Themeforest günümüzde en çok kullanılan web uygulamalarını barındıran bir sitedir bilindiği gibi.
Ancak buradan herhangi bir ürün alan birçok arkadaşımız iade etmek istediğinde nasıl yapacağını bilmiyor.
Bu nedenle aşağıya direkt olarak iletişim kurabileceğiniz ve iade işlemlerini yapabileceğinizi basitçe anlatıyorum.

LİNKE TIKLAMADAN ÖNCE THEMEFOREST HESABINIZA GİRİŞ YAPINIZ.

İade iletişimi için LİNK

Let's get specific kısmından 2. olanı yani "Buying and Licenses"i seçiyoruz. Sonra tekrar bir seçenek gelecek 5. seçeneği seçiyoruz ve son olarak gelen seçeneklerden 4. olanı seçiyoruz. Bu kısım bu kadar.

Description kısmına iade etmek istediğiniz ürünün ürün sayfasının linkini ilk önce bir yapıştırın. Sonrasında neden iade etmek istediğiniz google translate ile (ingilizce dil bilgisine uygun olmasa da) en yakın kelimeleri seçerek satır satır belirtin. Mesela "Script very slow. Very bad and no answers) vb. gibi şeyler.

Subject kısmına ÜRÜN İADE İSTİYORUM LÜTFEN yazın ingilizce olarak.

What's your Envato username? kısmına kendi envato kullanıcı adınızı girin.

Tell us your name kısmına adınızı soyadınızı yazıyorsunuz doğru olarak.

Your email address kısmına e-mail adresinizi yazın ama themeforest'teki adresinizle aynı olsun.

Include a relevant URL kısmına da iade etmek istediğiniz ürünün linkini yapıştırın.

Alttaki I'm not a robot u işaretleyip en alt sağdaki submit'e basıyoruz bu kadar. Genelde aynı gün iadeyi kabul ediyorlar %50 haklı olsanız bile. Çok nadiren iade almıyorlar. Bilgilerinizi doğru girdikten sonra işlemler bu kadar.

Ayrıca LİNK bu linkten de ürün iadesi için başvuru yapabilirsiniz ancak ben yukarıda anlattığım yöntemi kullanıyorum ve çok hızlı çalışıyor genelde çok iyi ilgilenerek iadeyi kabul edip çözümlüyorlar.

Yaptığınız ve yapacağınız işlerinizde Allah'tan başarılar dilerim. İyi çalışmalar.