Ticaretler için ortak ödeme yöntemi kullanalım?

46 Mesajlar 5.102 Okunma
smmexpress

EmirhanErgul EmirhanErgul WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 24.08.2012
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad E** E**
    • Mesajlar 223
    • Beğeniler 75 / 59
    • Ticaret 5, (%100)

hsynnr adlı üyeden alıntı

Demesi saçma mı olur dediniz pardon ? Ben Ziraat kullanıyorum tlf bankacılığı 10.000 tl kadar 21 Kuruş alıyor ibanı verip gönderrmem tlf ile 1.5 dakika ziraat bankası eft 2 havale 1 tl eğer internet olursa eğer mobil uygulama ücretsiz ki bir çok banka bu şekilde çalışıyor ve siz diyorsunuz ki
    25 tl de 2-3 lira kesilsin diyorsunuz tahmini %9 ile &12 gibi bir rakam yapıar sanırım peki burada haftalık 200 tl satış yapan adam ne yapacak 200 tlye 24 tl para

O zaman sorunlar çıkar 50 tl iş yaptım ee wm aracı kesti bnm kazanç düştü o zamna şunu derim 50 + 6 tl wm aracı kesinti ücrerti benim ticaretimi etkiler onun yerine herkes eft jhavale yapsın.

Ayrıca bu forumda herkes 25 tl yapmıyor kaldı ki mobil vb bankacılıklarda 25 tl 2-3 kesinti görmedim ve siz buna çıkmış demeşsiniz gibi DEMESİ SAÇMA OLUR el insaf kardeş

Fikirde veremiyoruz artık arkadaş. Kardeşim git yap o zaman sen Havalemi EFT mi ne yapacaksan. Örnek olarak vermişim burada ben o 2-3TL'yi öyle kafanı yorup detaylı hesap yapmana gerek yok.

wmaraci
    reklam

hsynnr hsynnr SEO Hizmetleri Kullanıcı
    • Üyelik 11.11.2015
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad H** O**
    • Mesajlar 890
    • Beğeniler 350 / 216
    • Ticaret 64, (%100)
    EmirhanErgül ben yapıyorumda senin örnek geneli kapsadığı için yazdım eğer ticaret yapacaksam burada ben 1 kuruş içinde detaya inerim sadece dediğini açıkladım bu ne sinir ??? Kafamı yorup yormayacağımı sana soracak değilim sen fikir demişsin ben de düşüncemi demişim bu kadar açık durum fikir örnek dahi olsa hür düşüncemi yazmak hakkım bu kadar tepkiye gerek yok Uzatmayada İyi günler
    EmirhanErgul ilkanbalkan

kişi bu mesajı beğendi.

SEO 

ilkanbalkan ilkanbalkan Genel Yayın Yönetmeni Kullanıcı
    • Üyelik 02.01.2015
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek BT Eğitmeni - Webmaster
    • Konum Düzce
    • Ad Soyad i** B**
    • Mesajlar 1680
    • Beğeniler 435 / 562
    • Ticaret 30, (%100)
    Maliye Bakanlığı ve Vergi Dairesinin takip edemeyeceği her türlü ortak sisteme açığım. Yani server yine dışarıda olacak.

ferhatcklt ferhatcklt Denemek iyidir. Kullanıcı
    • Üyelik 26.05.2015
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Front-end Developer
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad F** Ç**
    • Mesajlar 149
    • Beğeniler 79 / 27
    • Ticaret 7, (%100)

tashift00 adlı üyeden alıntı

Bir kuruluşun Türkiye'de iş yapar olması Türk milletinine ait olduğu anlamına gelmiyor. Enpara Türk firması değil, Katarlı bir şirkete aittir.

