Dediğiniz gibi başlangıçta 60% gibi bir komisyon alıyor ancak satış satınız arttıkça bu oran satış sayısına göre 50% , 40%, 30% gibi düşerek devam ediyor, yani bir ürününüz sistemde tutarda iyi bir satış oranı yakalarsa aldıkları komisyonu düşürüyorlar, diğer yandan tema fiyatlarını da onlar belirliyor diye biliyorum. Sistemin bu kadar komisyon alması haklı, şuan da zaten tekel durumda, siz oraya temanızı eklediğiniz de daha ilk günden binlerce kişi temanızı görecek ancak başka bir site üzerinden bu işlemi yapmanız mümkün değil, diğer yandan sistem müşterileri de koruduğu için (örneğin ben birinden tema aldım ve aldığım kişinin verdiği destekten memnun kalmadığım zaman paramı bana iade ediyorlar) bir havuz oluşturuyor. Fiyatları da kendileri belirledikleri için, içerisine komisyon alacaklarını da hesaplayıp bir fiyat oluşturuyorlar. Sadece tema konusunda değil, tüm envato şirketine bağlı sitelerde bu durum işliyor ne yazık ki, fakat bu kadar gösterim ve satış imkanı sunması ile komisyonu hakkettiklerini düşünüyorum. Diğer yandan şöyle düşününce ülkemizde 50 lira üstüne pek tema satışı kolay değil, ama oradan en kötü komisyon oranında bile bu fiyatın üstünde gelir elde ediyorsunuz ve müşteri pazarınız global olmuş oluyor.