım tamamına erecek bir proje olur.
Bazı yerli ve yabancı sitelerin mobil uygulamaları var daha doğrusu çakma uygulamaları var. Web sitelerinin mobil temalrı uygulama olarak hazırlanıyor ve bu şekilde kullanılıyor fakat bunun benim gözümde hiç bir kıymeti olmuyor. Sonuçta ha crome dan girmişim ha uygulamadan kapı aynı yerevçıkıyor.
Eğer mobil uygulama konusunun üzerine düşerseniz çok iyi geri dönüşler alacağınızı tahmin ediyorum, ama tabi dediğim gibi çakma uygulama olmasın. Örnek openload.co gibi ftp ve bulut sistemini destekleyen kaynaklardan doğrudan uygulama içerisine aktarım yapabilecek ve insanların sanki canlı tv uygulamalarını kullanıyormuşcasına listeden seçebilecekleri filmleri rahatça izleyebilecekleri bir uygulama yapmanızı tavsiye ederim. Bu uygulamaya ayrıca abonelik sistemi ve seviyeleri getirerek kazançda sağlayacağınızdan eminim.
Web site olayıda önemli tabi örnek ben neredeyse hergün yatmadan önce bir film izlerim ve çoğunluklada bilgisayar başında yorulmamak için uzandığım yerden telefonumu açar ve izlerim şuanda mobil de sorun çıkartmayan bir kaç web sitesi var sınırlı yani ama sağlam bir web sitesi veya uygulama olsa tabiki onu tercih edecektir insanlar.

Bu arada yazım hatalarım olmuşsa kusura bakmayın telefondan yazıyorum.

TolgaYilmaz TolgaYilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Wordpress Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 909
  • Beğeniler 394 / 399
  • Ticaret 3, (%100)
Dizi/film sitelerinin mobil uygulamasının çok az olmasının nedeni ekran boyutlarından olsa gerek. Sadece kullanıcı odaklı bir uygulama olursa en azından tablet kullanıcılarının kullanacağını düşünüyorum.

wmaraci
wmaraci

Burak Burak brktrk Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Flutter Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 2016
  • Beğeniler 0 / 387
  • Ticaret 70, (%97)
Yaparsan dahi Play Store'e ekleyemeyeceksin bu bir olumsuz yön.

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
@Burak play storda bütür uygulamalat mevcut. Doğrudan bir şikayet olmadıkça sorun çıkacağını sanmıyorum. Kaldıki google sıralamalarında ilk sıralarda bulunan bir web sitenin uygulaması çok uzun zamandır mevcut.
Ayrıca ha canlı tv ha film/dizi eğer canlı tv uygulamalarında hukuksal bir sorun yaşanmıyorsa ki şimdiye kadar ben böyle bir duyum almadım film/dizi uygulamalarındada sorun çıkmaması gerekir. Sorun eğer telif haklaysa canlı tv de telif haklarına aykırı.

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)
Hiçbir Google uygulama görememenin sebebi yasalara aykırı bir iş yaptığından dolayı olabilir mi?

✂------------------------

Burak Burak brktrk Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Flutter Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 2016
  • Beğeniler 0 / 387
  • Ticaret 70, (%97)
cihanecen dizi ve film uygulamaları yasak olduğu gibi canlı TV uygulamaları da yasaktır. Açıklama kısmına veya başlığa bu kelimeleri içerik bir yazı eklediğinde otomatik spam olarak algılanıyor. Diğer türlü ise 3. uygulaman spama düşerse hesap kapatılıyor.

kerimcann kerimcann WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı Yolunda
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 1 / 27
  • Ticaret 6, (%100)
hocam öyle demeyin ismi lazım değil bir dizi sitesine uygulama yaptım google playe attım uygulama yayınlanmadan askıya alındı :D

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar ben yasak değil demiyorum tabi ki hukuki açıdan bu tür şeyler yasak fakat diyorumki canlı tv olsun, dizi film olsun bu tür uygulamalar play store da mevcut ve yüz binlerce indirme sayısına sahipler. Şimdi siz arkadaşa play store a ekleyemezsin falan diyerek hevesini kırıyorsunuzda ekleyen nasıl ekliyor peki bunu da açıklarmısınız.
Bu tür yüzlerce uygulama mevcut play store da ben bile bir çoğunu kullandım test ettim. Siz play store uygulama eklemeyi bir yana bırakın Goohgle adsense reklamları kullananlarından tutunda abonelik sistemi yapanlar bile mevcut.

Telefondayım yazım hatalarım için kusura bakmayın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al