wmaraci reklam
lidertakipci

El Sanatları Ve Hobi Sitesi |Yorumlarınızı Alabilirmiyim

3 Mesajlar 538 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bilalguler5 bilalguler5 Emeksiz Ekmek Yok Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Makina Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 4 / 60
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar
Wmaraci forumundaki ilk konum. 6 aydır takip ediyorum burayı kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Çok şey öğrendim buradan.

Neyse sadede geleyim. Eşimle bayanlara yönelik hobi işleri örgü konuları, kurdele nakışı, kendin yap, nasıl yapılır tarzında konuları içeren geniş kapsamlı bir site kurdum. 6-7 aydır site faal ve gittikçe büyüyor. Her gün düzenli olarak konu ekliyoruz. Eşim sayesinde bayanların düşünme şeklini yakalayabiliyoruz. Bende teknik işleri öğrenip faaliyete geçiriyorum.

Sitemiz www.elsanatlarivehobi.com

Hobi, örgü kurdele nakışı, ve çeşitli el işleri alanına meraklı bayanlar ve bunlarla para kazanmak isteyen bayanlar için hem eğitici konular hemde bol bol model örnek paylaşıyoruz. Bu alanda bir kaynak arşiv sitesi oluşturmayı hedefliyoruz.

Sitedeki bütün yazılar orjinaldir. Kopya veya değiştirilmiş hiç bir yazı yoktur. Bir arkadaşım benden daha önceden uğraşıyordu site işleri ile. Onun yol göstermesi ile. Site işine yeni başlayanların düştüğü bir çok hataya düşmeden ilerledim.

Bunun haricinde şunu söylemekte istiyorum. İğne oyası ve örgü gibi el işleri yapan bunları satmaya çalışan bir çok bayan var kendi facebook sayfalarında satmaya çalışıyorlar. Hem bu kişilere faydamız olsun hemde bize içerik konu olsun amacı ile üyelik sistemi kurup bayanlar satmak istedikleri ürünleri eklesinler ürünlerini el işlerini tanıtıp satabilsinler istedik. Ama henüz başaramadık. Bunu başarabilen çok az yer var sanırım. Bu bayanların bir çoğu ev hanımı ve yazı yazamıyorlar beceremiyorlar. Belki ileride site çok daha iyi yerlere gelirse azda olsa oturur bu sistem.

Diyeceklerim bu kadar. Fikirlerinizi bekliyorum. Lütfen yapıcı eleştirlerde bulunun. Size göre malum olan bilinen bir şey benim için yeni bir bilgi olabilir. Belki bilmiyorumdur. Burada hem öğrenmek hemde fikirlerinizi almak için yazıyorum. Bu arada ilk defa sitemin tanıtımını yapıyorum bir yerde. Belki geç kaldım daha erken yapmalıydım ama nasip bugüne imiş.

Ek Olarak: 61 kişi bakmış ama kimse yorum yapmamış.

wmaraci
reklam

erdemm98 erdemm98 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 104 / 66
  • Ticaret 1, (%100)
Siteniz hayirli olsun. Bayanlara yönelik projelerde bayanları isin icine katmak oldukca zor bunda size hak veriyorun. Benimde sitemde bayan bolumune bayan uye cekmek icin ayni sorunlari yadiyorum. Cevremdeki bayanlar destek olmak istiyor ama siteye nasil giris yapilir. Nasil yorum yazilir. Nasil resim eklenir hicbirini yapamiyorlar.
Kendimi su sejilde motive etmeye calisiyorum. Zamaninda facebooka herkese yabanciydi. Ama simdi 70 yasindaki nineler bile girip birseyler paylasabiliyorlar. Sizde bu sekilde kendinizi rahatlwtin ve eget yaptiginiz ise inaniyorsaniz aynen devam edin.

bilalguler5 bilalguler5 Emeksiz Ekmek Yok Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Makina Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 4 / 60
  • Ticaret 3, (%100)
Yorumunuz için teşekkürler. Evet hanımlar site işletmedikleri için bir şeyi pazarlama insanlar tanıtma yolunu çok bilmiyorlar. Bir resim paylaşıyorlar siparişi alınır yazıyorlar. Bunun kendi küçük facebook sayfalarında da yapıyorlar. Sitede paylaştığımız konulara da bir çok sipariş geliyor ama bu seferde biz kendimiz sipariş almıyoruz. Keşke olsa da sipariş vermek isteyenlerle bu işi yapanları birleştirebilsek diyorum ama zor. Çoğu cep telefonunda girip paylaşım yapıyor. Özel video hazırladım ekran kaydı yaptım nasıl üye olunur nasıl ürün eklenir nasıl facebook sayfanızı tanıtabilirsiniz gibi. ama olmadı. Tabi sitenin biraz daha oturması duyulması lazım.

Ek Olarak:

erdemm98 adlı üyeden alıntı

Siteniz hayirli olsun. Bayanlara yönelik projelerde bayanları isin icine katmak oldukca zor bunda size hak veriyorun. Benimde sitemde bayan bolumune bayan uye cekmek icin ayni sorunlari yadiyorum. Cevremdeki bayanlar destek olmak istiyor ama siteye nasil giris yapilir. Nasil yorum yazilir. Nasil resim eklenir hicbirini yapamiyorlar.
Kendimi su sejilde motive etmeye calisiyorum. Zamaninda facebooka herkese yabanciydi. Ama simdi 70 yasindaki nineler bile girip birseyler paylasabiliyorlar. Sizde bu sekilde kendinizi rahatlwtin ve eget yaptiginiz ise inaniyorsaniz aynen devam edin.

Çok teşekkür ederim. Yorumunuz için. zaten aynen devam ediyoruz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al