brown adlı üyeden alıntı

Öncelikle herkese merhabalar,

Ben Müslüman bir birey olarak yetiştirildim. Hala da İslam'a inanıyorum. Ancak 2-3 gündür çok kafama takılan şeyler var ve bunlar yüzünden kalbim sıkışıyor, zor uyuyorum. Sorunum şu, geçmişe baktığımızda (günümüzde de) insanlarda, mitolojilerde bir ölüm korkusundan kaynaklı ölümden sonra yaşam (cennet, cehennem) algısı var.

Şu anda neyi araştırsam, hrıstiyanlık olsun ateizm olsun deizm olsun bana mantıklı, yakın geliyor. Bununla birlikte en büyük sorunum (ve korkum) ölüm olmaya başladı. Ölümden sonra yok olma fikri yukarıda bahsettiğimi şekilde uykularımı kaçırmaya başladı. Bununla ilgili her ne kadar videolar izlesem, araştırsam, çevreme danışsam da beni tatmin edecek rahatlatacak bir şeye ulaşamadım. Bana neler önerirsiniz, siz imanınızı nasıl diri tutuyorsunuz, ölümden sonra yaşamın, cennet cehennemin insanların korkularından türemediğine nasıl eminsiniz?

Ya da işin sonsuzluk kısmı, bu kavramı da algılayamıyoruz, böyle bir şey nasıl olabilir?

Mail adresini yollarmisin. Sana bu konularla ilgili detaylı bilgi yollattirayim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi