freelance iş ilanları

İngilizce Adsense Konusunda Bilgi Alışverişi Rica

8 Mesajlar 987 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

rainwood rainwood WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek satış temsilcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad L** T**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar aklımı kurcalayan 1 2 adsense ile ilgili soru var cevaplayabilirseniz sevinirim.

1: Çok dilli bir site adsense geliri turkce siteye göre ortalama ne kadar fazladır.

2: Vps i türkiyeden değilde abd üzerinden bir yerden alsam lokasyon adına inglizce sitelerde daha üstte görünme ve bunun akabinde daha yüksek kazanma şansım varmı?

3: ingilizce bir sitenin seo sunu sadece benzersiz içerik girerek nasıl sağlarım?

cevaplayabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

sterkamed sterkamed WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek facebookworker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 176 / 176
  • Ticaret 23, (%100)
Birle üçe cevap vereyim

1. Ingilizce sitede tiklamada on kata kadar fark ediyor.
3. Benzersiz istiyorsan çok ileri derece ingilizcen olur özgün makele haxirlayip koyarsin.
Yada makele ozgunlestirici kullanirsin benim gibi

AtilgaN AtilgaN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Geliştiricisi
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 53 / 78
  • Ticaret 6, (%100)
İngilizce site sahibi olarak TR sitelere göre çok fazla kazanıyorum. Her gün 3 adet özgün 400 - 500 kelime arası makale girişi yapıyorum. İngilizcem derdimi makalelere dökecek kadar iyi diyebilirim :D

Yabancı firmalardan alsanız daha iyi olur sonuçta yabancı bir site için yabancı lokasyon seo için iyidir. Fakat daha fazla kazanma şansınız olmaz.

Seo konusuna gelince günde 1-2 makale girersiniz, 20 makaleye kadar sosyal medya desteği daha sonra paylaşacağınız tüm makalelere sosyal imleme ve paravan blog desteği verdiğiniz taktirde arsa satın alabilirsiniz :D

rainwood rainwood WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek satış temsilcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad L** T**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

AtilgaN adlı üyeden alıntı

İngilizce site sahibi olarak TR sitelere göre çok fazla kazanıyorum. Her gün 3 adet özgün 400 - 500 kelime arası makale girişi yapıyorum. İngilizcem derdimi makalelere dökecek kadar iyi diyebilirim :D

Yabancı firmalardan alsanız daha iyi olur sonuçta yabancı bir site için yabancı lokasyon seo için iyidir. Fakat daha fazla kazanma şansınız olmaz.

Seo konusuna gelince günde 1-2 makale girersiniz, 20 makaleye kadar sosyal medya desteği daha sonra paylaşacağınız tüm makalelere sosyal imleme ve paravan blog desteği verdiğiniz taktirde arsa satın alabilirsiniz :D

sterkamed adlı üyeden alıntı

Birle üçe cevap vereyim

3. Benzersiz istiyorsan çok ileri derece ingilizcen olur özgün makele haxirlayip koyarsin.

teşekkür ederim cevap için. tamda aklımdakilerin cevabını vermişssiniz hocam. ingilicezcem iyi üstelik diğer arkadaşımında inglizcesi yeterli. 2 sektör var kafamda sırasıyla kazanc yükseldikce digerini aktif hale getiricem:)

Ek Olarak:

eksta bişey sormak istiyorum. site lokasyonu abd yapıcam .. adsensede lokasyonu abd veya türkiye secmemin para trasferi konusunda bir farklılığı olucakmıdır?
AtilgaN

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Soldier Soldier WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 8 / 36
  • Ticaret 6, (%100)

sterkamed adlı üyeden alıntı

Birle üçe cevap vereyim

hocam makale ozgunleştirici anlamsız olmuyor mu ??? bu konuda bilgi verirmisiniz ?

• Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 53 / 78
  • Ticaret 6, (%100)
Makale özgünleştirici ( spin ) çalışmalarının %100 arama motorları tarafından fark edilip spama sokulduğu kanıtlandı hocam. Çamaşır makinesi reklamı gibi oldu ama öyle :D

Soldier Soldier WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 8 / 36
  • Ticaret 6, (%100)

hocam reklam olarak nasıl yapıcazki reklamı sosyal imleme ve paravan blog desteği ne anlamadım hocam ingilizce nasıl bir site açılmaılıki ? teknoloji , sağlık , magazin, moda ? sizce hangisi

• Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 53 / 78
  • Ticaret 6, (%100)
Magazin, Moda, Teknoloji içerikli bir site açılabilir. Fake bir yabancı bayan hesap açarak Facebook'ta reklam yapabilirsiniz. Paravan blog ve sosyal imlemenin ne olduğunu anlatamam ama kısaca özet geçebilirim.

Paravan blog : Ücretsiz subdomain veren sitelerle ilgilenip belli bir potansiyele getirilince sitenize verilen linktir. Başkaları bu siteden link alamayacağı için değerlidir.

Sosyal imleme : Kısaca reddit tarzı siteler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al