Bu olay biraz da calisma ortamindan kaynakli aslinda. Insan evde olunca ve rahati bulunca hemen ilgisi odagi dagiliyor, farkli seylere yoneliyor. Mesela ben makale yazarken bir anda bakiyorum kendimi saatlerdir forumda dolaniyorum, is erteliyorum. Insan ofis ortaminda calisinca kaytaracak bir yer bulamiyor, cunku farkinda ekmek teknesi orasi. Ama kalkipta ofis masrafinin altina girip, zaten kazandigimiz az buz parayi da ofise yatirmak cokta mantikli bir hareket sayilmaz. Bende ogrenciyim, universite okuyorum bolumumden de memnunum ve gecimimi freelance islerden sagliyorum. Tavsiyeme gelecek olursak eger, odani home office cevir. Mesela, calisma masani ofisin gibi dusun ve ona gore duzenle. Benim masamda mutlaka ajandam ve A4 kagitlarim bulunur. Yanlarinda kalemlik, post-itler vb. Kendime de bir tane beyaz tahta aldim, gunluk olarak yapmam gerekenleri oraya yaziyorum, yazdikca ustunu ciziyorum cok eglenceli oluyor beni icin bir isi bitirdigimi gercekten anliyorum. Ajandama ise islerin teslim edilme sureleriyle o gun elde ettigim kazanci yaziyorum. Yaptigim isleri kendime ait hazirlamis oldugum fatura ornegi uzerinden yazdirarak her aya gore klasorleyip kaldiriyorum. Yani olay biraz aslinda duzen kurmaktan ve bu kurdugun duzenden hoslanmanla alakali. Kendime boyle bir home ofis kurdum, umarim ileride gercegini de kurarim. Insallah sende usengecliginden en kisa zamanda kurtulursun

Sent from my iPhone using Tapatalk