wmaraci reklam

Ne Almalıyım ?

15 Mesajlar 2.231 Okunma
smmexpress

Emreee Emreee Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Mesajlar 564
  • Beğeniler 160 / 115
  • Ticaret 0, (%0)
Ati Radeon HD3450 1GB HM 512MB 64bit DDR2 PCI-E bu sana yeter sanırım ya :) Ama yetmez en iyisini almak istiyorum diyorsan onada bir önerim var :)

wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Grafik fena değil. 'Windows 7 En son sürümü'nden kastın nedir? Home Premium? Ultimate? Professional?. Dediğim gibi bu gibi durumlarda Aero bazen kasma yaratıyor. Ayrıca RAM 4GB olursa rahat edersin.

Onur07 Onur07 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 850
  • Beğeniler 596 / 114
  • Ticaret 2, (%100)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Grafik fena değil. 'Windows 7 En son sürümü'nden kastın nedir? Home Premium? Ultimate? Professional?. Dediğim gibi bu gibi durumlarda Aero bazen kasma yaratıyor. Ayrıca RAM 4GB olursa rahat edersin.

Son sürüm dediğini bende bilmiyorum netten buldum :D . Normal verildiğin de home premium du tabii ben profesyonele geçtim .

Emreee Emreee Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Mesajlar 564
  • Beğeniler 160 / 115
  • Ticaret 0, (%0)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Yuh :eek:

[*] 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı 32 bit (x86) ya da 64 bit (x64) işlemci
    [*] 1 gigabayt (GB) RAM (32 bit) veya 2 GB RAM (64 bit)
    [*] 16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit) kullanılabilir sabit disk alanı
    [*] WDDM 1.0 veya üzeri sürücüye sahip DirectX 9 grafik aygıtı

Belirli özellikleri kullanmaya yönelik ek gereksinimler:

[*] Internet erişimi (ücretli olabilir)
    [*] Çözünürlüğe bağlı olarak, video kayıttan yürütme işlemi ek bellek ve gelişmiş grafik donanımı gerektirebilir
    [*] Bazı oyunlar ve programlar en iyi performans için DirectX 10 veya daha yükseğiile uyumlu bir grafik kartı gerektirebilir
    [*] Bazı Windows Media Center işlevleri için, bir TV tarayıcısı ve ek donanım gerekebilir
    [*] Windows Dokunma ve Tablet PC'ler belirli donanımlar gerektirir
    [*] Ev Grubu bir ağ ve Windows 7 çalıştıran kişisel bilgisayarlar gerektirir
    [*] DVD/CD yazma, uyumlu bir optik sürücü gerektirir
    [*] BitLocker Güvenilen Platform Modülü (TPM) 1.2 gerektirir
    [*] Bitlocker To Go, USB flash sürücü gerektirir
    [*] Windows XP Modu ek 1 GB RAM ve ek 15 GB kullanılabilir sabit disk alanı gerektirir.
    [*] Müzik ve ses, ses çıkışı gerektirir

[SIZE=1]Kaynak[/SIZE]

[COLOR=Red]Windows 8 Sistem gereksiminileri[/COLOR]
Microsoft, yoğun bir şekilde yazılımlarını değiştirmekle uğraşıyor. Windows 8'in dışında Microsoft Office ve Xbox 360'ın yazılımı da Metro arayüzüne uyarlanma ve Windows 8'e uyum sürecinde.
Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Windows 8 Developer Preview versiyonundan sonra Windows 8 geliştirici ekibinin blogunda bir yazı yayınlandı. Windows 8'in RAM tüketimi ve hedeflerini anlatan yazıda en önemli nokta Microsoft'un belirlediği [COLOR=#ff0000][B]hedef[/COLOR][/B]. Buna göre Windows 8, şuan kullanılmakta olan Windows 7 ile aynı sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyacak.
Bildiğiniz gibi Windows 7, bir önceki sürümü olan Vista'dan daha iyi bir optimizasyona sahipti. Böylece düşük sistemde bile sorunsuz çalışabiliyordu. Microsoft, Windows 8 için de aynı optimizasyonu düşünüyor. Windows 7'yi sorunsuz kullananlar sistemlerini geliştirmeye ihtiyaç duymadan Windows 8'i satın alıp yükleyebilecek. Yazılım ekibinin aldığı son sonuçlarda aynı sistemde Windows 7'ye oranla Windows 8 daha hızlı çalışıyor.

