wmaraci reklam
lidertakipci

Spinlemek Ne kadar Doğru

11 Mesajlar 1.361 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

samdilli samdilli WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Reklam Ve Pazarlama
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 1240
  • Beğeniler 439 / 366
  • Ticaret 36, (%100)
Merhaba, makaleyi program yardımıyla spinlemek ne kadar doğru acaba? Google spin olduğunu anlar mı? Spinlendikten sonra makalede göz gezdirip, anlamsız şeyleri düzenlesek faydalı olabilir mi ? Kullananlar var mı?

wmaraci
reklam

kappadox kappadox WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 38 / 49
  • Ticaret 5, (%100)
kullanan arkadaşlar illaki vardır. Bakalım takipteyim

www.antiksirlar.com

hizlifilm hizlifilm Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 06.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Uzman Satış Danışmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 188
  • Beğeniler 6 / 20
  • Ticaret 9, (%100)
faydası olur hocam özgün olduğu sürece anlamlı olduğu sürece ama genelde anlamlı olarak hiç görmedim kendin yazman daha mantıklı olur. Bana kalırsa otur oku yaz diyorsan ki spinliyeceğim göz gezdirmen gerek

BCanKARA BCanKARA Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum -
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 168 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
Teknik açıdan bir sıkıntı olacağını düşünmemekle birlikte kullanıcı açısından bir çok sıkıntı çıkacak. Hatta uzun vadede çok daha büyük sorunlar oluşuyor. Kişisel fikirlerim şu şekilde.

Senin makalene ulaşan kişi muhtemelen araştırma yapıyordur ve o makaleye ulaşana kadar aynı bilgilerin düzünü, tersini, abuğunu subuğunu okumuştur. Bunları yeterli görmediği için devam etmiş ve senin sitene gelmiştir. Senin sitende de bir göz atarak aynı şeylerin yazdığını anlayacak ve siteni terk edecektir. Bu da sana pek getirisi olmayan bir durumdur.

Bunun dışında bu yazıyı emek verip yazan ilk insanın emeğini çalmak hiç hoş değildir. Kaynak vermeden bu şekilde yaptığımızda içerik ve bilgi üreten kişilerin artık bu yaptıkları güzel işlerden vazgeçmesine sebebiyet veriyoruz. Bakıldığında bunun pek masum bir iş olmadığı aşikar. Halbuki herkes bildiği konularda özgün içerikler üretse ve birbirlerinden alıntıladıklarında kaynak olarak bloglarının linklerini yazsalar, tüm yayıncılar google gözünde çok daha yükseğe çıkar ve hitler daha da artar. Çünkü insanların bir siteye girme hakkı yok. Yani kaynak verdiğinizde sizin sitenize giren kişi aynı zamanda karşı kişinin sitesine de girebilir. Bu karşılıklı bir kazanımdır. Genelde yabancı ülkelerde olan budur.

Bir diğer etkisi de internetin bilgi çöplüğüne dönüşüyor olması. Bu yakın planda sizi etkilemese de uzak planda herkesi etkiliyor. Günümüzde bu tarz spin ve kopya içerikler yüzünden içerik kalitesi oldukça düşük. Bu da kişilerin internet kullanım konforunu düşürüyor. Kaliteli bir kullanım tecrübe edemeyen kişiler ileride kalitesiz işler yapmakta hiç çekinmiyorlar. Yani bu şekilde yaparak, ülke çapında kalitesiz bir internet yayıncılığı dönemi başlamasına olanak sağlıyoruz. Hatta bu iş insanlarımızın hayatlarına kadar yansıyor. Kalite ve sadelik medeniyet ölçüsüdür. Biz bunun uzağındayız. Halbuki köklü medeniyetimiz zariflik, incelik ve kalite ile üst düzey bir medeniyetin temsilcisi olmuşlardı. Şimdi ise yalnızca para odaklı düşünceler aklımızı sarmış durumda.

İyi çalışmalar dilerim. Galiba size patladık :)
sembolbasi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 1240
  • Beğeniler 439 / 366
  • Ticaret 36, (%100)
BCanKARA Merhaba, öncelikle bu duyarlılığınız için teşekkür ediyorum. Söylediğiniz gibi böyle yapmak bir emek hırsızlığıdır ve aynı zamanda kul hakkıdır. Ancak benim durumum şudur; bir sitem var sektör a site a. Ben yeni bir site açarak bu a sektöründe bulunan sitemdeki yazıları b siteme özgünleştirerek aktarmak istiyorum. Yada kendimden çalmak istiyorum diyelim :) Bu durumda sorun olmaz herhalde. Eğer bu aktarım için bir tavsiye verirseniz memnun olurum.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
samdilli ben yazıyı spinlemek için program kullanıyorum ama spinli hali üzerinde ki yaptığım köklü değişiklikler ile kusursuz bir makale elde ediyorum. Skype adresini özel mesaj olarak yolla istersen sana bazı önerilerde bulunayım.

Şunu da bilmenizi isterim, önceki mesajlarda arkadaşın da dediği gibi spinleyip yayınlamak hiç bir zaman doğru değildir.
Poi

kişi bu mesajı beğendi.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

Ucantereyagi Ucantereyagi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 516
  • Beğeniler 88 / 180
  • Ticaret 12, (%83)
Google spinli makaleyi her türlü anlıyor . Birçok kelime ve cümle üzerinde tarafımca denendi.

Aykut Aykut Yaşa Mustafa Kemal Paşa Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
Spinlemek hiç doğru değil. O kadar çok noktalama ve cümle hataları oluyor ki düzeltmeye kalksan bir sürü zaman. Kendin özgünleştir daha mantıklı.

• Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 1240
  • Beğeniler 439 / 366
  • Ticaret 36, (%100)
renpeli Spin sonrası anlamda bir bozukluk olmayacak şekilde +90 özgünlük yapsam bile mi ?

Aykut Aykut Yaşa Mustafa Kemal Paşa Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
samdilli O şekilde yaparsanız bir sakınca olacağını düşünmüyorum. Dediğiniz gibi birçok site aynı yöntemi kullanmakta ve bende içeriklerimin bazıları için böyle yapıyorum.
samdilli

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al