tayfun29 adlı üyeden alıntı

onur33 Yazdıklarınızda bir mantık hatası var.Eğer sinav zorsa siz az çalışıp 2 soru yapiyorsaniz ve ben cok calisip 4 soru yapiyorsam sinav kolay olduğunda siz 4 yapsanizda cok çalışan 8 yapar.Yani sınav kolay olunca herkese kolay oluyor sadece size değil.Haliyle üniversiteye yine çok çalışıp yapanlar kayıt olacaktır çünkü puanlar direkt artacaktır.

Hocam mantık hatası yok size şöyle açıklıyım. Övünmek gibi söylemiyorum lütfen kimse yanlış anlamasın. sıralamam 32k küsür ygs 1 de. İdeallerim için bir sene kalıp, iki kat özverili çalışıp bir sene daha kaldım. (geçen seneki lys sıralamam 33k). bu sene yemin ederim ilk 10 k ya girebilecek derecede çok çalıştım türkiye geneli sınavlarda 2k civarı oluyordum (töder, özdebir). Ama ygs ye girdim günümde değildim olmadı 32k oldum. Kolay sınavın dez avantajı şudur. Bilenle bilmeyen aynı kolay soruyu okur. bilenin küçük dikkatsizliği soru kaybettirir. Seçiçi sorularda tabiki bilen yapar bilmeyen yapamaz. Ama iki sorunun da getirisi aynıdır. Böylece yığılmalar meydana geliyor işte. Ve deneme sınavlarında geçtiğim arkadaşların çoğu ilk 10k da. Arkadaşlarım için çok sevinsem de hakkımı alamamam insana koyuyor. Zor sınav her zaman iyidir, seçicidir hiç unutmayın