wmaraci reklam
lidertakipci

Ptt kargo ile faturasız kapıda ödeme

21 Mesajlar 85.514 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

XeroCS XeroCS Software Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 08.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** O**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 11 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
Ailenizden vergi levhası olan birisi varsa ona kestirin faturayı, aksi taktirde şirket olmadan kapıda ödemeli ürün gönderemezsiniz.

Düzensiz gördüğüm 20.000 satır kodu tereddüt etmeden silip baştan yazabilirim.
wmaraci
reklam

DemirciUgur DemirciUgur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Denetmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** D**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Kapıda ödeme yapabilmeniz için fatura kesmeniz zorunlu.Aksi hiç bir şekilde kapıda ödeme yapamazsınız.Çünkü kapıda ödeme yapabilmeniz için ptt ile sözleşme imzalamanız gerekiyor.
Elinizde ki kargoyu götürüp "bunun ödemesini de alıverin" diyemiyorsunuz.Yani öyle maliye anlamaz küçük satışlar yaparsanız diye bir olay yok.Sözleşmesiz kapıda ödeme yapamazsınız.
Bu sözleşmeler şahıs sözleşmeleri değil.Şirketler ile imzalanıyor.
Türevi bir sorunu ben de yaşamıştım bir iki ay önce şimdi kendime bir şahış şirketi açtım yurtiçi kargo ile kapıda ödeme anlaşması yaptım.
Şirket açılış maaliyetleri vs 1000 tl kadar ve ondan sonra da ödemeniz gereken bağkur,muhasebeci ücreti vs derken yine aylık 800 900 tl sabit bir gider oluşuyor maalesef.

halilzafer halilzafer halilzafer.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Z**
  • Mesajlar 180
  • Beğeniler 0 / 34
  • Ticaret 14, (%100)
Öncelikle geçen yıldan bu yana e-ticaret ile ilgili çıkarılan zorunlulukların en önemlisi "fatura ya da fiş" zorunluluğu. PTT Kargo ya da herhangi bir kargo firmasından "kapıda ödemeli" gönderim yapmaya kalktığınızda sizden direkt olarak fatura ya da fiş talebinde bulunuyorlar. Kargo poşetinin cep olarak tabir edilen kısmına eklemeniz zorunlu.

Bazı arkadaşlar zorunluluk yok demiş. Yaklaşık 2 sene öncesine kadar "Fatura kargo paketinin içinde.." diyerek geçiştirebiliyordunuz fakat yukarıda da belirttiğim gibi artık zorunlu.

Kaldı ki, PTT Kargo bir devlet kurumu. Özel teşebbüse ait olan kargo firmalarında tanıdıklarınız aracılığıyla bir şekilde -bir süreliğine- bu durumu idare edebilirsiniz ama PTT Kargo ile asla.

Fikrinizi baltalamak gibi bir amacım yok; bu söylediklerim tecrübe ile sabittir, lütfen boş yere boş hayal peşinde koşmayın...

Myiso Myiso Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı +Seo+ Adwords
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 605
  • Beğeniler 18 / 153
  • Ticaret 12, (%92)

Horseman53 adlı üyeden alıntı

dediğiniz gibi yerine gidiyorum şimdi döndüğümde yazarım sonucu aynı soruyu soranlara yardımcı oluruz

Tüm kargolar ile 3 yıldır iç içe çalışıyorum. E-ticaret kapsamında çalışmalar yaptığım için Prestashop a ait olan tüm kargoların modüllerini yaptığım için çok iyi biliyorum ve fatura olmadan asla kapıda ödeme gönderemezsin. Yani İrsaliyeli Fatura olacak ki adamlar sana fatura kesebilsin. O sizin müdürün belki sana insiyatifine bağlıdır. İzmir ve İstanbul da çalışma şartlarım oluyor o yüzden söylemek isterim ki o iş biraz zor. Fatura olacak Kapıda Ödeme sistemini kullanacaksan.

wmaraci
wmaraci

mobilburda mobilburda WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Telefon kılıf, kapak ve aksesu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** U**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 25, (%100)
fatura kesmesende olur, ama karşındaki müşteriyi menun etmezsen sıkıntı yaşarsın şikayet durumunda, ayrıca milyonda bir ihtimalde olsa incelemeye takılırsan vergi cezası yersin hesabına yapılan para transferlerinin faturasını sorabilir vergi dairesi, ayrıca kargo arabalarını polisler arasıra denetler orada göze carparsa 200 tl civarı bi ceza yersin ürün başına

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Arkadaşlar daha geçen ay ptt ile kapıda ödemeli ürün gönderdim.Fatura istemeden gönderdiler.Ptt nin ufak bir gönderici alıcı kağıdı var onu doldurup posta çeki hesabınızı yazıyorsunuz okadar.
Horseman53

kişi bu mesajı beğendi.

Horseman53 Horseman53 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek GIDA
  • Konum Rize
  • Ad Soyad N** I**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 29 / 10
  • Ticaret 4, (%100)
evet arkadaşlar hepinize teşekkür ederim oldukça bilgi sahibi insanlar fatura olmadan kesinlikle olmaz demiş daha bugün gittim hesabımı açtılar sordum fatura istemiyor musunuz diye oda bana satacagim ürünleri ve koyacağım fiyatları sordu 30-40 tl civarı dedim. Fatura gerekmez dedi ücret fazla olsaydı fatura isterdik dedi yani oldu olmaz diyorsunuz ama nasıl oldu anlamadım

polathinyo polathinyo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek SEO | Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** P**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 43 / 37
  • Ticaret 58, (%97)
PTT'de bazı görevliler insanlara yardımcı olmak amacıyla kapıda ödemeli gönderebiliyor, bazıları kesinlikle fatura olmalı diyor.

Yalnız en dikkat etmeniz gereken konu Kapıda Ödemeli gönderileri maliye çok kolay kontrol edebiliyor ve siz hiç fark etmeden üzerinize vergi borcu çıkabiliyor, bilginiz olsun.

Faturasız göndermeyi bir şekilde başardıysanız e-devlet'ten sürekli vergi borcunuzu kontrol etmenizi öneririm. Ayrıca yaptığınız işin kaçak bir iş olduğunu bilmenizde fayda var, yani devletten vergi kaçırmış oluyorsunuz. Eğer yaptığınız işin kar markajı düşük ise böyle bir riske girmenize hiç gerek yoktur.

Cyn Cyn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Eticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** M**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 14 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar, PTT kargo gönderilere fatura talep etmekte fakat vergi mükellefliğini gerektermiyecek bir sektörde bulunmanız halinde, vergi dairesinden yazı alarak kendilerine sunabilirsiniz, yani bazı el emeği yapılan işler evde yapılıp internette satılmasında mükellef olma zorunluluğu yoktur, bu konuda vergi dairesine giderek bilgi alabilirsiniz.
İyi çalışmalar.

(11/HÛD-6: Yeryüzünde rızkı Allah'a ait olmayan hiçbir canlı yoktur.)

yusufozata yusufozata WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
http://kapidaodemelikargo.com/faturasiz-kapida-odeme-nasil-yapilir/

BUYRUN ARKADAŞLAR ,ADAMLAR ÇÖZÜM SUNMUŞLAR FATURA V IRSALIYESIZ KARGO İÇİN.(İçeriğini incelemedim , Lütfen dikkatli inceleyin)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al