Yeninesil44 kardeşim tarayıcı değiştiğinde cookielerin silindiğini biliyorum :) Sorumu iyi okumadığınızı düşünüyorum facede cookileri silmekten bahsetmedim değişmesinden bahsettim. Mozilla cookie manageri indirip, hesap çalma işleminde biraz tecrube kazanırsanız actığım konuda neyden bahsettiğimi anlayabilirsiniz. Şuan konuya biraz uzak kaldınız kusura bakmayın :)

ismail03 tarayıcı olayının internet cafede işe yaramayacağını düşünüyorum ki sorduğum soruda "Mesela kullanıcının tarayıcısını alırız aynı tarayıcı değilse cookie değiştiğini anlarız gibi ama buda yetersiz." diye not düştüm bunun çevresinde dönmeyelim :)
şimdi gelelim üye dogrulama koduna ben şöyle düşündüm :
1-) Kullanıcı başarılı şekilde giriş yapar veya kayıt olur.
2-) kullanıcı adı ve rastgele harflerle şifrelenmiş (artık burası hayal gücüne kalmış) bir oturum anahtarı yapılır.
3-) bu oturum anahtarı veritabanına kayıt edilir.
4-) ziyaretci siteye girdiğinde Cookie dan alınan kullanıcı adı ve oturum anahtarı veritabanından kontrol edilir. Kullanıcı varsa bu oturum anahtarı silip yenisi oluşturulur ve veritabanına kayıt edilir.
Böyle düşündüm yalnız buda tırt cünki bu çerezler çalındığında elde patlıyor. Yada ben bir yerde yanlış yapıyorum veya bilmediğim birşey var

Başka birşey gözden kaçan ama ne bilen bir arkadaş yok muuuu? :)