Tübitak Beğenmedi ama Onlar Dünya Şampiyonu Oldu

22 Mesajlar 4.027 Okunma
smmexpress

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)

ogzhnbaygul adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar bu haber tamamen yalan bayağı bir araştırdım bu ikilin adı yarışmada geçmiyor bile.
Yapılan yarışma ABD de GENIUS Olympiad adında bir yarışmadır bu yıl TÜRKİYE toplam 275 adet proje ile takıldı ve birçok ödül kazandı özellikle de sanat alanında.
Ödül listeleri burada http://www.geniusolympiad.org/index.php/application/awardees isteyen tek tek baksın bu kişilerin adı ve projeleri burada geçmiyor, nasıl birincilikse yayınlamamışlar bile!!!
Ayrıca bu sözü geçen kitosan adlı madde daha önceden de kullanılıyordu yaptıkları proje arduino projeleri kadar basit. Gerçek biyokimya projeleri böyle basit olmuyor bir şeyler yapmak için akademik bilgi gerekiyor nereden biliyorsun derseniz şuan İstanbul Üniversitesinde bir biyokimya projesi üzerine çalışıyorum. Bilginiz yoksa yaptığınız şeyler ancak taklitten ibaret olacaktır.
Ayrıca TÜBİTAK ı kötülemeyi bırakın bu kurum gerçekten çok kaliteli projelere imza atıyor bir örnek vereyim hem anlayacağınız bir örnek olsun 'Nested Adaptive Prediction' (NAP) adında bir proje, TÜBİTAK birincilik vermiştir bu proje bir sıkıştırma algoritmasıdır ve kolay birşey değildir. İşte gerçek projeler bunlar.

@Voltaren @Voltaren @BakalimBilelim @beyuzman @mkucuk @kafka123 @turkojen34 @luxfm @NTBol

Bu siteyi çöp haber sitesine çevirmeyin burası bir webmaster formu burada araştıran insanlar mevcuttur bir konu hakkında yorum yapmadan önce konu hakkında araştırma yapın.

Evet ben de inceledim tek tek listeleri, Türkiye'den bir sürü isim var ama Mehmet Can Dursun ve İrfan Efe Boztepe isimlerini göremedim, 2015 ve 2016 ödüllerinin listelerini inceledim.
ogzhnbaygul

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

beyuzman beyuzman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek webmaster - Mühendis
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad I** I**
  • Mesajlar 1391
  • Beğeniler 515 / 228
  • Ticaret 67, (%99)
@ogzhnbaygul iyi araştırmamışsın linkini atığın yarışma ve onların katıldığı farklı çünkü tabiki isimleri olmaz??

Burada hepimizi eleştirmisin ancak asıl bilmeden araştırmadan her şeyi araştıeıp bikiyormuş gibi gösteriyorsun taktiğini yiyen çok ama ben yemem dostum?? Bilgine...

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)
iyi olmuş kabul etmediği harcanıp giderdi güzelim proje, şimdi onu yapan gençler Amerika da kendilerini geliştirip güzel bir yerlere gelecekler işte olay budur bizimkilerde türk o türk diye laf eder sanki ülkede kıymetini bilmiş gibi

nohutu suya koyunca çabuk pişiyomuş yaaaa
desin

bknz: eşe dosta koltuk verme qeyfisi...

luxfm luxfm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ziraat Katılım I.T
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)
ogzhnbaygul ben sadece yorumda bulundum ve finalist listesinde isimleri mevcut yok diye bir şey yok kazanmışlar ki haber yapılmış. Elinin altındaki interneti bile düzgün kullanamıyorsan diyecek bir şeyim yok.

wmaraci
wmaraci

ogzhnbaygul ogzhnbaygul WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 31 / 71
  • Ticaret 0, (%0)

beyuzman adlı üyeden alıntı

@ogzhnbaygul iyi araştırmamışsın linkini atığın yarışma ve onların katıldığı farklı çünkü tabiki isimleri olmaz??

Burada hepimizi eleştirmisin ancak asıl bilmeden araştırmadan her şeyi araştıeıp bikiyormuş gibi gösteriyorsun taktiğini yiyen çok ama ben yemem dostum?? Bilgine...

Nasıl farklı arkadaşım ABD genuis olimpiyatları yarışması tektir ve Türkiye her yıl öğrencilerle birlikte proje gönderir.

Ek Olarak:

luxfm adlı üyeden alıntı

ogzhnbaygul ben sadece yorumda bulundum ve finalist listesinde isimleri mevcut yok diye bir şey yok kazanmışlar ki haber yapılmış. Elinin altındaki interneti bile düzgün kullanamıyorsan diyecek bir şeyim yok.

Haberleri kim yazıyor biz yazıyoruz demi, ben yalan haber yapayım sen gel buna inan buda farklı bir bakış açısı.

• Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)
ogzhnbaygul dostum neden anlamak istemiyorsun buyur altın ödül kazananların listesi http://www.geniusolympiad.org/index.php/application/awardees tıkla gold yazana gir hatta dur sen şimdi yapamazsın tıkla linke ctrl+f yap sonra efe yaz oldu mu canım benim..

ek cgrclk sende iyi bakmamışsın.
cgrclk beyuzman Webvideom

kişi bu mesajı beğendi.

ogzhnbaygul ogzhnbaygul WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 31 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
@luxfm listede varmış ama sadece bu kısma bakarsak yine sorun var çünkü Tübitak katılan projeler kısmında yok Tübitak a katılma olayı yalan olabilir.

• Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)
ogzhnbaygul ben zaten o konuda bir şey yazmadım sanki hiç kazanmamışlar katılmamışlar gibi anladığınız için göstermek istedim kardeşim her şey ortada aslında ama insanlar görmek istediklerine inanıyorlar. Başkada bir şey demiyorum saygılarımla..

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
cgrclk öğretmenleri başvurmuş diye biliyorum

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

president president WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 54 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
En son papaz eriğini imam eriğine çeviriyorlardı.
Mrtcn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al