[SIZE=1]kaynak[/SIZE]

Onur07 adlı üyeden alıntı

Son sürüm dediğini bende bilmiyorum netten buldum :D . Normal verildiğin de home premium du tabii ben profesyonele geçtim .

Windows 7 'nin son sürümü ULTİMATE :(

wmaraci
wmaraci

Onur07 Onur07 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 850
  • Beğeniler 596 / 114
  • Ticaret 2, (%100)

Emre adlı üyeden alıntı

Yuh :eek:

• 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı 32 bit (x86) ya da 64 bit (x64) işlemci

• 1 gigabayt (GB) RAM (32 bit) veya 2 GB RAM (64 bit)

• 16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit) kullanılabilir sabit disk alanı

• WDDM 1.0 veya üzeri sürücüye sahip DirectX 9 grafik aygıtı

Belirli özellikleri kullanmaya yönelik ek gereksinimler:

• Internet erişimi (ücretli olabilir)

• Çözünürlüğe bağlı olarak, video kayıttan yürütme işlemi ek bellek ve gelişmiş grafik donanımı gerektirebilir

• Bazı oyunlar ve programlar en iyi performans için DirectX 10 veya daha yükseğiile uyumlu bir grafik kartı gerektirebilir

• Bazı Windows Media Center işlevleri için, bir TV tarayıcısı ve ek donanım gerekebilir

• Windows Dokunma ve Tablet PC'ler belirli donanımlar gerektirir

• Ev Grubu bir ağ ve Windows 7 çalıştıran kişisel bilgisayarlar gerektirir

• DVD/CD yazma, uyumlu bir optik sürücü gerektirir

• BitLocker Güvenilen Platform Modülü (TPM) 1.2 gerektirir

• Bitlocker To Go, USB flash sürücü gerektirir

• Windows XP Modu ek 1 GB RAM ve ek 15 GB kullanılabilir sabit disk alanı gerektirir.

• Müzik ve ses, ses çıkışı gerektirir

[SIZE=1]Kaynak[/SIZE]

[COLOR=Red]Windows 8 Sistem gereksiminileri[/COLOR]
Microsoft, yoğun bir şekilde yazılımlarını değiştirmekle uğraşıyor. Windows 8'in dışında Microsoft Office ve Xbox 360'ın yazılımı da Metro arayüzüne uyarlanma ve Windows 8'e uyum sürecinde.
Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Windows 8 Developer Preview versiyonundan sonra Windows 8 geliştirici ekibinin blogunda bir yazı yayınlandı. Windows 8'in RAM tüketimi ve hedeflerini anlatan yazıda en önemli nokta Microsoft'un belirlediği [COLOR=#ff0000][B]hedef[/COLOR][/B]. Buna göre Windows 8, şuan kullanılmakta olan Windows 7 ile aynı sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyacak.
Bildiğiniz gibi Windows 7, bir önceki sürümü olan Vista'dan daha iyi bir optimizasyona sahipti. Böylece düşük sistemde bile sorunsuz çalışabiliyordu. Microsoft, Windows 8 için de aynı optimizasyonu düşünüyor. Windows 7'yi sorunsuz kullananlar sistemlerini geliştirmeye ihtiyaç duymadan Windows 8'i satın alıp yükleyebilecek. Yazılım ekibinin aldığı son sonuçlarda aynı sistemde Windows 7'ye oranla Windows 8 daha hızlı çalışıyor.

[SIZE=1]kaynak[/SIZE]

Windows 7 'nin son sürümü ULTİMATE :(

Benim bildiğim profesyonel . Dur bakayım hemen .

Ek Olarak:

Haklıymış Emre abi , ultimate . :(

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al