wmaraci reklam
lidertakipci

PTTCELL l Avea 'da Çok büyük açık buldum

8 Mesajlar 1.890 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

VNG VNG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilisim Hizmetleri
  • Konum Kilis
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 27 / 35
  • Ticaret 8, (%75)
Arkadaşlar pttcell kullanıcısıyım. Pttcell sınırsız 1gb paketini kullanmaktayım. 1 gb den sonra hız 15kb/sn düşmekte. Bugun çok büyük açık buldum. Ama açığı nasıl değerlendirebiliriz bilmiyorum. Ama deneye deneye bulacam inşAllah. Size bir sorum olacak.

Speed Test sitesi Mesela hangi siteden pingi atıyor. Hangi dosyayı arka plandan indirerek internet hızımızı ölçüyor.
hangi mantıkla hangi aşamalardan geçerek hızımızı ölçmekte. Bunu öğrensem yeterli. :D

wmaraci
reklam

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Açık nedir hocam tam anlayamadım açığı :D

Gerilim Gerilim www.giyse.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1919
  • Beğeniler 496 / 496
  • Ticaret 20, (%100)
Anladığım kadarıyla hızın düşmedi aynen devam etti. Sınırsız kullanıyorsun yani :) Zamanında *****'te de MTU ayarını değiştirip adil kullanımı aşardık..

Giyse.com - Giyim Moda, Ayakkabı, Çanta ve Aksesuar Online Alışveriş

• Üyelik 04.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Kilis
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 27 / 35
  • Ticaret 8, (%75)

melankolia adlı üyeden alıntı

Açık nedir hocam tam anlayamadım açığı :D

uzun iş :D Speed test in çalışma sistemi öğrensem yeterli. Deneye deneye bulacam :D

Ek Olarak:

Gerilim adlı üyeden alıntı

Anladığım kadarıyla hızın düşmedi aynen devam etti. Sınırsız kullanıyorsun yani :) Zamanında *****'te de MTU ayarını değiştirip adil kullanımı aşardık..

Pttcell sınırsız 1gb paketini kullanmaktayım. 1 gb den sonra hız 15kb/sn düşmekte. Bugun çok büyük açık buldum. Ama açığı nasıl değerlendirebiliriz bilmiyorum. Speed test'te internet hızını ölçtüğümde 15kb ile indiren şey ölçme sonucu 600 kb 800 kb arası ölçtü. Speed test te kullanılan sistem pttcell aveada bir açık

wmaraci
wmaraci

swarthy90 swarthy90 www.espor24.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E Ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 20 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
benim anladığım 1gb bitti hızı düştü hızının n kadar olduğunu öğrenmek için speed test yaptı hız değerini alınca da acık bulduğunu düşündü bulduğun acık değil hızın yavaşladığı için bu kadar işlemi yapmana yetiyor.

Avea bu konuda zayıf daha önce benimde başıma geldi eski n85 telefonumu bilgisayara bağlayım 1 ay internete girmişliğim var 25 kuruşa :D
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Kilis
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 27 / 35
  • Ticaret 8, (%75)

swarthy90 adlı üyeden alıntı

benim anladığım 1gb bitti hızı düştü hızının n kadar olduğunu öğrenmek için speed test yaptı hız değerini alınca da acık bulduğunu düşündü bulduğun acık değil hızın yavaşladığı için bu kadar işlemi yapmana yetiyor.

Avea bu konuda zayıf daha önce benimde başıma geldi eski n85 telefonumu bilgisayara bağlayım 1 ay internete girmişliğim var 25 kuruşa :D

Pttcell sınırsız 1gb paketini kullanmaktayım. 1 gb den sonra hız 15kb/sn düşmekte. Bugun çok büyük açık buldum. Ama açığı nasıl değerlendirebiliriz bilmiyorum. Speed test'te internet hızını ölçtüğümde 15kb ile indiren şey ölçme sonucu 600 kb 800 kb arası ölçtü. Speed test te kullanılan sistem pttcell aveada bir açık.

Normalde 15kb olarak ölçmesi lazım

swarthy90 swarthy90 www.espor24.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E Ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 20 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
şansa bu gün faturayı ödemedim hattım kapalı ve avea kullanıyorum. denedim yazıyı okuyunca şimdi

0.07 Mbps hız aldım söylediğiniz bu düzeyde bi hız ise normal bişey hattım kapalı ben bile aldım :)

• Üyelik 04.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Kilis
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 27 / 35
  • Ticaret 8, (%75)

swarthy90 adlı üyeden alıntı

şansa bu gün faturayı ödemedim hattım kapalı ve avea kullanıyorum. denedim yazıyı okuyunca şimdi

0.07 Mbps hız aldım söylediğiniz bu düzeyde bi hız ise normal bişey hattım kapalı ben bile aldım :)

bence bu normal değil. Ping bile normal :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al