Değerli site sahipleri veya site açmaya niyetli kardeşlerimiz ucuztemalar.com sitesi sizlere bu konuda bir kaç fikir ve önerilerde bulunacak umarım işinize yarar ve faydalı oluruz teşekkürler.

Arkadaşlar öncelikle birşeyleri açıklamak isterim musadenizle.
Bir site açıyorsunuz ve açtığınız sitenin ismi webmaster. co m veya buna benzer lakin sizin webmaster ile uzaktan yakından bir bağlantınız yok bağlantınız derken anladığınız falan yok ama siz böyle bir site açtınız ziyaretçi gelmiyor ve moraliniz bozuluyor kardeşim bence o siteyi kapat veya alan adını sat bildiğin ve anladığın bir kategoriye yönel mesela ben temalardan anlıyorum kendime ucuztemalar.com sitesi açtım memnunum çünkü insanlara yardım ediyorum ve ziyaretçilerim gün geçtikçe artıyor !

Bir webmaster sitesi açtım hit gelmiyor neden ?
Gerekli paylaşımları yapıyor musun ?
Bir webmaster kadar bilgin var mı ?
Bir webmaster değilsin peki webmaster ekibin var mı ?
Siten için seo yapıyor musun demiyorum seo olayı çok farklı şimdi size seo desem backlink alır hit programları kullanır hem sitenin hem kendi başını yakarsın o yüzden seo şimdilik uzak kalsın veya güvenilir bu işlerde kendini kanıtlamış kişilerle iletişime geçiniz .

Yukarıda saydıklarım ve örnek olarak verdiğim webmaster sitesi sizin sitenizin kategorisi oluyor yani bilmediğiniz bir kategori üzerinden yürüyorsanız sitenize ziyaretçi gelmeyebilir.

Bir siteye neden ziyaretçi gelmez ?
Siteniz yeni olabilir ve siteniz otursun diye sizde oturun anlamına gelmez zaman buldukça paylaşımlar yapınız
e-ticaret siteniz varsa ürün ekleyin bloglar yazın bir e-ticaret sitesi için ne gibi blog yazabilirim derseniz sitenizi anlatan bir kaç blog ve güvenli alışveriş hakkında bir kaç blog ve bunları sosyal medya ile paylaşınız.

Siteme nasıl ziyaretçi çekerim ?
Sitenize ziyaretçi çekmek istiyorsanız günde en az en iyi 3 paylaşım yapınız zamanınız varsa 10 tane yapınız
Fazlasından zarar gelmez ne kadar çok haraket orada google vardır nerede google varsa orada ziyaretçi vardır biliyoruz ki google=ziyaretçi bu demek oluyor ki google'ı sevmemiz gerekiyor ve google'da bizi sevmesi gerekiyor nerede sevgi varsa orada mutluluk huzur vardır !

Google bizi nasıl sever ki ? Yeni açılan bir site nasıl ziyaretçi çeker ?
Çok zor değil öncelikle sitenizin görünen yerleri temiz mi ? yani evinizin kapısının önü temizlenmiş mi ?
Peki misafir gelecek olsa evinizi toparlamaz mısınız ? ev sahibi kimse o yapar işleri o zaman iş bize düşüyor hadi başlayalım
1- Siteniz doğru kodlanmış olması gerekiyor.
2- Gizli reklamlar olmaması gerekiyor
3- Yönleri doğru tarif etmeniz gerekiyor işaret tabelalarınız olmalı (Kategorileriniz doğru olmalı )
4- Mobil tasarım olmalı artık google'ın başlı kurallarından biri şiddetle responsive tasarımı öneririm.
5- Hit (Ziyaretçi) programları vb saçma programlar kullanmamanız gerekir(sonuçları sitenize ve cebinize zarar olucaktır)
6- Gerekli güvenlik önlemleri sizin için ve ziyaretçileriniz için
7-İletişim bilgileriniz ve gizlilik sözleşmesi
8- Sitenizin hızı ziyaretçileri bezdirmeyecek olmalı genellikle böyle durumlar için (cache siteminiz aktif olsun)

Aklıma gelen ve size yardımcı olmak için aklıma gelen herşeyi yazdım umarım faydalı olucaktır.
Bu arada türkiye 3 -0 mağlup dualarınızı bekliyoruz .
http://www.ucuztemalar.com/konu/google-bizi-nasil-sever.141/