freelance iş ilanları

Medine'de Mescid-i Nebevi Yakınında Canlı Bomba Patladı: 6 Şehit

4 Mesajlar 1.005 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)

Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, Medine'deki Mescid-i Nebevi yakınında güvenlik güçlerine yönelik düzenenlenen intihar saldırısında, saldırganın yanısıra 2'si sivil 6 kişinin hayatını kaybettiği, 10 kişinin yaralandığı ileri sürüldü.

Görgü tanıklarının ifadesine göre, patlama nedeniyle Mescid-i Nebevi'de şiddetli sarsıntının meydana geldiği, olay sonrasında bölgeden dumanların yükseldiği ifade edildi.

DİYANET'TEN AÇIKLAMA

Suudi Arabistan'ın Medine kentindeki patlamada ölen ya da yaralananlar arasında Türk vatandaşlarının olmadığı belirtildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Mescid-i Nebevi yakınlarında meydana gelen patlamada ölen ve yaralananlar arasında, umre yapmak üzere Medine'de bulunan Türk vatandaşları bulunmuyor.

Medine'de, akşam saatlerinde meydana gelen ve güvenlik güçlerine yönelik düzenlenen intihar saldırısında, saldırganın yanı sıra 2'si sivil, 6 kişinin hayatını kaybettiği, 10 kişinin yaralandığı ileri sürülüyor.

RESMİ AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Resmi makamlardan ise olaya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=n8vbx4puTcM

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

wmaraci
reklam

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2762
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Bu patlamalar hiç avrupa ülkelerinde olmuyor dicemde oralarda da olmaya başladı yakın zamanda artık teknoloji savaşı değil canlı bomba savaşı veriyor ülkeler halbuki isteseler 1 haftada hepsini temizlerler ama malesefki bunu yapmak istemiyorlar çünkü silahı kime satıcaklar savaş olmazsa ne lanet bir dünya oldu dünyanın sonunu getiricekler sonunda stephan hawkingin dediği gibi insanlar kendi sonunu hazırlıyor.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

ntka adlı üyeden alıntı

Bu patlamalar hiç avrupa ülkelerinde olmuyor dicemde oralarda da olmaya başladı yakın zamanda artık teknoloji savaşı değil canlı bomba savaşı veriyor ülkeler halbuki isteseler 1 haftada hepsini temizlerler ama malesefki bunu yapmak istemiyorlar çünkü silahı kime satıcaklar savaş olmazsa ne lanet bir dünya oldu dünyanın sonunu getiricekler sonunda stephan hawkingin dediği gibi insanlar kendi sonunu hazırlıyor.

15 Temmuz sonrasında bu konudaki görüşüm değiştiği için editliyorum.
ntka

kişi bu mesajı beğendi.

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Bu patlamalar tartışılır çünkü yakın zamanda sapkın suud yönetimi peygamberimizin mezarını anonim bilinmeyen bir yere taşımaktan bahsediyor fakat karşı gelenlerden çekiniyordu. Şimdi bu tartışmalı yerde bomba patlaması tesadüf olamaz. Diğer bomba da göstermelik olarak Şii kentinde patladı canlı bomba hariç ölen yok, bizim düşük bütçeli kısa metraj DHKP-C eylemlerinin tıpkısı. Politik destek için özellikle 2 farklı yapıda kritik öneme sahip, geri dönüşü değerli olacak nokta seçilmiş. Artık daha fazla insan zarar görmesindense taşınmasını kabul edebilecek.

Bir çok ülke kendi topraklarında kurmaca saldırılar bombalı eylemler düzenleyerek politikalarına yol açmış, tabandan destek görmüş oluyor. Bana kalırsa bu saldırı da benzer şekilde kendi pislikleridir.

Bu haberi instagramda gezinirken Medine'de diye gördüm. İnanmadım ilk başta, hemen araştırma yaptım ve maalesef ki doğru çıktı. Ülkemizde yaşanan sorunların üstüne birde Kutsal Topraklarımıza terörün girmesi beni şaşırttı ve çok üzdü. Allah sonumuzu hayır eylesin.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al