wmaraci reklam

Themeforestte temalar neden pahalı diye sormayın

25 Mesajlar 4.404 Okunma
smmexpress

sovetski sovetski ♛ PHP ♛ Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)

mühendis adlı üyeden alıntı

Bu emin ol tüm ticarette böyle oluyor. Bir de şöyle düşün. Eminimki onlarda şunu düşünüyordur. kurulduğumuzdan beri milyonlarca dolar reklam bütçesi harcayan ben, parayı kazanan onlar olacak öyle mi :)

Bence siz kazanacağınıza bakın derim :)

Eğer proje yapıyorlar ise reklam bütçeleri kendilerine bakar, sırf onlar reklam yapacak diye bizden komisyon alınır mı ? Sizde böyle düşünün, satıcıdan değil alıcıdan komisyon alıyorlar, sevinirmisiniz ? "Ay adamlar reklam yapacak yazık ya komisyon dediğin nedir ki" söyleyeceğinizi zannetmem. 100 dolarlık bir temayı beğenip komisyonla 160 dolara alacak akıllı insanlar mı )

wmaraci
reklam

kolcu kolcu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 30 / 146
  • Ticaret 21, (%100)
üreten değil, pazarlamacı kazanır. piyasa böyle.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

muhendiss muhendiss tavsiyelazim.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)
Zaten bu koisyonu benden alıyorlar. Sizin koyacağınız tema orada 60 Dolar'dan satılacak. Ama gerçek ederi atıyorum 100TL. Orada ben 180TL ödeyeceğim. Siz de daha fazla satış yaparak karınıza bakacaksınız :)

Sonuçta orası bir firma komisyon almayıp amme hizmetti yapamaz :)
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

sovetski sovetski ♛ PHP ♛ Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)
Valla piyasa ne olursa olsun, firma olsun şirket olsun ama bu kadar olmaz. Bana düşmez elbette benden daha iyi yazılımcıların temaları var orada onlardan akıllıyım diyemem ama onların kazandıklarını ve s. görünce "biz niye yaşıyoruz o zaman" söylüyorum kendime ..

wmaraci
wmaraci

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Dediğiniz gibi başlangıçta 60% gibi bir komisyon alıyor ancak satış satınız arttıkça bu oran satış sayısına göre 50% , 40%, 30% gibi düşerek devam ediyor, yani bir ürününüz sistemde tutarda iyi bir satış oranı yakalarsa aldıkları komisyonu düşürüyorlar, diğer yandan tema fiyatlarını da onlar belirliyor diye biliyorum. Sistemin bu kadar komisyon alması haklı, şuan da zaten tekel durumda, siz oraya temanızı eklediğiniz de daha ilk günden binlerce kişi temanızı görecek ancak başka bir site üzerinden bu işlemi yapmanız mümkün değil, diğer yandan sistem müşterileri de koruduğu için (örneğin ben birinden tema aldım ve aldığım kişinin verdiği destekten memnun kalmadığım zaman paramı bana iade ediyorlar) bir havuz oluşturuyor. Fiyatları da kendileri belirledikleri için, içerisine komisyon alacaklarını da hesaplayıp bir fiyat oluşturuyorlar. Sadece tema konusunda değil, tüm envato şirketine bağlı sitelerde bu durum işliyor ne yazık ki, fakat bu kadar gösterim ve satış imkanı sunması ile komisyonu hakkettiklerini düşünüyorum. Diğer yandan şöyle düşününce ülkemizde 50 lira üstüne pek tema satışı kolay değil, ama oradan en kötü komisyon oranında bile bu fiyatın üstünde gelir elde ediyorsunuz ve müşteri pazarınız global olmuş oluyor.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam ilk önce temanızı bi onaylatmayı başarın da ondan sonra konuşmak daha mantıklı olur. Onaylandıktan sonra satıp satmamak sizin elinizde. Onaylatmak zaten inanılmaz zor.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

MehmetAk12 MehmetAk12 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Webmaster, Web Design
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 6 / 12
  • Ticaret 1, (%100)
İşte burdan bir proje çıkar, yerli bir proje yapalım o zaman acaba düşünen olmadimi hiç, yada düşünüp tutturamayan

BCanKARA BCanKARA Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum -
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 168 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
Zaten themeforest her isteyenin değil kendi istediklerinin temalarını satıyor. :) O yüzden dert etmeyin. Dert ediyorsanız eğer muhtemelen onay koşullarının ilk 3-5 maddesinden sonra küfredip vazgeçeceksiniz demektir.

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)

MehmetAk12 adlı üyeden alıntı

İşte burdan bir proje çıkar, yerli bir proje yapalım o zaman acaba düşünen olmadimi hiç, yada düşünüp tutturamayan

Hocam ben benzer, komisyonsuz bir proje hazırlıyorum ama ne zamana biter belli değil, iki yıldır aklımda tasarlıyor duruyorum :)

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)
https://www.temapazari.com/ buyrun türk yapımı halis mulis themeforest

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al