Berkay adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar olaya birazcık daha empati kurarak bakın.

Hiç beklemediğinizi birisi sizi yolda yürürken öldürürcesine dövdüğünü düşünün.Siz o günü seneye kutlarmıydınız ? Bir sene sonra lan geçen sene bu adam beni burda çok temiz dövmüştü hiç aklımdan çıkmıyordu dermisiniz , demezsiniz.Google'ın bunu kutlamaması normal birşey.

tamamen katılıyorum ama bazı farklılıklar var biz yolda yürürken onlar bizi dövmek istemişti ha dayak yiyen onlar oldu ama kurguda yanlışlık var

ErenKeskin adlı üyeden alıntı

Ben bir Türk olarak kendi halkımıda kınıyorum..18 Mart Çanakkale savaşında şehit düşenleri anma günü diye biliniyor ancak işin ayrıntısı öyle değil..18 Mart Çanakkale Deniz Şavaşlarının bitişi..Asıl şehitleri kara savaşından sonra verdik ve kara savaşlarının başlangıç günüde 25 Mayıs (yanlış hatırlamıyorsam)..Ama 25 mayıs'ı aranızda kaçınız biliyor? Kimse bilmiyor ve direk 18 Mart'ı kutluyor..Bu da benim içimi birazcık burkuyor..Deniz savaşları önemli değil mi tabiki önemli ancak herkes şehitleri anma olarak kutluyor asıl sorun burda.Asıl şehitler 25 Mayıs'da verildi.

700 yıldır şehit veriyoruz ha 18 mart ha 25 mayıs önemli olan onları unutmamak unutturmamak