wmaraci reklam
lidertakipci

Google Ciddi Anlamda Başarısızdır

18 Mesajlar 2.477 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

TurkaWeb TurkaWeb Bilmediğim Birşey Söyle Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ticaret Erbabı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** C**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 3 / 48
  • Ticaret 7, (%100)
başka kapımı var googleden ?
seomarkam Sercecik

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Sercecik Sercecik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 27 / 45
  • Ticaret 2, (%100)
Bence kimse kendini kandırmasın. Google çok başarılı değildir. eğer bir site çok kalite yazmadığı halde hep üstlerde çıkıyorsa backlink sayısına bakmanız yeterli. ben iyi hit aldığım halde diyorum bunu sadece gözle görülen net bir gerçek bu. aynı zamanda dofollow google ın kendi geliştirdiği etiket iken yine linkler için dofollow etiketi kullanmayın pagerankınız diğer siteye aktarılmasın diyor. iyide sen yapmadın mı zaten bu etiketleri? google dofollow linklerin kasıtlımı kasıtsız mı oldugunu anlayamadığı için atar gider yapıyor. https://support.google.com/webmasters/answer/66356?hl=tr üstelik adsense reklamı varken dofollow link kullanırsak ban yiyebiliriz çünkü yasakmış halbuki etiket zaten google ın kendi etiketi. Google bu yazıyı sadece seo ile ilgilenenlerin okuyacağını düşünüp ona göre yazmış belliki biliyor adamını. Zaten bu kavramları bilmeyen burada olmaz burada olan ise bu kavramları kesin olarak yapay şekilde kullanmak isteyecektir mantığıyla yazmışlar. Yani google çokta başarılı değil yetersizliğide çok.

Kısaca; yüksek hit alıp almamanız faktöründeki "şans/google hatası" oranı en az %15 dir. İlginç bir şekilde forumdaki imzaları yanlış buluyor google ve forumda seocuyum diyenlerin hepsi imzasında seo kelimesine kendi sitesine link veriyor çünkü çoğu google ı okumuyor. Google ın burada yapmak istediği şey şu; linkler yükseltir ama bunu yapay ve kasıtlı yapanlar risktedir banlanırsa ağlamasın. foruma koyacağınız imza sizi yükseltir ama koymayın çünkü yapay ve kasıtlıdır + spam yiyebilirsiniz diyor.
KadirHames YORci

kişi bu mesajı beğendi.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
@[Serçecik](userid:64881)

"foruma koyacağınız imza sizi yükseltir ama koymayın çünkü yapay ve kasıtlıdır + spam yiyebilirsiniz diyor."

Hocam başka nasıl koyabilirler ki linkler? Yani yapay ve kasıtlıdır diyorsunuz ama yapay olmayan ve kasıtlı olmayanır nasıldır ki? Mesela ben sizin sitenizin linkini aldım bu forumda imzamda paylaştım kötü mü bu yani? Anlamadım bu kısmı tam.

BiELOF o örnek dediğiniz link yapısı nedir özel değilde burada yazar mısınız? Merak ettim site.com/icerik-ismi bu şekilde mi diyorsunuz?

Sercecik Sercecik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 27 / 45
  • Ticaret 2, (%100)
UNKEF işte diyorum ya google linklerin kasıtlı olup olmadığını anlayamadığı için atar yapıyor.
KadirHames

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

YORci YORci yorci.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Arkaplan Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad I** Y**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 88 / 127
  • Ticaret 21, (%100)

Serçecik adlı üyeden alıntı

UNKEF işte diyorum ya google linklerin kasıtlı olup olmadığını anlayamadığı için atar yapıyor.

Aslında google'ın bunu anlayabileceği algoritmaları mevcut. Çok uzun yazmak istemiyorum ama örnek olarak adsense'de bu takibi yapıyor, eğer kendi reklamına çok fazla tıklarsan seni otomatik banlıyor, algoritmanın mantığı google'da oturum açan bilgisayarın zincirleme takibini yapıyor, girdiğin sitelerden tıkladığın reklamlara, arama sorgularına kadar, eğer yapmaması gereken bir şeyi yaptıysa otomatik ban atıyor. Aynı algoritma google ile herhangi bir ilişiği olan tüm sitelerde yapılabilir, mesela wmaracı'da analytics hizmeti yüklüyse (ki yüklü analytics.js) senin hangi siteye ne kadar süreyle girdiğini, tuş takibine kadar yapıyor.

pose1233 pose1233 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 351 / 594
  • Ticaret 5, (%100)
o zaman acın google gibi site sizden yapalım aramalarımızı
ne kadar kolay ya karalamak

Kadınlar müthiştir, uzaktan bakınca.

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Google'da parayı veren düdüğü çalıyor bu gerçeğe kimse inkâr edemez.

pc332 pc332 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılımcı, Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 89 / 85
  • Ticaret 6, (%100)
Evet, zaten bu başarısızlığının farkında ve buna uygun iyileştirme çalışmalarına devam ediyor. Eskilik oldukça önemli bir kriter, backlinkte öyle ancak sektörün içindeyseniz farkedeceğiniz üzere backlink'in önemi giderek düşüyor. Gerçek anlamda aldığınız linklerin etkisi eskisi gibi öyle çok olmuyor artık. Bunu birkaç site açarak sırf bu iş için test ettim ve gördüğüm kadarıyla google artık "ben ne isterim" demek yerine "kullanıcı ne ister" politikası izliyor. ON PAGE SEO şuan OFF PAGE SEO'dan daha önemli diye düşünüyorum ve yaptığım denemelerde de bunu gördüm.
Hatta şu anda da bir güncelleme olacağı fikrindeyim, bazı sitelerimde indexlenmeme sorunu var ve google gibi getir araçları da işe yaramıyor. Yorumum çok uzayacak ancak şunları söyleyerek yorumumu noktalamak istiyorum. "Content is King" fakat 500 kelime özgün makale yazan her adam "ben niye yükselemiyorum al bak tüm kriterlere uydum" diye ağlamasın, düşünsün. Kullanıcının sitenize ne arayıp geldiği ve aradığı şeyi bulup bulmadığı ve sitenizden çıkarken ki hareketine kadar herşey önem teşkil ediyor artık. Örneğin ziyaretçi sitenizden aradığı şeyi bulduktan sonra hemen çıktı mı yoksa farklı diğer yazılarınızla sitenizdeki oturumunu devam mı ettirdi? Ya da her webmaster'in düşlediği gibi ve olması gereken reklama tıklayıp sitenizden mi ayrıldı ? Tam olarak gelecek neyi gösterir bilemeyiz ancak birkaç yıl içinde algoritmada köklü değişiklikler yaşanacağını kestirebiliyorum.
3525 benibenimlebirak Sercecik

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al