Türkiye'ye komşu/yakın ülkelerde yaşayanlara PayPal hk sorularım var

64 Mesajlar 26.865 Okunma
smmexpress

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
15 Temmuz sonrasında bu konudaki görüşüm değiştiği için editliyorum.
OzanP

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

odgonen odgonen Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek ---
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 9 / 11
  • Ticaret 11, (%91)
Ukrayna'da adınıza şirket(firma) açabiliriz.

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Bahsettiğin ilk yol gayet mantıklı. İlgili ülkenin banka kartıyla Türkiye'de para çekerken komisyon uygulanmıyorsa veya çok düşük bir rakamsa para transferi işlemine de gerek kalmayacaktır LikeSend

Uzun dönem ticari faaliyet yürütme niyetinde olduğum için bir yandan da Gürcistan'da şirket açılış işlemleri hakkında araştırma yaptım. 200 Gürcistan Larisi (yaklaşık 270 TL) sermaye ve tasik edilmesi gereken evraklar için $150 masraf ödeniyor. Çeviri, danışmanlık vs. için masraflar hakkında bilgi sahibi değilim. Ayrıca yatırımcılara tanınan haklar vatandaş haklarıyla aynı imiş, bu yalnızca ticari anlamda öyle sanırım. İleride oradan araç almak için faydası dokunabilir

Oraya hiç gitmeden işleri bitirmek zor gibi ama bağlantılarınız ne diyecek bakalım. En azından bu işleri orada koşturacak, el-ayak olacak biri olmalı

Bugün konsolosluğu aradım, Batum Ticaret Ataşeliği'ne yönlendirdi net bilgi alabilmem için. Haftaiçi en temiz bilgiyi alabilmek için orayı arayacağım

--

Ukrayna'da bu işler nasıl yürür odgonen İkamet, izin gibi prosedürler hakkında bilgi verir misiniz? Hatta biz orada olmadan banka hesabı, doğrulanabilir bir adres alabilir miyiz? Bir de biliyorsanız masraflar üç aşağı beş yukarı ne kadar olur
1fikrimvarcom Rekomedya OzanP

kişi bu mesajı beğendi.

odgonen odgonen Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek ---
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 9 / 11
  • Ticaret 11, (%91)
Ikamet için en ucuz yol Üniversite kaydı. Üniversiteniz oturum iznini çıkartıyor. Üniversite ücretleri yıllık 1200 ila 2500 dolar arası bir fiyat. Üniversite kaydolduğunuzda ikamet bilgileriniz Üniversitenizin yurt adresine göre belirleniyor. Oturum izni aldığınızda banka hesabınızı çıkartabilirsiniz. Doruk
Firma açıp başvuru yaptığınız takdirde sanal pos bile temin edebilindiği duydum. Bankayla direk irtibate geçerim Pazartesi günü tam detaylı bir bilgi sunabilirim.
Rekomedya Doruk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Gittim gördüm geri döndüm :)
Doruk RosenCruz hijjacker

kişi bu mesajı beğendi.

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Emeğine sağlık LikeSend

Dil bilme gereksinimi olmaması en büyük avantaj. Masraflar da gayet makul görünüyor. Şehir dışına taşınacak olduğum için bir süre askıya alıyorum işlerimi ama büyük ihtimal Makedonya üzerinden halledeceğim işleri

İkametgah için nereye başvurmamız gerekiyor peki, kiminle muhatap olmalıyız

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Gittim gördüm geri döndüm :)

Makedonya da 200 euro karşılığında ikametgah temin edilebiliyor ve pasaportunuz ile hesap açabiliyorsunuz. Hesap açmak için oraya gitmekten başka bir yol ne yazık ki yok. Önce pasaport ile turist olarak hesap açıyorsunuz, sonra ikametgahı satın alıyorsunuz, sonra paypal hesabınızı açabiliyorsunuz.

Şirket olayları çok daha teferruatlı, o yüzden mantıklı değil, illa şirket düşüncesi varsa Gürcistan daha iyi bir tercih. Onun dışında en ucuz yol bu bahsettiğim şekilde olabiliyor. Balkan ülkeleri arasında en uygunu da Makedonya, hiç bir dil bilmenize gerek yok çok fazla insan Türkçe konuşuyor. Yeme içme konaklama da ucuz, uçuşlar da ucuz.

Kabaca şöyle bir hesap çıkıyor :

Uçak bileti : 100 Euro ortalama ( Gidiş geliş)
2 gece konaklama : Otel 40-60 Euro , Hostel 10 euro
3 gün Yeme içme : 30 Euro
İkametgah : 200 Euro
Hesap açmak için : 50 Euro
İç ulaşımlar : 20 Euro

Yani toplam masrafınız 500 Euro gibi oluyor. Hiç bir ikinci dil bilmenize gerek yok, tüm işlemler boyunca Türkçe bilenler ile muhatap oluyorsunuz, tüm işlemler Üsküp de gerçekleşiyor.

Kosova Karadağ Arnavutluk hepsine baktım fakat bu işler için en uygunu Makedonya, hem işlerin yürütülüşü kolay hem Türkçe bölgesel diller arasında hem ucuz bir ülke hem çok fazla Türk turist gittiğinden bankalar da bu tür işlemlere alışık. Başak çözüm yolu bulamayan varsa bu konuda yardımcı olurum yönlendirebilirim.

Hocam bir şey sormak istiyorum, bunu neden yapıyorsunuz? Yani Türkiye'den müşteriler zaten PayPal kullanamıyor, dışarıya mı iş yapıyorsunuz?

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Doruk adlı üyeden alıntı

Emeğine sağlık LikeSend

Dil bilme gereksinimi olmaması en büyük avantaj. Masraflar da gayet makul görünüyor. Şehir dışına taşınacak olduğum için bir süre askıya alıyorum işlerimi ama büyük ihtimal Makedonya üzerinden halledeceğim işleri

İkametgah için nereye başvurmamız gerekiyor peki, kiminle muhatap olmalıyız

15 Temmuz sonrasında bu konudaki görüşüm değiştiği için editliyorum.

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba,
Ukrayna'yi onermiyorum. Zira dil bilmez iseniz avukatlar bile size eksik bilgi verip 50$ lik seyi 500$ lik mi gibi gosterebiliyor. Diger bir deyisle dolandiriyor.
Rekomedya OzanP

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

Hocam bir şey sormak istiyorum, bunu neden yapıyorsunuz? Yani Türkiye'den müşteriler zaten PayPal kullanamıyor, dışarıya mı iş yapıyorsunuz?

Hocam Türkiye içinde paypalın bir değeri yok, 500 bin alternatif var bankasıydı aracısıydı vs. ama yurtdışına çalışanlar eşekten düşmüşe döndü. Paypal ödemeli satış yapanlar aynı şekilde freelancerlar aynı şekilde. Yani bir çok kişinin sandığından çok daha fazla etkiledi bu olay. Amaç yurtdışı ile olan işleri devam ettirebilmek yol açmak.
brown

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al