erekaone adlı üyeden alıntı

Dostum vergisini verecek o zaman o yapılmışı. Yapıldı bir daha yapmayalım diye bir argüman ne kadar doğru sence ? Senin örneğinden yola çıkarsak niye yandex bing yahoo vs. var ? Yapılmış olsa bile ülke içinde bir katma değer üretmenin kime zararı var? Ben aşırı milliyetçi biri değilim ancak bütün dünya bir şekilde ihtiyaçlarını yerli üreticilerinden sağlarken biz niye yapılmışını kullanalım. Biraz da küresel düşünmek lazım, nispeten.

Keşke bu kadar üstüne alınmasaydın :) Profil fotoğrafından yola çıkıp da kişilik analizi yapman da beni güldürdü. İkisini de okumadım. Ülkemde ki vatandaşı kötülemiyorum ancak eksik olan bir noktaya değiniyorum özgür irademle. Söylenmesi gerektiğini düşündüğüm bir şey vardı söyledim. Siyasi bir kanada ya da başka türlü gocunmalara girmeyelim lütfen. İyi forumlar

Türkiye'de onlarca ofisleri olan PayPal gibi vergi rekortmeni bir şirketin nasıl oluyorda vergi ödemediği kanısına varıyorsunuz? :p

Ek Olarak:

TheAnalyzer adlı üyeden alıntı

Dışa bağlılıktan kurtulduk diye sömürgeci mi oldu ülkemiz :)

Rekabet iyidir.. Ama sen bu rekabeti hainliğe dökersen sömürgeci olursun. Rakip ol kaliteyi elde et ve ülke olarak destek çıkalım. Dünya devinin önünü kesmek nedir? Mantıklı düşünelim..