wmaraci reklam
lidertakipci

Cpanel I/O Usage Dolu Gözüküyor Yardım

6 Mesajlar 2.577 Okunma
wmaraci reklam

hmzkvk58 hmzkvk58 thekavak.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 544
  • Beğeniler 146 / 77
  • Ticaret 23, (%96)
Merhabalar,

Cpanele girdiğim zaman I/O Usage kısmının full dolu olduğunu görüyorum. Haliyle de sitede yavaşlamalar meydana geliyor.

Veri tabanını optimize etmeyi düşündüm ama veri tabanı yedeğim 10mb sizce böyle birşeye gerek var mı ?

Cache eklentisi kullanıyorum, bu sorunu nasıl çözebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

wmaraci
reklam

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
Cloudlinux'un size ayırmış olduğu kaynaklarda sorun yaşamaktasınız.I/O ise İnput/Output yani Girenler ve Çıkanlar.Buda demek oluyor ki diske veri yazma ve okumada çok fazla işlem yapılıyor.Özelden dönüş yaparsanız kontrol edebilirim. hmzkvk58

ekomer ekomer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 69 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
https://www.quora.com/I-am-using-shared-hosting-and-my-I-O-usage-is-full-after-every-minute-What-is-this-I-O-usage-in-cPanel-How-can-I-reduce-it

Ana sorun veritabanı yerine, admin paneline giriş denemeleri olabilir. Hiç bir eklenti kullanıyor musunuz bu girişleri önleyebilmek için?

bluecity bluecity WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web kazanç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 965
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Aynı sorun bendede var optimizasyon yapa yapa 6mb/s den 3mb/s ye düşürdüm ama 1 site için 3mb/s bile çok fazla sitede hiçbir ziyaretçi olmasada aynı sorun mevcut.

Ctrl+C
wmaraci
wmaraci

hmzkvk58 hmzkvk58 thekavak.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 544
  • Beğeniler 146 / 77
  • Ticaret 23, (%96)

ekomer adlı üyeden alıntı

https://www.quora.com/I-am-using-shared-hosting-and-my-I-O-usage-is-full-after-every-minute-What-is-this-I-O-usage-in-cPanel-How-can-I-reduce-it

Ana sorun veritabanı yerine, admin paneline giriş denemeleri olabilir. Hiç bir eklenti kullanıyor musunuz bu girişleri önleyebilmek için?

Hayir hocam kullanmıyorum, belli başlı eklentiler mevcut daha fazla yüklemek den kaciniyorum

ekomer ekomer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 69 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
hmzkvk58 Admin paneline deneme yanılma yöntemi ile giriş yapan yazılımlar bulunmaktadır. Bu yazılımlar çok sık istek gönderdikleri için ı/o kullanımını arttırır. Bu saldırılara brute force saldırılarını denilmektedir.

brute force saldırılarını engelleyen eklentiler kurmanızı öneririm. Eğer sorununuz bundan kaynaklanmıyorsa, ı/o kullanımı değişmezse, eklentiyi kaldırabilirsiniz. Ancak ek bir güvenlik katmanı olduğu için bence kurulu kalması önemli.

Birde temanızı görmek isterim, site adresi alabilir miyim? Temayı optimize ederek gereksiz php sorgularından kurtulabilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al