Hocam katarlı şirkete ait olduğunu nerden duydunuz bilmiyorum fakat wikipedi de %83 hissesinin Yunanistan ulusal bankasına ait olduğu yazıyor, Finansbank'ın.
    Enpara da Finansbank'a aittir.

wmaraci
    wmaraci

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
    • Üyelik 02.01.2014
    • Yaş/Cinsiyet - /
    • Meslek
    • Mesajlar 1852
    • Beğeniler 346 / 707
    • Ticaret 5, (%100)
    Bence sanalpazar.com gibi sitelere eklenmeli. Alacak olan oradan alsın alacağını. İstediği gibi ödesin. Dolandırılmaların da önüne geçilir.

eniscan789 eniscan789 WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 07.03.2015
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Web Tasarımcı
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad E** D**
    • Mesajlar 937
    • Beğeniler 169 / 149
    • Ticaret 19, (%100)
    Aslında güzel fikir ama hangi sistem kullanılabilir onu bilemiyorum :)

Ek Olarak:

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Bence sanalpazar.com gibi sitelere eklenmeli. Alacak olan oradan alsın alacağını. İstediği gibi ödesin. Dolandırılmaların da önüne geçilir.

Hocam Alım-satım yaparken ticaret puanlarına bakılırsa bir sorun olmaz bence :)

VNG VNG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 04.09.2015
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Bilisim Hizmetleri
    • Konum Kilis
    • Ad Soyad A** M**
    • Mesajlar 331
    • Beğeniler 27 / 35
    • Ticaret 8, (%75)

Ozi adlı üyeden alıntı

Belli seçenekler dışında zaten pek bir alternatifimiz yoktur. Paypal durumları şuan karışık geri gelebilir diyorlar gelemez diyorlar. Diğer yandan yabancı kullanım BitCoin yerli kullanım ise enpara alternatif olabilir.

enpara hesabı paypal gibi mi? banka hesabın olmasa bile para içinde birikiyor mu? aylık veya yıllık kesinti yapıyormu

KralFx KralFx WM Aracı E-Mail Onaysız
    • Üyelik 02.01.2016
    • Yaş/Cinsiyet 36 / E
    • Meslek tasarımcı
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad M** Y**
    • Mesajlar 2408
    • Beğeniler 815 / 525
    • Ticaret 105, (%100)
    enpara varken başka bir platform aramaya gerek yok diye dusunuyorum. Havale - eft ücretsiz. Finanspara atm lerınden para cekebılıyosun. Diğer atm lerden de ayda 1 kez olmak kaydı ile para çekimi yapmak ücretsiz. Yaklaşık 4 ay falan oldu sırf havale eft ye odemedıgım ucretten oturu 300 liraya yakın kardayım. Herkese de öneririm.

Ek Olarak: Ayrıca Finansbank merak edenler için geçtiğimiz sene Katarlılara satıldı. Hatta hbaerin duyulması ile birlikte tavan tavan gitmişti hisseleri.

Ozi Ozi . Kullanıcı
    • Üyelik 10.12.2012
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Devoloper
    • Konum Almanya
    • Ad Soyad H** K**
    • Mesajlar 3052
    • Beğeniler 1 / 941
    • Ticaret 50, (%100)

VNG adlı üyeden alıntı

enpara hesabı paypal gibi mi? banka hesabın olmasa bile para içinde birikiyor mu? aylık veya yıllık kesinti yapıyormu

EnPara hem paypal gibi hem değil. işlem ücretleri yoktur. ( paypal gibi ), banka kartıdır ( paypal gibi değil ) Enpara bir hesap değildir bir kart'tır. bu kart'ında bir internet şubesi vardır bu kartın bankası yoktur. Yani hiç bir işlemi banka ile olmaz telefonla alırsınız telefonla kapatırsınız telefonla çalındı dersiniz. 23 maddelik bir sözleşmesi var okumanızı tavsiye ederim hiç bir bankanınkinin bu kadar kısa olduğunu görmemiştim onu imzalıyorsunuz. Tek tuşla direk istediğiniz enpara müşterisine anında transfer yapabilirsiniz.
    enyacan VNG

kişi bu mesajı beğendi.

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
    • Üyelik 28.03.2016
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Sağlıkçı Webmaster
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad M** S**
    • Mesajlar 1027
    • Beğeniler 372 / 319
    • Ticaret 15, (%100)

sospas adlı üyeden alıntı

En sonunda gidip bir domain açıcam. Banka gibi herkes kredi yatırsın, diğer kişilerede gönderebilsin :D ama sadece türkiye için geçerli olabilir :D :D bi nevi aracılık :p :p

Keşke o kadar kolay olsa :rolleyes:

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al